لری الیسون موسس شرکت اوراکل

آیا شما نیز به دنبال آشنایی با زندگی بزرگان بسیار مختلفی هستید؟

آیا می دانید که که در لیست زندگی بزرگان می توانید اسم لری الیسون را نیز مورد مشاهده قرار دهید؟

از شما دعوت می نماییم که مقاله پیش روی خود را از همین وب سایت مورد مطالعه قرار دهید و از این طریق جالبی را در لری الیسون و موفقیت های آن به دست آورید.

زندگی بزرگان بسیاری می تواند راه هدایت بسیاری از افراد در جامعه را روشن سازد و ایده های بسیار نوینی را در اختیار مردم عادی جامعه بگذارد.

گاه فراموش نکنید که این که آدم ها فقیر به دنیا بیایند، هیچ تقصیری را ندارند ولی اگر بخواهند که فقیرانه و در رنج نیز از دنیا بروند، این دیگر کاملا مشکل آن هاست. چرا که فرصت بسیار طولانی را در طول عمر داشتند و می توانست مسیر زندگی خود را تغییر دهند.

 هر فردی دوست دارد تا به قدرت مالی بسیار خود و موفقیت های زیادی در حرفه ی خود دست پیدا کند و این نیاز و خواسته و از مهمترین نیازهای بشریت بوده است.

حال این نیاز در برخی از افراد از شدت بالایی برخوردار است و در برخی دیگر نیز به میزان کمتری احساس می شود. موفق بودن و به یکی از مهمترین آدم های مشهور در جهان تبدیل شدن، بی شک کار یک شب نبوده و بایستی در این مسیر زحمات زیادی را کشید.

البته منظور از تلاش، تلاش ذهنی مد نظرمان است نه تلاش های جسمی.

ما در وب سایت خود می خواهیم راجع به زندگی بزرگان بسیار زیادی توضیحات و مطالب بسیار موثری را منتشر کنیم.

 در این مقاله هم می خواهیم راجع به لری الیسون، موسس شرکت اوراکل، توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

در ادامه هم سعی داریم تا در مورد مراحل زندگی لری الیسون و موفقیت ها و سخنان مشهور وی توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

تولد و کودکی لری الیسون

امروزه مردم علاقه مندی بسیار زیادی را از خود نشان می دهند تا در مورد زندگی ۱۰ ثروتمند اول دنیا اطلاعاتی را در اختیار داشته باشند.

در واقع آشنایی با زندگی نامه بزرگانی همچون لری الیسون می تواند یکی از بهترین آیتم های ترغیب کننده برای آنها در رسیدن به آرزوها و اهداف خود باشد.

زندگی بزرگان مانند لری الیسون نیز بسیار شنیدنی بوده و لازم است بدانید که لری در یک خانواده از هم پاشیده ای به دنیا آمد که قبل از اینکه پدرش را ببینید، پدرش مادر او را ترک کرده بود و مادر لری نیز نمی توانست از پس هزینه های نگهداری او بر بیاید.

همین امر نیز سبب شد تا لری الیسون وقتی تنها نه ماهه بود به دست خاله ی خود سپرده شود. جالب است بدانید که لری الیسون تا سن ۴۷ سالگی مادر واقعی خود را ملاقات نکرده بود.

شوهر خاله لری کارمند دولت بوده و در یک برهه ای از زندگی خود نیز کارش را از دست نداد و دچار افسردگی شدید شد و همین امر نیز سبب شد تا اختلاف های بسیار شدیدی میان او و لری الیسون به وجود آید.

زندگی بزرگانی از جمله لری الیسون از دوران کودکی بسیار سخت و غم انگیزی برخوردار بوده و که تنها شنیدن آن، می توانید ناراحتی های زیادی را برای شما به وجود آورد.

 با اینکه خانواده لری الیسون یهود بودن، ولی لری علاقه مندی زیادی را برای شرکت در مراسم های مختلف یهودی نداشت و همیشه سعی می کرد تا از هیچ ایدئولوژی خاصی پیروی نکرده و از این طریق به زندگی خود ادامه دهد.

درگیری مداوم ناپدری لری الیسون با او سبب شد که از همان دوران کودکی، لری بسیار سخت کوش و مستقل باشد و همین خصوصیات نیز تاثیرات بسیار مثبتی را در موفقیت او داشتند.

تحصیلات لری الیسون

در مقاله های قبلی نیز اشاره شده است که تحصیلات تاثیرات بسیار زیادی را در موفقیت زندگی بزرگان داشته است و شما نیز می توانید این امر را به راحتی در زندگی بزرگان مختلفی از جمله لری الیسون مورد مشاهده قرار دهید.

لری از همان کودکی به دنبال تکنولوژی روز جهانی و ساخت سفینه های پیچیده ای بود و همین امر نیز سبب شد تا رشته مهندسی را در دانشگاه دنبال کند.

مهارت ها و توانایی های او حد و مرز نداشت و همین امر نیز باعث حیرت اساتید و دوستان لری می شد. لری الیسون در سال ۱۹۶۲ وارد دانشگاه شد و در همان سال اول نیز توانسته رتبه اول و مقام دانشجوی برتر را به دست آورد.

متاسفانه بعد از یک سال خاله او بیماری سرطان گرفت و لری نیز برای مراقبت از او مجبور شد دانشگاه را ترک کرده و به شیکاگو برگردد که همین امر سبب اخراجی او از دانشگاه بود.

با این حال لری الیسون دست از تلاش برنداشت و به شکل نیمه وقت در کلاس های برنامه نویسی شرکت کرد و از پیشرفت بسیار فوق العاده ای نیز در این زمینه برخوردار بود.

لری الیسون در سال به این نتیجه رسید که برنامه نویسی می تواند تحولات بسیار زیادی را در زندگی او داشته باشد به همین دلیل نیز در سال ۲۲ سالگی به کالیفرنیا نقل مکان کرد و زندگی مستقل خود را شروع نمود.

زندگی بزرگانی مثل لری الیسون که از وضع مالی بسیار خوبی نیز برخوردار نبودند، بسیار سخت بوده و همین سختی از دیگر آیتم های انگیزه برای رسیدن به اهداف والا را به دنبال داشته است.

 شما می توانید پرده ای از غم و فقیری را به راحتی در زندگی بزرگان بسیار زیادی مشاهده کنید به طوری که انگار این آیتم از ویژگی های مشترک میان زندگی آنهاست. لری الیسون نز توانست کار برنامه نویسی را به شکل جدی بعد از مهاجرت خود به کالیفرنیا شروع کند.

 در این مسیر نیز با افراد بسیار سرشناس دیگری آشنا شد؛ که هر کدام از این افراد توانست، انگیزه های بسیار مثبتی را بای لری الیسون به ارمغان آورند.

تاسیس شرکت اوراکل

زندگی بزرگان سرشار از افت و خیزهای بسیار متعددی می باشد که اگر هر یک از این مشکلات در زندگی سایر افراد معمولی در جهان به وجود می آمد بی شک آنها دست از تلاش برداشته و مسیر زندگی خود را تغییر می دادند.

در حالی که در زندگی بزرگان شاهد چنین اتفاق هایی نیستیم، بلکه هر کدام از این بزرگان توانسته اند در مسیری که انتخاب کرده اند پافشاری نموده و از دوباره شروع کنند.

 لری الیسون توانست در سال ۱۹۷۹، موفق به راه اندازی یک سیستم نرم افزاری بسیار پرکاربرد باشد و از این شرکت شرکت اوراکل را تنها با ۸ کارمند تاسیس کند.

 این شرکت بسیار بزرگ جهان، در زمان تاسیس خود، سالانه تنها از یک میلیون دلار درآمد برخوردار بود و امروزه نیز به یکی از قدرتمندترین شرکت های جهانی تبدیل شده است.

نرم افزاری که لری الیسون راه اندازی کرده بود می توانست بهترین فروشگاه را از میان فروشگاه ها مختلف، یا باکیفیت ترین کالا را از میان پرفروش ترین کالا جدا کند.

قدرت فیلتر کردن بسیار حرفه ی این نرم افزار سبب شده در کوتاه ترین زمان ممکن مورد توجه بسیاری از شرکت ها و کسب و کارهای دیگر نیز واقع شود.

 لری الیسون این نرم افزار را به گونه طراحی کرده بود که بتواند آن را در اختیار سازمان های بخش دولتی و خصوصی قرار دهد و از این طریق نیز در کم ترین زمان ممکن شهرت بسیار خوبی را در کل جهان به دست آورد. سه سال بعد از راه اندازی شرکت توانست به درآمد سالانه خود را به ۲.۵ میلیون دلار افزایش داده و ۷۵ مشتری ثابت نیز داشته باشد.

در همین سال نیز لری الیسون تصمیم گرفت که ۲۵ درصد از کل درآمد خود را به بخش تحقیق و توسعه اختصاص داده و از این طریق نسخه بسیار پیشرفته ای از نرم افزار تولیدی خود را طراحی کند و در این امر نیز بسیار موفق شد و توانسته به سودمندی بسیار بالایی دست پیدا نماید.

سخنان مشهور لری الیسو

زندگی بزرگان سرشار از پند و آموزه هایی می باشد که آنها را به شکل جملات بسیارکوتاه تهیه کرده و در کل دنیا منتشر نموده اند و اگر شما هم علاقه مندی بسیار زیادی را برای شنیدن بهترین جملات زندگی بزرگان از جمله آقای لری الیسون را دارید می توانید با ما همراه باشید:

  • اعتقاد و باور من این است که مردم بایستی رویاها و آرزوهای خود را دنبال کنند چرا که من هم دقیقا همین کار را کردم
  • توجه داشته باشید که حجم بسیاری از اکتشافات و دستاوردهای جهان، مستقیما از موفقیت های بشر تامین نشده است و بلکه سهم شکست های بشر می باشد.
  • اشتیاق اینکه دنیای اطراف خود را کنترل می کنم، به من انگیزه بسیار باورنکردنی را می دهد.
  • مردم جهان برای آن که به خواسته ها و آرزوهای خود دست پیدا کنند، بایستی در وهله ی اول آن را باور داشته باشند

شما نیز می توانید برخی از جملات بسیار زیبای لری الیسون را در دفترچه یادداشت خود، درج کرده و برخی از وقت ها آنها را مورد مطالعه قرار دهید.

البته مطالعه ین جملات در رسیدن به موفقیت های بسیار بالا کافی نبوده و شما بایستی این جملات را به مرحله عمل برسانید.

لری الیسون نیز با همین دفترچه یادداشت ها و آرزوهایی که امروزه بسیاری از مردم جامعه دارند، توانست به اهداف بلند خود دست پیدا کند. تنها تفاوت وی این بود که به خواسته ها و آرزوهای خود یقین داشت و آنها را تا آخر دنبال کرد.

شما همچنین می توانید برای پیدا کردن مسیر موفقیت خود، در سایر مقاله های این وب سایت با ما همراه باشید و مطالب بسیار جالبی را به دست آورید. 

۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.