وارن بافت | یک تفکر نوین اقتصادی

وقتی به زندگی بزرگان مانند وارن بافت نگاه می کنیم متوجه می شویم راه رو رسم رسیدن به موفقیت، حال موفقیت مالی یا غیر مالی، می تواند ساده تر از چیزی باشد که فکرش را می کنیم.

ما اغلب فکر می کنیم در زندگی بزرگان مانند وارن بافت باید اتفاقی عجیب افتاده باشد و شانسی بزرگ به آن ها روی بیاورد.

مزیت مطالعه زندگی بزرگان در این است که این فرصت را به ما می دهد که به زندگی خودمان برگردیم و نگاهی درست به آن بیاندازیم. یادمان بیفتد که زندگی ما نیز درست به اندازه زندگی ۱۰ ثروتمند اول دنیا و هزاران بزرگ دیگر می تواند هیجان انگیز و پر از فرصت های مختلف باشد.

چیزی که بین تمام زندگی بزرگان یکسان بود این است که آن ها در بخش هایی از زندگی فرصت هایی را که ایجاد شده بود، دیدند و از آن استفاده کردند. وقتی دقیق تر به زندگی خود نگاه می کنیم متوجه می شویم که زندگی ما نیز از این دست فرصت ها کم ندارد.

مطالعه زندگی بزرگان این فرصت را به ما می دهد که بفهمیم و بدانیم فرصت تغییر و رسیدن به موفقیت در زندگی هر انسانی می تواند اتفاق بیافتد و می افتد.

مهم این است که بدانیم و باور کنیم در زندگی ما این فرصت ها وجود دارد و ما تنها باید آن را ببینیم و پیدا کنیم. شاید بر اساس سن خود فکر کنید که دیگر فرصت همچنین اتفاق هایی را نخواهید داشت.

اما این را بدانید که هر ثانیه از زندگی میتواند مانند هدیه ای ناگشوده باشد که می تواند اتفاقی خاص را برای ما رقم بزند. این چیزی است که باید در زندگی بزرگان پیدا کنید.

اطلاعاتی مانند سال تولد و میزان دارایی و چگونگی اوضاع خانوادگی این افراد چیزی نیست که بتواند به شما کمک کند. شما باید بتوانید از این زندگی نامه ها چگونه کشف فرصت ها را پیدا کنید.

وارن بافت و یک فکر اقتصادی تحت عنوان زندگی بزرگان

همه ما به خوبی می دانیم شغل پدری چه تاثیری می تواند در آینده زندگی ما داشته باشد. پدر وارن بافت یک دلال بورس بود که بعد ها به مجلس نمایندگان نیز راه پیدا کرد مسلما تاثیر بسیاری در ایجاد ذهنیت اقتصادی فرزند خود داشت.

وارن بافت از همان ابتدا به دنبال کسب سود و درامد بود به طوری که در ۵ سالگی با فروش چند شیشه نوشابه سودی ۱۰ دلاری کرد. این ذهن اقتصادی به قدری پیش رفت که در ۱۱ سالگی تصمیم گرفت در بورس سهامی خریداری کند.

این خرید ابتدا دچار افت قیمت شدید شد، اما وارن تصمیم به حفظ سهام خود کرد و زمانی که سود شرکت به میزان خرید اولیه رسید، سریع آن را فروخت.

در حالی که سود آن سهام بعد ها چند برابر شد. بافت دانست که باید در دنیای سهام و بازار بورس که همه چیز به سرعت انجام می شود، حوصله داشته باشد.

این اولین درسی بود که وارن بافت از زندگی گرفت و همین درس باعث شد بعدها بتواند استراتژی درستی برای سرمایه گذاری های خود پیدا کند.

این استراتژی رفته رفته تکمیل تر شد و به جایی رسید که وارن بافت را به عنوان یک دانشمند در علوم اقتصاد به جهان معرفی کرد.

بافت با هوشمندی خاص خود و داشتن فکر اقتصادی توانست به این نتیجه برسد که باید سهام هایی را پیدا کند که ارزش اسمی آن ها کمتر از ارزش واقعی آن باشد. بازار روزی متوجه این ارزش واقعی خواهد شد و روند خود را اصلاح می کند در این حالت سهم مذکور سودی بسیار بالاتر از حد تصور را برای او خواهد داشت.

 

زندگی بزرگان و برعکس بازی کردن وارن بافت

نکته مهم اینجا روش سرمایه گذاری وارن بافت نیست. بلکه مهم این است که بافت توانست این جرات را داشته باشد که برعکس جریان بازار سرمایه گذاری کند. این جرات و توانایی از نتایج درسی بود که از سرمایه گذاری های متعدد و شکست های بسیار به دست آورده بود.

این داستان به ما نشان می دهد که نه تنها در این مورد به خصوص که در تمامی زندگی بزرگان استفاده از شکست به عنوان یک تجربه ارزنده ملاک اصلی پیشرفت و رسیدن به موفقیت محسوب می شود.

زندگی بزرگان به نوعی آیینه ای از زندگی روزمره خودمان است. کافی است باور کنیم زندگی ما این توانایی را دارد تا ما را تبدیل به موفق ترین آدم دنیا کند. کافی است به خودمان ایمان داشته باشیم و باور کنیم که اشتباهات و مشکلات برای هر زندگی ایجاد می شود.

آن چیزی که مهم است این است که بتوانیم از این مشکلات و اشتباهات به نحو احسن استفاده کنیم و به آن ها به دید یک تجربه نگاه کنیم. دقیقا کاری که وارن بافت انجام داد.

او هنوز هم معتقد است که می تواند در زندگی پیشرفت کند. چرا که انسان به این پیشرفت نیاز دارد و به واسطه همین پیشرفت است که می تواند از زندگی خود لذت ببرد. زندگی بزرگان این لطف را به شما می کند که بتوانید از زندگی خودتان لذت ببرید.

۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.