فایل آموزشی شماره ۱۶: شرک به خداوند، مهمترین عامل عدم پیشرفت (قسمتی از دوره‌ی قوانین و علم ثروت)

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۱۶: شرک به خداوند، مهمترین عامل عدم پیشرفت (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۱۶: شرک به خداوند، مهمترین عامل عدم پیشرفت (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۱۶: شرک به خداوند، مهمترین عامل عدم پیشرفت (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با پسوند MP3

بدون در نظر گرفتن هیچ‌گونه دین و یا مذهبی و هیچ‌گونه اغراق باید به شما بگویم که اولین، اصلی‌ترین و مهم‌ترین عامل رشد و موفقیت نداشتن شرک به خداوند است.

قبلاً به شما گفته‌ام که ما با توجه کردن، افکارمان را می‌سازیم و تکرار این افکار در ذهن ما کانال‌های نورونی به وجود می‌آورد که در نهایت باورهای ما در ضمیر ناخودآگاهمان ساخته می‌شوند.

قانون جهان هستی هم بدین گونه است که تمامی باورهای ما را به ما ثابت می‌کند. تا این قسمت به‌صورت کاملاً علمی و منطقی قانون را توضیح دادم؛ اما در این فایل آموزشی می‌خواهم به شما بگویم که موضوعی بزرگ‌تر و مهم‌تر از علم و منطق هم وجود دارد که آن موضوع ایمان داشتن به نیرویی است که این جهان را از هیچ به وجود آورده و آن را اداره می‌کند.

سال‌های بسیار زیادی در زندگی‌ام تلاش می‌کردم و آن‌گونه که باید موفقیت و ثروت چندانی از تلاش زیاد من حاصل نمی‌شد.

بعد از آن‌که باورهایم را تغییر دادم و در مسیر جدیدی قرار گرفتم اتفاقات خوبی در زندگی‌ام افتاد و نتایج مالی خوبی در زندگی‌ام پدیدار شد.

اما بعد از مدتی گویی که بازهم اتفاقات با آن سرعتی که من انتظارش را داشتم پیش نمی‌رفت. ناگهان موضوع مهمی توجه مرا به خودش جلب کرد که آن موضوع داشتن شرک و شرک مخفی به خداوند بود.

با زیر ذره‌بین گرفتن اتفاقات زندگی‌ام به این نتیجه رسیدم که در برخی موارد شرک مخفی به خداوند دارم. به‌طور مثال: روی حرف افراد بسیار زیادی حساب می‌کردم، به افراد بسیار زیادی به‌منزله جایگاه و پولشان احترام می‌گذاشتم و یا اگر کسی مرا تهدید می‌کرد از تهدید آن فرد می‌ترسیدم که دلایل مهم رشد نکردن من در ابعاد بزرگ همین موضوع شرک و شرک مخفی به خداوند بود.

در کل زندگی انسان‌های بسیار زیادی را دیده‌ام که بسیار تلاش می‌کنند اما در نهایت آن‌گونه که باید پول و ثروت قابل‌توجهی به دست نمی‌آورند.

و بعدازاینکه باورهای آن‌ها را بررسی می‌کنم، متوجه می‌شوم که اکثر آن‌ها هم شرک به خداوند دارند. می‌خواهم به شما بگویم اگر می‌خواهید به‌روزی‌های به غیر الحساب در زندگی‌تان برسید فقط و فقط روی خداوند حساب کنید و به‌هیچ‌عنوان دچار شرک نشوید.

متأسفانه آموزش‌های بسیار غلطی از کودکی به ما داده‌اند و به‌طور مثال گفتند که خداوند حق خودش را می‌بخشد اما حق‌الناس را نمی‌بخشد؛ اما در قرآن کریم در سوره نسا خلاف این موضوع گفته‌شده است.

آن اللَّهَ لَا یَغْفِرُ آن یُشْرَکَ بِهِ وَیَغْفِرُ مَا دُونَ ذَٰلِکَ لِمَنْ یَشَاءُ وَمَنْ یُشْرِکْ بِاللَّهِ فَقَدِ افْتَرَى إِثْمًا عَظِیمً (نسا ۴۸)

محققاً خدا گناه شرک را نخواهد بخشید و سوای شرک را برای هر که در قانونمندی‌اش قرار بگیرد می‌بخشد و هرکس که به خدا شرک آورد به دروغی که بافته، گناهی بزرگ مرتکب شده است.

آن اللَّهَ لَا یَغْفِرُ آن یُشْرَکَ بِهِ وَیَغْفِرُ مَا دُونَ ذَلِکَ لِمَنْ یَشَاءُ وَمَنْ یُشْرِکْ بِاللَّهِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا بَعِیدًا (نسا ۱۱۶)

خدا گناه شرک را نخواهد بخشید و ما دون شرک را بر هر که مشیّتش تعلّق گیرد می‌بخشد؛ و هر که به خدا شرک آرد به گمراهی سخت و دور (از سعادت) در افتاده است.

از حضرت رسول (ص) نقل‌شده است که فرمودند:

آن أخوف ما أخاف عیلکم الشرک الخفی و اشکر السّر فاّن الشرک أخفی فی امتی من دبیب النمل علی الصّفا فی الیله الظلماء؛

بیشترین چیزی که برای شما از آن می‌ترسم شرک خفی و پنهان است پس از شرک سر و پنهان دور باشید زیرا شرک در امت من از راه رفتن مورچه بر سنگ سیاه در شب تار پوشیده‌تر است.

 

راه‌های خدا بسیارند و چاره‌های او حکیمانه

زمانی که شما خواسته‌ای را از خداوند دارید، خداوند قادر است خواسته‌ی شما را از راه‌های بسیار زیادی به شما برساند.

اغلب شما نمی‌توانید فکرش را هم بکنید که از چه راهی خواسته‌هایتان به شما می‌رسند برای مثال: به لحاظ علمی گفته‌ام که ۹۹/۹ درصد اتفاقات خوبی که می‌تواند برای شما بیفتد و زندگی شما را دگرگون سازد در محدوده و حیطه دید شما نیست.

خداوند هم در قرآن گفته است که از راهی روزی شما را می‌دهیم که فکرش را هم نمی‌کنید.

متأسفانه امروزه انسان‌ها خیلی روی عقل خود حساب می‌کنند و فکر می‌کنند که دیگر همه‌چیز را می‌توانند حل کنند. در اینجا می‌خواهم به شما بگویم که علاوه بر استفاده از عقل خود به نیرویی که کل این جهان را از هیچ به وجود آورده و آن را به بهترین شکل ممکن اداره می‌کند ایمان بیاورید و بگذارید تا شما را هم هدایت کند.

بعداً متوجه خواهید شد که از راهی که فکرش را هم نمی‌کنید اتفاقات بزرگ و تکان‌دهنده در زندگی شما می‌افتند.

اگر شما با تمام وجود قدرت، ثروت، علم، دانش و هر صفت قدرتمند کننده‌ی دیگری را به خداوند نسبت دهید و همه‌چیز را از او بخواهید مطمئناً از راهی که فکرش را هم نمی‌کنید خواسته‌هایتان سر راهتان قرار می‌گیرند طوری که انگار تمام انسان‌های روی زمین دست‌به‌دست هم داده‌اند تا اتفاقات خوب را برای شما رقم بزنند.

 

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باورسازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها را دارم

شاد و پیروز باشید

12 نظرات
 1. مهدی رشیدی
  مهدی رشیدی می گوید

  بسیار عالی بود

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   ممنون از شما دوست بزرگوار و گرامی 🙏🏻

 2. امیر طاهری
  امیر طاهری می گوید

  سلام فوق العاده است ومن خدای خودم سپاس گذارم که باکانال شما اشناشدم لطفا اگر می شود بفرماید من چگونه می توانم همسرم رادر ارتعاش خودم قرار بدهم سپاس فراوان

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام
   این موضوع بسیار مفصل است و در این قسمت امکان توضیح ندارد
   در ابتدا باید فقط و فقط روی خود کار کنید و به دنبال تغییر دیگران نباشید

 3. امیر طاهری
  امیر طاهری می گوید

  لطفابه من یک ساعت مشاوره بدهید سپاس

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام
   برای رزرو نوبت مشاوره در صفحه اصلی و یا همان صفحه نخست روی گزینه رزرو نوبت مشاوره انلاین کلیک کنید و مراحل رزرو را به ترتیب انجام دهید

 4. مرتضی اسدی می گوید

  سلام. استاد گرامی آقای رضا کلاهی عزیز. از شما تشکر می کنم که نکات بسیار ریزی را آموزش دادید ومن آن را بکار گرفتم به لطف خدا نتایج خوبی رو بدست آوردم. واز شما سپاس گذارم. باتشکر مرتضی اسدی.

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض سلام خدمت شما
   خدا روشکر میکنم
   فقط به صورت مداوم ادامه بدید نه مقطعی

  2. Emad می گوید

   سلام خسته نباشید شما گفتید اگر از کسی پول خواستید و او نداد و شما ناراحت شدی به همون اندازه شرک داربد
   من سوالم اینه اگه از کسی پول خواستیم و او نداد باید خوشحال شدیم

   1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

    عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
    خیر منظور دقیقا این نیست. یکی از نشانه های داشتن شرک حساب کردن روی حرف یا کمک انسانها به عنوان منجی به جای خداوند است. پس اگر شما روی پول کسی یا حرف کسی با نیت منجی حساب کردید دچار شرک می شوید. پیشنهاد میکنم چندین بار فایل اموزشی شماره ۱۶ را گوش دهید.

 5. لیلا می گوید

  مطالب واقعا عالی هستن
  خدا خیرت بده که فایل هاتو رایگان گذاشتی
  من واقعا از حرفاتون لذت بردم
  فقط برات دعا میکنم و ان شاا… حتما فایل هاتون رو میخرم
  یک دنیا ازتون سپاسگذارممممممم

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   ممنون از شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.