فایل آموزشی شماره ۱۸: بر روی راه حل تمرکز کنید، مشکلات را ریشه‌یابی نکنید

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۱۸: بر روی راه حل تمرکز کنید، مشکلات را ریشه‌یابی نکنید با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۱۸: بر روی راه حل تمرکز کنید، مشکلات را ریشه‌یابی نکنید با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۱۸: بر روی راه حل تمرکز کنید، مشکلات را ریشه‌یابی نکنید با پسوند MP3

بارها و بارها تأکید کرده‌ام که توجه کردن افکار ما را به وجود می‌آورد و افکار ما باورهای ما را به وجود می‌آورند و جهان باورهای ما را به ما ثابت می‌کند.

با بررسی و مقایسه‌ی شرکت‌های خوب و شرکت‌های عالی در دنیا به نکات قابل‌توجهی در رشد و پیشرفت این شرکت‌ها دست‌یافتم.

همین‌طور اگر شما بخواهید زندگی انسان‌های بسیار موفق را با انسان‌های معمولی مقایسه کنید به این نکته کلیدی دست پیدا خواهید کرد.

شرکت‌های عالی و انسان‌های موفق مشکلات را شناسایی می‌کنند اما هیچ‌گاه مشکلات را مدام ریشه‌یابی نمی‌کنند. با ریشه‌یابی مدام به مشکلات توجه می‌کنید و طبق قانون مشکلات بیشتر و جدیدی را به وجود می‌آورید.

خیلی از روانشناسان در جهان معتقدند که باید خیلی ریز و دقیق مشکلات را ریشه‌یابی کرد و سپس به راه‌حل رسید. شخصاً با این دیدگاه موافق نیستم و من معتقدم که مشکلات را فقط شناسایی کنید و به‌جای ریشه‌یابی کردن فقط و فقط روی راه‌حل تمرکز کنید.

سال‌ها است که خراب شدن روابط بسیار زیاد و یا کسب‌وکارهای بسیار بزرگ را به چشم دیده‌ام. همه‌ی آن‌ها به دنبال ریشه‌یابی مشکلات خود بوده‌اند و هیچ‌گاه ندیده‌ام که فردی با ریشه‌یابی کردن مدام مشکلش حل شود و موفق گردد؛ زیرا این دیدگاه مشکلات بسیار زیاد و جدیدی را به وجود می‌آورد.

به‌طور مثال: ماشینی را فرض کنید که خراب‌شده است. نکته مهم این است که هزاران راه وجود دارد که این ماشین خراب‌شده باشد و هزاران راه دیگر وجود دارد که خراب‌تر شود اما فقط یک‌راه وجود دارد که آن ماشین درست شود.

سؤال اینجاست ما باید بر روی کدام راه توجه کنیم؟

انسان‌هایی که مدام مشکلات خود را ریشه‌یابی می‌کنند معمولاً اتفاقات سخت گذشته در خاطرشان باقی می‌ماند اما اگر شما هم‌اکنون فردی هستید که باوجود داشتن مشکلات بسیار زیاد در زندگی گذشته‌تان خیلی سخت آن مشکلات گذشته را به یاد می‌آورید بدانید که در مسیر درست قرارگرفته‌اید.

برای این‌که باورهای مخرب گذشته را از بین ببرید یا کم‌رنگ کنید باید باورهای قدرتمند کننده و سازنده را جایگزین آن‌ها کنید. در قران گفته‌شده خوبی‌ها، بدی‌ها را می‌پوشاند که ارتباط بسیار زیادی با این موضوع دارد.

إِنَّ الْحَسَنَاتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئَات (هود ۱۱۴)

حسنات و نیکوکاری‌ها، سیئات و بدی‌ها را نابود می‌سازد

بارها گفتم که کانال‌های نورونی در ذهن ما با تکرار مداوم به وجود می‌آیند. فرض کنید که شما عمری را با باورهای مخرب سپری کرده‌اید. طبیعی است که در ذهن شما کانال‌های نورونی منفی و مخرب بسیار زیادی وجود دارد.

شما نمی‌توانید همین‌طوری این کانال‌ها را از بین ببرید و فقط یک‌راه برای از بین بردن این کانال‌ها وجود دارد و آن‌هم ساختن کانال‌های نورونی جدید و قدرتمند کننده از طریق توجه کردن به خواسته‌ها و سپاس گذاری بابت داشته‌ها و تمرکز کردن بر روی راه‌حل می‌باشد.

در این صورت شما افکار جدیدی را به وجود می‌آورید و این افکار کانال‌های نورونی جدیدی را در ذهن شما می‌سازند. کانال‌های نورونی باورهای جدیدی را در ضمیر ناخودآگاه شما به وجود می‌آورند و این‌گونه است که ذهن شما آمادگی لازم برای رشد کردن را پیدا می‌کند.

 

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باورسازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها را دارم

شاد و پیروز باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.