فایل آموزشی شماره ۲۰: استعدادیابی

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۰: استعدادیابی با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۰: استعدادیابی با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۲۰: استعدادیابی با پسوند MP3

آیا شما فردی هستید که از شغل خود رضایتی ندارید؟ یا مدام شغل خود را عوض می‌کنید؟ یا اینکه اصلاً نمی‌دانید چه شغلی برای شما مناسب است و دقیقاً باید چه شغلی را انتخاب کنید؟

امروزه افراد بسیار زیادی هستند که نمی‌دانند دقیقاً باید چه شغلی را انتخاب کنند و یا اینکه از شغل خود رضایت کافی را ندارند و فکر می‌کنند باید مدام شغل خود را تغییر دهند.

یکسری افراد هم به مشاوران اقتصادی مراجعه می‌کنند و از آن‌ها مشورت می‌گیرند اما در نهایت به این نتیجه می‌رسند که هیچ‌گونه تأثیر خاصی در زندگی‌شان نداشته است.

در ابتدا باید دوباره موضوع مهمی را به شما یادآوری کنم و آن‌هم این است که ابتدا باید باورهای درستی نسبت به توانایی‌های خود و وجود فراوانی در جهان هستی داشته باشید و در قوانین پایه استاد شوید و در واقع زمین خود را حاصلخیز کنید.

بارها و بارها گفته‌ام که قانون مهم‌تر از تکنیک‌ها است و اگر شما در قانون پایه استاد شوید، در زمان مشخص تکنیک‌ها را یاد می‌گیرید و می‌توانید به بهترین شکل ممکن از آن‌ها استفاده کنید و موفق شوید.

اگر شما در حال حاضر فایل‌های آموزشی اولیه را کاملاً خوب یاد گرفته‌اید و متوجه شده‌اید که سازوکار جهان هستی به چه صورت است به این معنی است که قوانین پایه را یاد گرفته‌اید و هم‌اکنون زمان آن فرارسیده که چند تکنیک را برای موفقیت بیشتر یاد بگیرید.

نکته مهم اول این است که از این شاخه به آن شاخه نپرید زیرا اگر شما چنین فردی هستید، فراوانی نعمت و ثروت را در جهان هستی باور ندارید.

یادتان باشد فراوانی نعمت و ثروت در این جهان بیش از نیاز ماست و شما می‌توانید در هر کاری با هر شرایطی بی‌نهایت موفق و ثروتمند شوید.

نکته مهم دوم این است که دچار تله‌ی درآمد نشوید؛ اما این تله درآمد به چه معناست؟

امروزه افراد بسیار زیادی را می‌بینم که می‌گویند فلانی، کسب‌وکاری را راه انداخته و بسیار موفق است و درآمد زیادی دارد. ما هم برویم و همان کار را انجام دهیم تا موفق شویم.

خیلی‌ها می‌بینند که برخی خواننده‌ها درآمد بسیار بالایی دارد و می‌گویند: ما هم برویم و خواننده شویم زیرا هم‌اکنون درآمد در این‌گونه کارها است.

باید بدانید که این‌یک تله است و به‌احتمال‌زیاد اگر شما بروید و آن کار را انجام دهید، شما موفق نمی‌شوید که در ادامه دلایلش را توضیح خواهم داد.

باید بدانید که قرار نیست اگر کاری برای فردی جواب داد، برای شما هم به همان صورت جواب دهد. من اصلاً معتقد نیستم که پیش‌نیاز موفقیت شکست، رنج کشیدن و زمان بسیار زیاد است اما باید بدانید که هر کاری روند تکاملی خود را دارد.

سؤال این است که از کجا بفهمیم که دقیقاً چه‌کاری به درد ما می‌خورد و یا اینکه دقیقاً شما برای چه‌کاری ساخته‌شده‌اید و می‌توانید ثروت و موفقیت بسیار زیادی از آن کار کسب کنید؟

می‌خواهم شما را با مفهومی به نام مفهوم خارپشتی آشنا کنم.

اگر دقت کرده باشید خارپشت حیوانی است که یک کار را خیلی ماهرانه انجام می‌دهد و آن‌هم کروی کردن خود در مواقعی است که خطر را احساس می‌کند.

در مقابل خارپشت روباه حیوانی است بسیار حیله‌گر و مکار که همیشه سعی دارد از راهکارهای بسیار زیادی برای رسیدن به هدف خود استفاده کند و معمولاً برای شکار خارپشتی که یک کار را خوب بلد است موفق نیست.

بزرگ‌ترین ثروتمندان جهان خارپشت‌های خوبی هستند؛ یعنی یک توانایی بی‌نظیر دارند و در اکثر مواقع از آن توانایی به‌خوبی استفاده می‌کنند و موفق می‌شوند؛ اما انسان‌های ناموفق شبیه روباه عمل می‌کنند و معمولاً راه‌ها و ایده‌های زیادی دارند و یا هیچ‌گاه از آن‌ها استفاده نمی‌کنند یا به‌صورت پراکنده از همه‌ی آن‌ها استفاده می‌کنند و موفق نمی‌شوند.

چرا مدام می‌گویم در قوانین پایه استاد شوید؟ چون قوانین پایه زیاد نیستند و اگر شما همان قوانین ساده و کم را خوب یاد بگیرید می‌توانید بسیار موفق شوید.

برای مثال توضیح دادم که اقیانوسی با عمق یک متر نباشید بلکه چاهی با عمق چند صد هزار کیلومتر باشید. مثالی در معبد شائولین وجود دارد و آن‌هم این است که از فردی که هزار تکنیک را یک‌بار تمرین کرده نمی‌ترسیم اما از فردی که یک تکنیک را هزاران بار تمرین کرده حسابی می‌ترسیم.

قرآن کریم

آن سَعْیَکُمْ لَشَتَّى (لیل ۴)

که همانا تلاش شما پراکنده است

حال می‌خواهم بدانید که مفهوم خارپشتی سه فاکتور بسیار مهم دارد. موفق‌ترین انسان‌های جهان و همچنین شرکت‌های عالی و موفق در جهان این سه فاکتور را بسیار عالی و دقیق رعایت می‌کنند. اگر شما مفهوم خارپشتی را به‌درستی انجام دهید رشد و ثروت به‌خودی‌خود اتفاق می‌افتد.

در ابتدا از شما می‌خواهم برگه‌ای بردارید و تمام توانایی‌های خود را در آن برگه صرف‌نظر از بحث درآمد یادداشت کنید.

برای مثال بنویسید که من بلد هستم آشپزی کنم، من بلد هستم خوب صحبت کنم، من بلد هستم خوب رانندگی کنم، من دست خط بسیار زیبایی دارم، من در متقاعد کردن دیگران توانایی و مهارت بسیار بالایی دارم و…

 

 • شما دقیقاً عاشق چه‌کاری هستید؟

منظور از این‌که دقیقاً عاشق چه‌کاری هستید این است که چه‌کاری را زمانی که انجام می‌دهید گذر زمان را احساس نمی‌کنید و به‌هیچ‌عنوان خسته نمی‌شوید و یا اگر بابت انجام آن کار به شما پول می‌دادند شما ثروتمندترین فرد در جهان می‌شدید.

برای مثال مایکل شوماخر: فردی است که در رانندگی فرمول ۱ بسیار مشهور است و مهارت‌های فوق‌العاده‌ای دارد. اگر از او بپرسید که آیا از این کار نمی‌ترسی؟ پاسخ می‌دهد: خیر، زیرا عاشق آن کار است اما برای من و شما شاید آن میزان سرعت ترسناک باشد.

همچنین موتورسواران: کاری که این موتورسواران انجام می‌دهند برای خیلی از ما ترسناک است اما آن‌ها عاشق این کار هستند و هیچ‌گونه ترسی را احساس نمی‌کنند و از موتورسواری خسته نمی‌شوند و زمانی که این کار را انجام می‌دهند گذر زمان را احساس نمی‌کنند.

از شما می‌خواهم در برگه‌ای که توانایی‌های خود را نوشته‌اید، مشخص کنید که بیشتر عاشق کدام‌یک از این توانایی‌هایتان هستید و سعی کنید یک توانایی را که بیشتر از همه دوست دارید مشخص کنید.

 

 • موتور اقتصادی شما و یا شرکت شما کدام‌یک از این توانایی‌هاست؟

برای مثال خود من سه کسب‌وکار متفاوت دارم که یکی از این‌ها موتور اقتصادی زندگی من است یعنی بیشترین میزان درآمد من از آن کار است.

موتور اقتصادی یعنی کاری که تاکنون بیشترین درآمد را از آن برای خودتان یا شرکتتان کسب کرده‌اید. البته شاید شما فردی باشید که تاکنون از هیچ کاری درآمدی کسب نکرده باشید اما خودتان بهتر می‌دانید که از چه‌کاری بهتر می‌توانید کسب درآمد کنید.

برای مثال: شما هم‌اکنون یا در گذشته فروشنده‌ی خوبی بوده‌اید. این یعنی قدرت کلام خوبی داشته‌اید و به‌خوبی می‌توانستید دیگران را متقاعد سازید و این دقیقاً یک توانایی در شما حساب می‌شود و در اینجا می‌توانید به آن موتور اقتصادی بگویید.

 

 • استعداد و توانایی خدادادی

موردی را مشخص کنید که در آن استعداد و توانایی خدادادی بیشتری نسبت به بقیه دارید. برای مثال خود من فردی هستم که استعداد و توانایی خدادادی بسیار زیادی در صحبت کردن، متقاعد کردن و تحت تأثیر قرار دادن دیگران دارم. شما هم با توجه به این مثال مهارت خود را مشخص کنید.

در آخر شما باید مهارت و کاری را انتخاب کنید که هر سه مورد از گزینه‌های بالا را داشته باشد. شاید فکر کنید که در هیچ کاری این سه مورد را باهم ندارید اما این‌طور نیست مطمئن باشید مهارت و کاری هست که شما حداقل دو مورد بالا را در آن دارید و دقیقاً مفهوم خارپشتی شما همان مهارت است و اگر شما روی آن مهارت تمرکز کنید می‌توانید بسیار موفق و ثروتمند شوید. البته به شرطی که باورهای درستی نسبت به قوانین جهان هستی داشته باشید.

در این صورت است که شما در ارتعاش هر چه بیشتر آن مهارت قرار می‌گیرید و این یعنی ایده‌ها، اتفاقات، افراد، اخبار و شرایطی برای شما به وجود می‌آید که در آن مهارت به درجات بالا و خودشکوفایی برسید و دقیقاً از همان کاری که عاشقش هستید پول و ثروت بسازید.

 

بعدازآنکه در گام اول فهرستی از توانایی‌های خود تهیه کردید و مفهوم خارپشتی را در آن پیدا کردید به گام دوم می‌رسیم.

در گام دوم شما باید مدام درباره‌ی آن توانایی و مهارت خود به طریقه‌های مختلف تحقیق کنید و به آن در محیط بیرونی توجه کنید. بهترین راه برای تحقیق کردن و توجه کردن جستجو کردن آن مهارت در اینترنت است.

جستجو کردن همراه با باورهای درست و پیدا کردن مفهوم خارپشتی شما را خیلی سریع در ارتعاش خواسته‌تان قرار می‌دهد. زمانی که شما در این ارتعاش قرار بگیرید از راه‌هایی که حتی فکرش را هم نمی‌کنید ایده‌ها، اتفاقات، افراد، افکار و شرایطی را می‌بینید که به شما کمک می‌کنند.

راه دیگری هم وجود دارد و آن‌هم این است که با افرادی که آن مهارت و یا آن کسب‌وکاری را که شما عاشق آن هستید را دارند مصاحبه کنید و از آن‌ها کمک بگیرید.

یادتان باشد که ۹/۹۹ درصد اتفاقات خوبی که می‌تواند شرایط شما را تغییر دهد در محدوده دید شما نیست و طبق قران خداوند از راهی که فکرش را نمی‌کنید روزی شما را می‌دهد.

نکته بسیار مهم دیگر این است که شما باید حتماً اقدام عملی داشته باشید. افراد زیادی هستند که عمل‌گرا نیستند و همیشه منتظرند و یکجا نشسته‌اند. باید به شما بگویم اگر چنین فردی باشید هیچ‌گاه موفق نمی‌شوید زیرا طبق قوانین جهان، قدم اول را شما باید بردارید و در این صورت است که جهان قدم‌های بعدی را به شما نشان می‌دهد. اگر هم بنا به دلایلی مفهوم خارپشتی خود را درست پیدا نکردید حتماً بروید و کاری را که جلوی دستتان هست را انجام دهید زیرا یا از همان کار موفق می‌شوید و یا از آن کار به کاری هدایت می‌شوید که در نهایت آن کار شما را به موفقیت و ثروت می‌رساند.

 

داشتن یک الگوی بسیار موفق در جهان در رابطه با مهارت و یا کسب‌وکار موردعلاقه‌ی شما ارتعاشتان را قوی‌تر می‌کند. برای مثال: اگر شما علاقه‌ی بسیار زیادی به برنامه‌نویسی کامپیوتر دارید الگوی شما می‌تواند بیل گیتس باشد و یا اینکه اگر شما علاقه‌مند به بازار بورس هستید الگوی شما می‌تواند وارن بافت باشد.

 

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باورسازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

 

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها را دارم

شاد و پیروز باشید

2 نظرات
 1. Behrouz می گوید

  درود استاد عزیز
  شما میفرمایید از این شاخه به اون شاخه نپریم. اگر در کاری رفتیم که موفق یا علاقه ای نداشتیم وبه فرمایش شما از اونجا هدایت شدیم به کاری دیگری علاقه داریم که نمی‌دانیم موفق می‌شویم یا خیر آیا به کار دیگری مهیا شد برویم یا خیر؟

  ۰
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   درود بر شما
   در ابتدا طبق مواردی که گفتم علاقه خودتون رو پیدا کنید اما اگر بنا به هر دلیلی پیدا نکردین و نشد برین یک کاری که دم دستتون هست رو شروع کنید و همزمان روی باورهاتون کار کنید و اموزش ببینید تا به کاری که دوست دارید هدایت بشین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.