فایل آموزشی شماره ۲۱: سرنوشت، چشم زخم، طلسم، جادو (قسمتی از دوره‌ی قوانین و علم ثروت)

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۱: سرنوشت، چشم زخم، طلسم، جادو (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۱: سرنوشت، چشم زخم، طلسم، جادو (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۲۱: سرنوشت، چشم زخم، طلسم، جادو (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با پسوند MP3

در قرآن کریم بارها و بارها گفته‌شده که آیا مساوی‌اند کسانی که می‌دانند و کسانی که نمی‌دانند؟ مسلماً خیر، مساوی نیستند.

متأسفانه موضوع مهمی که در اینجا وجود دارد این است که بیش از ۹۵ درصد انسان‌ها نمی‌دانند و فکر می‌کنند که می‌دانند. دقیقاً همان موضوع دانستن و احاطه داشتن است.

قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ ۗ إِنَّمَا یَتَذَکَّرُ أُولُو الْأَلْبَاب (زمر ۹)

بگو: «آیا کسانى که مى‌دانند و کسانى که نمى‌دانند یکسان‌اند؟» تنها خردمندان‌اند که پندپذیر هستند.

دلیل تمام مشکلات، بدبختی‌ها و گرفتاری‌ها در زندگی انسان‌ها جهل (غلبه احساسات بر عقل) و نادانی آن‌هاست.

دقیقاً از روی همین نادانی است که شناخت درستی از خداوند و قوانین جهان ندارند. برای مثال: فکر می‌کنند که خداوند سرنوشت آن‌ها را از قبل نوشته است.

آیا خداوند برای برخی خیر خواسته و برای برخی شر؟ برای برخی ثروت خواسته و برای برخی فقر؟ و از این قبیل داستان‌ها.

برخی‌ها فکر می‌کنند که زندگی‌شان طلسم شده و هیچ‌گاه موفق نمی‌شوند و یا بختشان بسته‌شده و هیچ‌گاه باز نمی‌شود و بدتر از همه این مسائل و بیماری‌های فکری را به خواست خداوند ربط می‌دهند.

بارها درباره‌ی ظلم در قرآن صحبت شده که خداوند به کسی ظلم نمی‌کند اما انسان‌ها خودشان به خودشان ظلم می‌کنند.

بارها گفته‌شده که هیچ‌کسی نمی‌تواند به شما ظلم کند و فقط خودتان هستید که به خودتان ظلم می‌کنید.

جالب است خیلی مواقع وقتی درباره‌ی این موضوع صحبت می‌کنم برخی افراد می‌گویند: خیلی وقت‌ها بوده که ما خودمان به خودمان ظلم نکردیم اما دیگران به ما ظلم کرده‌اند.

کسی که به قوانین جهان احاطه داشته باشد می‌داند که هر انسان یا شرایطی که وارد زندگی‌اش شده توسط خودش، باورهایش و ارتعاشاتش جذب‌شده است.

تا مظلومی نباشد ظالمی وجود ندارد. در جهان هر چیز شبیه خود را جذب می‌کند و اگر شما در ارتعاش اشتباهی باشید شرایطی را جذب می‌کنید که به شما ظلم شود.

از شما می‌خواهم که باورتان را نسبت به خداوند تغییر دهید زیرا هر باوری که نسبت به خداوند داشته باشید همان باور به شما ثابت می‌شود.

برای مثال: اگر باور کنید که خداوند بی‌نهایت رزاق است، رزاق بودن خداوند به شما ثابت می‌شود اما اگر باور داشته باشید که خداوند بی‌نهایت سخت‌گیر است سختگیر بودن خداوند به شما ثابت می‌شود.

پس بسیار مهم است که باورهای درست و قدرتمند کننده نسبت به خالق خود و مدبر جهان داشته باشید تا زیبایی‌ها به شما ثابت شوند. خداوند بارها و بارها در قرآن گفته است که من برای همه‌ی شما ثروت، نعمت، شادی، سلامتی، برکت و خوبی را خواسته‌ام اما این خودتان هستید که فقر، ناراحتی، بدبختی، تنگدستی و بیچارگی را به زندگی‌تان دعوت می‌کنید.

اگر به قوانین احاطه پیدا کنید متوجه می‌شوید که تنها نیرویی که در این جهان وجود دارد نیروی خیر است. شر نیرو نیست زیرا به‌خودی‌خود وجود ندارد و ما آن را به وجود می‌آوریم.

بگذارید با یک مثال توضیح دهم. روشنی نیرو است اما تاریکی نیرو نیست و در واقع نبود روشنی مساوی است با تاریکی.

لامپی وجود دارد که مکانی را روشن کند اما لامپی وجود ندارد که مکانی را تاریک کند. نبود نور مساوی است با تاریکی.

اغلب انسان‌ها خداوند را حاکمی بی‌رحم باور کرده‌اند که از روی هوا و هوس تصمیم می‌گیرد و جهان را طبق شانس و اقبال پیش می‌برد اما این‌طور نیست.

بارها و بارها خداوند در قران گفته است که هیچ‌گاه در سنت الهی تغییر و تبدیلی نخواهی یافت و ما می‌دانیم که قوانین جهان هستی تغییرناپذیر است.

گفتم که خیلی‌ها فکر می‌کنند که سرنوشت آنان از قبل نوشته‌شده است اما این موضوع با عدل خداوند متضاد است.

خداوند ارتعاشات این جهان را به‌عنوان یک اکوسیستم دقیق نوشته و برنامه‌ریزی کرده است و این ما هستیم که باقدرت اختیار، انتخاب می‌کنیم که در چه ارتعاشی قرار بگیریم.

فَلَنْ تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَبْدِیلًا وَلَنْ تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَحْوِیلًا (فاطر ۴۳)

و در طریقه خدا هرگز تبدیلی نخواهی یافت و طریقه حق و سنّت الهی را هرگز تغییرپذیر نخواهی یافت.

تمام این‌ها را گفتم چون می‌خواهم با توجه به آیات قرآن یک سری باورهای غلط شرک‌آلود و خرافات را از ذهن شما بیرون ببرم. ثروتمندترین انسان‌ها در جهان هیچ‌گونه اعتقادی به خرافات ندارند. پیشنهاد می‌کنم کمی درباره‌ی زندگی آنان تحقیق کنید.

در آیات محکم زیر به‌صورت کاملاً واضح و دقیق گفته‌شده که هر آنچه برای ما پیش می‌آید به خاطر اعمالی است که پیشاپیش فرستاده‌ایم.

من یک آیه برای اثبات این موضوع برای شما نیاورده‌ام بلکه چندین آیه درباره‌ی این موضوع در مثال زیر آورده‌ام.

وَإِذَا أَذَقْنَا النَّاسَ رَحْمَهً فَرِحُوا بِهَا ۖ وَإِنْ تُصِبْهُمْ سَیِّئَهٌ بِمَا قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ إِذَا هُمْ یَقْنَطُون (روم ۳۶)

چون به مردم رحمتى بچشانیم، شادمان مى‌شوند؛ و چون به سبب کارهایى که کرده‌اند رنجى به آن‌ها رسد، ناگهان نومید مى‌گردند.

ذَٰلِکَ بِمَا قَدَّمَتْ یَدَاکَ وَأَنَّ اللَّهَ لَیْسَ بِظَلَّامٍ لِلْعَبِید (حج ۱۰)

این عذاب آتش به سزای همان اعمال زشتی است که با دست خود پیش فرستادی و این‌که خدا هرگز کمترین ستم در حق بندگان نخواهد کرد.

إِنَّ اللَّهَ لَا یَظْلِمُ النَّاسَ شَیْئًا وَلَٰکِنَّ النَّاسَ أَنْفُسَهُمْ یَظْلِمُون (یونس ۴)

خدا هرگز به مردم ستم نمی‌کند ولی مردم خود در حق خویش ستم می‌کنند.

فَکَیْفَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ بِمَا قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ ثُمَّ جَاءُوکَ یَحْلِفُونَ بِاللَّهِ إِنْ أَرَدْنَا إِلَّا إِحْسَانًا وَتَوْفِیقً (نساء ۶۲)

پس چگونه است که چون به پاداش کارهایى که مرتکب شده‌اند مصیبتى به آن‌ها رسد، نزد تو مى‌آیند و به خدا سوگند مى‌خورند که ما جز احسان و موافقت قصد دیگرى نداشته‌ایم؟

ذَٰلِکَ بِمَا قَدَّمَتْ أَیْدِیکُمْ وَأَنَّ اللَّهَ لَیْسَ بِظَلَّامٍ لِلْعَبِید (انفال ۵۱)

این عذاب به خاطر کارهایی است که به دست خود پیش فرستادید و خدا هرگز در حق بندگان ستم نخواهد کرد.

در قرآن گفته‌شده که این کتاب هم می‌تواند شما را هدایت کند و هم می‌تواند شما را گمراه کند و در ادامه گفته‌شده که هر که در قانون‌مندی‌اش قرار بگیرد هدایت می‌شود و هر که در قانون‌مندی‌اش قرار بگیرد گمراه می‌گردد.

می‌بینیم که افراد بسیار زیادی گمراه شده‌اند زیرا کتابی را که به آن اعتقاد دارند حتی یک‌بار درست و مفهومی نخوانده‌اند و کورکورانه اطاعت می‌کنند و یا کلاً کورکورانه هیچ‌گونه اعتقادی به آن ندارند و یا به‌صورت پراکنده آن را می‌خوانند که هر سه مورد بسیار اشتباه است.

هیچ عامل بیرونی قادر به کنترل کردن زندگی و سرنوشت ما نیست مگر اینکه خودمان باور کنیم که عوامل بیرونی قدرت کنترل کردن زندگی‌مان را دارند.

بارها گفته‌ام که طبق قانون هر آنچه باور کنید به شما ثابت می‌شود. در کتابی فوق‌العاده نوشته بود که اگر شما کنترل ضمیر ناخودآگاه خویش را در دست نگیرید دیگران این کار را می‌کنند.

بعد از این‌که دقت کردم، متوجه شدم که چقدر این جمله زیبا و درست است و دقیقاً اگر شما آگاه نشوید، باورهایتان را تغییر ندهید و قدرت را از خداوند بگیرید و به هر آنچه به‌جز خداوند بدهید، همه‌چیز می‌تواند زندگی شما را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

یادتان باشد گناه شرک بخشیده نمی‌شود و اینکه شما قدرت را از خداوند بگیرید و به عوامل بیرونی دهید، شرک است و دقیقاً به‌واسطه این باور شرک‌آلود به شما ثابت خواهد شد که عوامل بیرونی می‌توانند زندگی شما را کنترل کنند.

امروزه انسان‌های بسیار زیادی را می‌بینم که به چشم‌زخم اعتقاد دارند و درباره‌ی اتفاقات خوب زندگی‌شان صحبت نمی‌کنند مبادا که چشم شوند. چقدر این باور، باور شرک‌آلود و بدی است.

جالب است بدانید اکثر انسان‌هایی که به چشم‌زخم اعتقاد دارند درباره‌ی این موضوع اطلاعات قرآنی ندارند و اغلب افرادی هستند که اعتقاد زیادی به قرآن دارند اما در نهایت چنین کتابی را نخوانده‌اند و کورکورانه اطاعت می‌کنند.

حتی عده‌ی بسیار زیادی آیاتی از قرآن را قاب کرده‌اند و نگهداری می‌کنند تا از چشم‌زخم در برابر آن‌ها محافظت شود. حال می‌خواهم این آیه قرآن را باهم بررسی کنیم.

وَ إِنْ یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُون وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِلْعَالَمِین (قلم ۵۱/۵۲)

نزدیک بود کافران چون قرآن را شنیدند، تو را با چشمانشان بلغزانند و میگویند بی‌تردید او مجنون و دیوانه است.

خداوند در قرآن گفته است که برای همه‌ی شما خیر و شادی خواسته‌ام و دلیل تمام اتفاقات اعمالی است که پیشاپیش فرستاده‌اید.

بارها تأکید شده که همه‌چیز را به تسخیر افکار شما در آورده‌ام اما عده‌ای اصرار دارند که به شما ثابت کنند هیچ‌گونه اختیاری در زندگی خود ندارید و عوامل بیرونی می‌توانند زندگی شما را کنترل کند.

به همین دلیل این آیه را اشتباه معنی کرده‌اند. در این آیه گفته‌شده که نزدیک بود فلان اتفاق بیفتد و سؤال اینجاست که چرا این اتفاق نیفتاد؟ چون با قوانین خداوند مغایرت دارد.

بدانید چشم‌زخم قانون نیست بلکه یک باور است و فقط کسانی آن را تجربه می‌کنند که به آن باور دارند. به اعتقاد من یک باور شرک‌آلود است زیرا قدرت را از خدا گرفته و به خلق خدا می‌دهد.

موضوع بسیار مهم دیگری که امروزه انسان‌های زیادی درگیر آن شده‌اند مراجعه کردن به فالگیرها و دعانویس‌ها و گرفتن طلسم و جادو و دعا برای گره‌گشایی از کار و روابطشان است و متأسفانه نمی‌دانند که دارند با چه سرعتی به چه منجلابی فرو می‌روند.

فکر می‌کنم تا این جای کار متوجه شده‌اید که شرک چه گناهی است و چرا بخشیده نمی‌شود.

مشرک‌ترین انسان‌ها به دید من افرادی هستند که جادوگری می‌کنند و دنبال این‌گونه کارها هستند. افرادی هم که سمت این‌گونه افراد می‌روند به‌شدت آسیب می‌بینند زیرا به‌جای کمک گرفتن از خداوند متعال از خلق او کمک می‌گیرند و دچار آسیب می‌شوند.

خیلی‌ها فکر می‌کنند این موضوع یک موضوع خوب و پاک است و در واقع به دعا متوسل شده‌اند اما این‌طور نیست آن چیزی که به شما می‌دهند دعا نیست بلکه طلسم است اما این‌گونه به شما میگویند تا حق را با باطل قاطی کنند.

هیچ‌گاه از راهی نادرست به هدفی درست نخواهید رسید

طلسم، سحر و جادو عملی مشرکانه و بسیار کثیف است و هر که سمت این مسائل برود زندگی‌اش تباه می‌شود. برای شما آیاتی از قرآن کریم برای آگاهی بیشتر آورده‌ام.

وَأَنَّهُ کَانَ رِجَالٌ مِنَ الْإِنْسِ یَعُوذُونَ بِرِجَالٍ مِنَ الْجِنِّ فَزَادُوهُمْ رَهَقًا (جن ۶)

و اینکه مردانی از آدمیان به مردانی از جن پناه می‌بردند، پس [مردان جن] بر طغیان و تباهی آنان افزودند.

وَأَنَّهُ لَمَّا قَامَ عَبْدُ اللَّهِ یَدْعُوهُ کَادُوا یَکُونُونَ عَلَیْهِ لِبَدا (جن ۱۹)

قُلْ إِنَّمَا أَدْعُو رَبِّی وَلَا أُشْرِکُ بِهِ أَحَدا (جن ۲۰)

و اینکه هنگامی‌که بنده خدا [محمد] برمی‌خاست تا خدا را عبادت کند [از جنیان به‌اندازه‌ای به سویش هجوم می‌بردند که] نزدیک بود جمعیت انبوه و متراکمی بر سر او بریزد. بگو: تنها پروردگارم را مى‌خوانم و هیچ‌کس را شریک او نمى‌سازم.

وَاتَّبَعُوا مَا تَتْلُو الشَّیَاطِینُ عَلَىٰ مُلْکِ سُلَیْمَانَ ۖ وَمَا کَفَرَ سُلَیْمَانُ وَلَٰکِنَّ الشَّیَاطِینَ کَفَرُوا یُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَمَا أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَکَیْنِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ ۚ وَمَا یُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّىٰ یَقُولَا إِنَّمَا نَحْنُ فِتْنَهٌ فَلَا تَکْفُرْ ۖ فَیَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا یُفَرِّقُونَ بِهِ بَیْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ ۚ وَمَا هُمْ بِضَارِّینَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ ۚ وَیَتَعَلَّمُونَ مَا یَضُرُّهُمْ وَلَا یَنْفَعُهُمْ ۚ وَلَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشْتَرَاهُ مَا لَهُ فِی الْآخِرَهِ مِنْ خَلَاقٍ ۚ وَلَبِئْسَ مَا شَرَوْا بِهِ أَنْفُسَهُمْ ۚ لَوْ کَانُوا یَعْلَمُونَ (بقره ۱۰۲)

و پیروی کردند سخنانی را که (دیوان) و شیاطین در ملک سلیمان (به افسون و جادوگری) می‌خواندند و هرگز سلیمان (با به کار بردن سحر به خدا) کافر نگشت و لکن شیاطین کافر شدند که سحر به مردم می‌آموختند؛ و آنچه را که بر دو فرشته هاروت و ماروت در بابل نازل‌شده بود پیروی کردند، درصورتی‌که آن دو ملک به هیچ‌کس چیزی نمی‌آموختند مگر آنکه بدو می‌گفتند که کار ما فتنه و امتحان است، مبادا کافر شوی! اما مردم از آن دو ملک چیزی را که ما بین زن و شوهر جدایی افکند می‌آموختند، البته به کسی زیان نمی‌رسانیدند مگر به اذن خداوند و چیزی که می‌آموختند به خلق زیان می‌رسانید و سود نمی‌بخشید و محققا می‌دانستند که هر که چنین کند در عالم آخرت هرگز بهره‌ای نخواهد یافت و آنان به بهای بدی خود را فروختند، اگر می‌دانستند.

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باورسازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها را دارم

شاد و پیروز باشید

+8
8 نظرات
 1. بهمن حافظیان
  بهمن حافظیان می گوید

  سلام به استاد گرانقدر اگر ممکنه درباره هوش مالی و راههای ارتقاء آن هم چند پست بگذارید ممنونم

  +2
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام
   در زمان مشخص درباره ی هوش مالی و راه های ارتقاء ان صحبت خواهیم کرد
   در حال حاضر پیشنهاد میکنم در اموزش های پایه استاد شوید

   +2
 2. محمد محمدی
  محمد محمدی می گوید

  عالی است

  +2
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   ممنون از شما دوست بزرگوار و گرامی 🙏🏻

   +2
 3. بهروز می گوید

  درود استاد گرامی
  ممنون از لطف شما. چه منبع معتبری وجود دارد که قوانین جهان هستی را مشخص می‌کند آیا آن بر اثر تجربه عده ای بوجود آمده یا اگر از اول بوده چگونه باور کنیم یا به ما ثابت شود البته ممنون میشم به غیر اسناد مذهبی.

  0
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   درود بر شما
   منابع شخص من کتب اسمانی به ویژه قران که به نظرم تمام قوانین کامل و دقیق در اون اومده البته به شرطی که روش خوندنش رو بلد باشید و همچنین منابع دیگری هم مثل: اشعار مولانا، حافظ و…… و کتاب های انسانهای موفق و معروف و فیزیک کوانتوم

   +3
 4. یلدا می گوید

  درود بر شما استاد از زمانی که تحلیل های شما رو میبینم نظرم در مورد قوانین جهان و قرآن و عدالت خیلی تغییر کرده
  عالی هستید موفق باشید

  0
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   سلام و درود
   ممنون از لطف و همراهی شما

   0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.