فایل آموزشی شماره ۲۲: به هیچ شکل درباره‌ی ناخواسته‌ها صحبت نکنید!

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۲: به هیچ شکل درباره‌ی ناخواسته‌ها صحبت نکنید! با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۲: به هیچ شکل درباره‌ی ناخواسته‌ها صحبت نکنید! با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۲۲: به هیچ شکل درباره‌ی ناخواسته‌ها صحبت نکنید! با پسوند MP3

اگر می‌خواهید به سمت خواسته‌ها و آرزوهایتان هدایت شوید، به هیچ شکل به ناخواسته‌هایتان توجه نکنید.

توجه کردن یعنی: دیدن، شنیدن، فکر کردن، حرف زدن و بحث کردن

عده‌ای از افراد هم درباره‌ی اتفاقات زندگی‌شان با دیگران درد و دل می‌کنند که این هم بسیار اشتباه است زیرا درد و دل کردن نوعی توجه کردن به ناخواسته‌ها می‌باشد. در این صورت شما به سمت ناخواسته‌های بیشتری هدایت می‌شوید.

برای مثال: عده‌ای از افراد را می‌بینم که اتفاق ناخوشایندی که مدت‌ها پیش برایشان افتاده است را مدام با خنده و هیجان برای دیگران تعریف می‌کنند. یا افرادی که از کارمندان خود راضی نیستند و مدام درباره‌ی نارضایتی خود با دیگران صحبت می‌کنند.

این افراد با این کارشان دقیقاً از جهان هستی می‌خواهند که دوباره آن اتفاقات و اتفاقاتی مشابه را برایشان به وجود آورد.

اصلاً مهم نیست که با ناراحتی یا با خنده اتفاقات ناخوشایند یا ناخواسته‌هایتان را برای دیگران تعریف می‌کنید مهم این است که شما با صحبت کردن درباره‌ی آن اتفاقات به آن‌ها توجه می‌کنید و این توجه کردن افکاری را در ذهن شما به وجود می‌آورد و تکرار این افکار یک سری باور در ذهنتان می‌سازد و جهان این باورها را به شما ثابت می‌کند.

ذهنی که تربیت‌نشده باشد مدام به ناخواسته‌ها توجه می‌کند و درباره‌ی آن‌ها حرف می‌زند و فکر می‌کند

یاد بگیرید در اوقات بیکاری درباره‌ی ناخواسته‌ها صحبت نکنید بلکه درباره‌ی اهداف و خواسته‌های آیندتان صحبت کنید و به آن‌ها توجه کنید. البته این موضوع برای کسانی است که می‌خواهند موفق شوند.

وقتی میگویم درباره‌ی هیچ‌چیز با هیچ‌کس درد و دل نکنید یعنی حتی با خداوند هم درد و دل نکنید. خداوند در قرآن به حضرت نوح می‌فرماید:

وَاصْنَعِ الْفُلْکَ بِأَعْیُنِنَا وَوَحْیِنَا وَلَا تُخَاطِبْنِی فِی الَّذِینَ ظَلَمُوا ۚ إِنَّهُمْ مُغْرَقُونَ (هود ۳۷)

و با نظارت ما و بر اساس وحی ما کِشتی را بساز و با من درباره‌ی کسانی که ستم کرده‌اند، سخن مگو که یقیناً آنان غرق شدنی هستند.

خداوندی که این جهان را خلق کرده و به ارتعاشات آن آگاه است می‌داند که شما با درد و دل کردنتان با تمام احساسات به ناخواسته‌هایتان توجه می‌کنید و از جنس همان ناخواسته‌ها را به مقدار بیشتری وارد زندگی‌تان می‌کنید.

وقتی به یک سری افراد می‌گویم درد و دل نکنید در پاسخ برای توجیه کردن کارشان می‌گویند: ما درد و دل می‌کنیم زیرابه دنبال راهکار هستیم.

در جواب باید بگویم: اگر شما هم‌چنین فردی هستید بدانید که شما هیچ‌گاه نمی‌توانید سر فرکانس را کلاه بگذارید و هیچ‌گاه نمی‌توانید با درد و دل کردن راهکاری مناسب پیدا کنید.

اما می‌توانید با مشورت کردن با افراد مناسب و آگاه به راهکارهای درستی برسید. یادتان باشد ارتعاش هرکدام کاملاً متفاوت است و شما نمی‌توانید سر ارتعاش را کلاه بگذارید زیرا احساس شما در آن هنگام بیانگر این است که به دنبال راهکار هستید یا می‌خواهید درد و دل کنید.

اگر شما انسانی هستید که به دنبال راهکارهای مناسب در زندگی‌تان می‌گردید ابتدا باید ارتعاش خودتان را مثبت کنید زیرا در ارتعاشات منفی ایده‌ها و راهکارهای مثبت سر راه شما قرار نمی‌گیرند و به ذهنتان خطور نمی‌کنند.

ابتدا باید خودتان را در ارتعاشات مثبت قرار دهید و سپس ایده‌ها و راهکارهای مناسب شما سر راهتان قرار می‌گیرند یا به ذهنتان خطور می‌کنند.

بدترین نوع استفاده از قانون توجه به ضرر خودمان غیبت کردن و یا تهمت زدن است

در قرآن کریم خط قرمزهایی وجود دارد که این خط قرمزها در نهایت منجر به عذاب می‌شوند. در مورد غیبت کردن یا تهمت زدن خط قرمزهایی تحت عنوان عذاب الیم در قران آورده شده است.

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا غیبت کردن و تهمت زدن عذابی الیم را برای خودمان در پیش دارد؟ شاید حال که قانون را می‌دانید بتوانید جواب این سؤال را بدهید، اما خودم هم توضیح می‌دهم.

زمانی که شما غیبت می‌کنید درباره‌ی موضوعی نامناسب از دیگران با مخاطبی صحبت می‌کنید. گفتم که صحبت کردن نوعی توجه کردن است و چون شما به موضوعی نامناسب توجه می‌کنید اتفاقاتی از جنس همان موضوع نامناسب را در زندگی خود وارد می‌کنید.

برای همین است که می‌گویند هم فردی که غیبت می‌کند و هم فردی که غیبت را می‌شنود دچار عذاب می‌گردد زیرا هر دو این افراد به موضوعی نامناسب توجه می‌کنند. درباره‌ی تهمت زدن هم همین موضوع به همین صورت عمل می‌کند.

وَیَقُولُونَ طَاعَهٌ فَإِذَا بَرَزُوا مِنْ عِنْدِکَ بَیَّتَ طَائِفَهٌ مِنْهُمْ غَیْرَ الَّذِی تَقُولُ ۖ وَاللَّهُ یَکْتُبُ مَا یُبَیِّتُونَ ۖ فَأَعْرِضْ عَنْهُمْ وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ وَکَفَىٰ بِاللَّهِ وَکِیلا (نساء ۸۱)

و (منافقان، روز) نزد تو به زبان اظهار فرمان‌برداری کنند و چون از حضور تو دور شوند شبانه گروهی خلاف گفته تو را در دل گیرند و خدا اندیشه‌ی شبانه آن‌ها را خواهد نوشت. پس (ای پیغمبر) از آن‌ها روی بگردان (توجه نکن) و به خدا اعتماد کن که تنها خدا تو را نگهبان کافی است.

 

سَمَّاعُونَ لِلْکَذِبِ أَکَّالُونَ لِلسُّحْتِ ۚ فَإِنْ جَاءُوکَ فَاحْکُمْ بَیْنَهُمْ أَوْ أَعْرِضْ عَنْهُمْ ۖ وَإِنْ تُعْرِضْ عَنْهُمْ فَلَنْ یَضُرُّوکَ شَیْئًا ۖ وَإِنْ حَکَمْتَ فَاحْکُمْ بَیْنَهُمْ بِالْقِسْطِ ۚ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطِینَ (مائده ۴۲)

آن‌ها جاسوسان دروغ‌گو خورندگان مال حرام‌اند، اگر به نزد تو آمدند خواهی میان آن‌ها حکم کن یا روی از آن‌ها بگردان (توجه نکن) و چنانچه روی از آن‌ها بگردانی (توجه نکنی) هرگز کوچک‌ترین زیان به تو نتوانند رسانید و اگر حکم کردی میان آن‌ها به عدالت حکم کن که خدادوست می‌دارد آنان را که حکم به عدل کنند.

 

وَإِذَا رَأَیْتَ الَّذِینَ یَخُوضُونَ فِی آیَاتِنَا فَأَعْرِضْ عَنْهُمْ حَتَّىٰ یَخُوضُوا فِی حَدِیثٍ غَیْرِهِ ۚ وَإِمَّا یُنْسِیَنَّکَ الشَّیْطَانُ فَلَا تَقْعُدْ بَعْدَ الذِّکْرَىٰ مَعَ الْقَوْمِ الظَّالِمِینَ (انعام ۶۸)

و چـون کسـانی را دیـدی کـه آیـات مـا را بـه مسـخره می‌گیرند، روی بگـردان (توجه نکن) تا سـخن دیگری سـاز کننـد و اگر شـیطان باعـث شـد فراموش کنـی پس از یـادآوری بـا گروه سـتمگران منشـین.

 

اتَّبِعْ مَا أُوحِیَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ ۖ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ۖ وَأَعْرِضْ عَنِ الْمُشْرِکِینَ (انعام ۱۰۶)

ای پیغمبر هر چه از خدا به تو وحی شد از آن پیروی کن که خدایی جز آن ذات یکتا نیست و از مشرکان روی بگردان (توجه نکن).

 

وَإِذَا سَمِعُوا اللَّغْوَ أَعْرَضُوا عَنْهُ وَقَالُوا لَنَا أَعْمَالُنَا وَلَکُمْ أَعْمَالُکُمْ سَلَامٌ عَلَیْکُمْ لَا نَبْتَغِی الْجَاهِلِینَ (قصص ۵۵)

و چـون سـخن بیهـوده می‌شنوند ازآن‌رو گردانیـده (توجه نمی‌کنند) و می‌گویند اعمال ما برای ما، اعمال شـما برای شـما، سـلام بر شما ما خواهان معاشـرت با جاهلان نیسـتیم.

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باور سازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها رادارم

شاد و پیروز باشید

+10
6 نظرات
 1. محمد ربیعی
  محمد ربیعی می گوید

  عالیههههههه♥♥♥♥ استاد محصولات رو راه بندازید…. من شما رو خیلی دوست دارم خیلی عزیزی♥♥

  +3
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   ممنون از لطف شما دوست عزیز و گرامی 🙏🏻
   این همه لطف و انرژی شماست که حس و حال این گروه اموزشی رو خیلی بهتر میکنه و باعث میشه با تمام وجود و حتی بیش از توان در راه انرژی بزاریم

   +2
 2. لیلی می گوید

  سلام آقای کلاهی
  من میخواستم از شما تشکر کنم چون خیلی چیزا از شما یاد گرفتم
  چیزایی رو که شما توی ویدیو هاتون میگین خیلی قابل فهم هستش
  و خیلی صریح و واضح توضیح میدین ، خیلی منطقی توضیح میدین و به هیچ دینی وصل نمیکنین قانونه جذب رو
  که این واسه من خیلی قانع کننده هستش که قانونه جذب به هیچ دینی ربط نداره

  +2
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام
   ممنون از لطف شما
   قوانین جهان به دین یا خوب و بد بودن ارتباطی نداره و برای همه یکسانه
   این شما هستید که انتخاب می کنید از راه درست یا راه نادرست به اهدافتون برسید
   نکته ی مهم اینه که از هر دو راه به هدف می رسید اما پایداری در راه درست وجود داره
   (هیچ گاه هدف وسیله را توجیه نمی کند)

   +3
 3. محمد از تهران می گوید

  بهترین هدفم رو چطوری انتخاب کنم مثلا بهترین ماشینی که می تونم بخرم چیه ؟ قبلا یک مورد خاص رو تو ذهنم ایجاد می کردم بعضی موقع ها بهش می رسیدم بعضی موقع ها نه. الان یاد گرفتم که حسم خوب باشه فرکانسم بالا باشه . می دونی چی اتفاق می افته؟؟؟ این قدر آپش های بهتر از بهتر جلوم قرار میگیره که تو انتخاب دچار مشکلم خخخخخخخ. استاد کلاهی تشکر

  +1
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   درود بر شما و بسیار عالی .

   +1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.