فایل آموزشی شماره ۲۳: همه‌ی ما می‌توانیم الهامات الهی را دریافت کنیم!

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۳: همه‌ی ما می‌توانیم الهامات الهی را دریافت کنیم! با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۳: همه‌ی ما می‌توانیم الهامات الهی را دریافت کنیم! با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۲۳: همه‌ی ما می‌توانیم الهامات الهی را دریافت کنیم! با پسوند MP3

همه ما انسان‌ها به‌عنوان اشرف مخلوقات این قدرت را داریم که الهامات خداوند را دریافت کنیم زیرا در معرض هدایت پروردگارمان هستیم؛ اما چرا این موضوع را عنوان کردم؟

به این دلیل که بسیاری از انسان‌ها را می‌بینم که به افراد دیگری مراجعه می‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند که برایشان از درگاه خداوند طلب خیر و بخشش کنند.

در طول تاریخ هم از این مسئله سوءاستفاده‌های بسیار زیادی شده است. منظور من در اینجا دین و آیین خاصی نیست.

برای مثال: درگذشته انسان‌هایی بوده‌اند که در دین مسیحیت به کشیش‌ها مراجعه می‌کردند و از آن‌ها می‌خواستند که برایشان طلب بخشش و آمرزش کنند و این بدان معناست که اولاً برای خودشان ارزشی قائل نبوده‌اند و ثانیاً باور نداشته‌اند که آن‌ها هم می‌توانند ارتباط مستقیمی با خداوند داشته باشند و در معرض هدایت پروردگار قرار گیرند.

متأسفانه همان‌طور که گفتم در طول تاریخ در تمام ادیان از این باور سوءاستفاده‌های بسیار زیادی شده است و هم‌اکنون من شمارا با مفهوم درستی از الهامات و هدایت پروردگار با ذکر مثال در قرآن کریم و اشعار آشنا می‌کنم.

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا وَاللَّیْلِ إِذَا یَغْشَاهَا وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا (شمس ۱ الی ۸)

قسم به آفتاب و تابش آن و قسم به ماه آنگاه‌که در پی آفتاب تابان درآید و قسم به‌روز هنگامی‌که جهان را روشن سازد و به شب وقتی‌که عالم را در پرده سیاهی کشد و قسم به آسمان بلند و آن‌که این کاخ رفیع را بنا کرد و به زمین و آن‌که آن را بگسترد و قسم به نفس ناطقه انسان و آن‌که او را نیکو به حد کمال بیافرید سپس فجور و تقوا (شر و خیرش) را به او الهام کرده است.

همان‌طور که در آیات بالا مشاهده می‌کنید خداوند پس از هفت بار قسم خوردن به ما انسان‌ها این موضوع را یادآوری می‌کند که خیر و شر تو را به تو الهام کردیم.

لازم به ذکر است که بدانید ما به‌عنوان اشرف مخلوقات بسیار مقدس هستیم و همه‌ی ما می‌توانیم الهامات خداوند را دریافت کنیم اما در برخی موارد به ما گفته‌اند که فقط پیامبران می‌توانند الهامات پروردگار را دریافت کنند. در قرآن کریم آیاتی بیانگر این است که همه می‌توانند الهامات خداوند را دریافت کنند نه‌فقط پیامبران.

وَأَوْحَىٰ رَبُّکَ إِلَى النَّحْلِ أَنِ اتَّخِذِی مِنَ الْجِبَالِ بُیُوتًا وَمِنَ الشَّجَرِ وَمِمَّا یَعْرِشُونَ (نحل ۶۸)

پروردگار تو به زنبورعسل وحى کرد که: از کوه‌ها و درختان و در بناهایى که مى‌سازند خانه‌هایى برگزین.

 

وَأَوْحَیْنَا إِلَىٰ أُمِّ مُوسَىٰ أَنْ أَرْضِعِیهِ ۖ فَإِذَا خِفْتِ عَلَیْهِ فَأَلْقِیهِ فِی الْیَمِّ وَلَا تَخَافِی وَلَا تَحْزَنِی ۖ إِنَّا رَادُّوهُ إِلَیْکِ وَجَاعِلُوهُ مِنَ الْمُرْسَلِینَ (قصص ۷)

و به مادر موسى وحى کردیم که: شیرش بده و اگر بر او بیمناک شدى به دریایش بینداز و مترس و غمگین مشو، او را به تو بازمی‌گردانیم و در شمار پیامبرانش مى‌آوریم.

 

وَإِذْ أَوْحَیْتُ إِلَى الْحَوَارِیِّینَ أَنْ آمِنُوا بِی وَبِرَسُولِی قَالُوا آمَنَّا وَاشْهَدْ بِأَنَّنَا مُسْلِمُونَ (مائده ۱۱۱)

و به حواریان وحى کردم: به من و به پیامبر من ایمان بیاورید. گفتند: ایمان آوردیم، گواه باش که ما تسلیم هستیم.

 

وَقَالُوا مَالِ هَٰذَا الرَّسُولِ یَأْکُلُ الطَّعَامَ وَیَمْشِی فِی الْأَسْوَاقِ ۙ لَوْلَا أُنْزِلَ إِلَیْهِ مَلَکٌ فَیَکُونَ مَعَهُ نَذِیرًا (فرقان ۷)

و گفتند: این چه پیامبری است که غذا می‌خورد و در بازارها راه می‌رود؟ چرا فرشته‌ای به‌سوی او نازل نشده که همراه او بیم دهنده باشد؟

 

وَمَا أَرْسَلْنَا قَبْلَکَ مِنَ الْمُرْسَلِینَ إِلَّا إِنَّهُمْ لَیَأْکُلُونَ الطَّعَامَ وَیَمْشُونَ فِی الْأَسْوَاقِ ۗ وَجَعَلْنَا بَعْضَکُمْ لِبَعْضٍ فِتْنَهً أَتَصْبِرُونَ ۗ وَکَانَ رَبُّکَ بَصِیرًا (فرقان ۲۰)

پیش از تو پیامبرانى نفرستاده‌ایم جز آنکه طعام مى‌خوردند و در بازارها راه مى‌رفتند؛ و شمارا وسیله آزمایش یکدیگر قراردادیم. آیا صبر توانید کرد؟ و پروردگار تو بیناست.

همان‌طور که درآیات بالا مشاهده کردید خداوند می‌گوید ما به زنبورعسل وحی کردیم. حال سؤال من از شما این است که به انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات وحی نمی‌شود اما به زنبورعسل وحی می‌شود؟

و همین‌طور درآیات بالا گفته‌شده که ما به حواریون مسیح وحی کردیم، ما به مادر موسی وحی کردیم و ما می‌دانیم که هیچ‌کدام از این دو پیامبر نبوده‌اند و حتی در برخی آیات گفته‌شده که پیامبران در بازار راه می‌رفتند.

به نظر من اگر به این آیات با دقت بیشتری نگاه کنید متوجه می‌شوید که منظور این است که پیامبران افرادی از جنس شما بوده‌اند و نیازهای خود را تأمین می‌کردند.

خداوند بارها و بارها در قرآن گفته است که انسان اشرف مخلوقات است و ما همه‌چیز را به تسخیر افکار او درآوردیم و او را خلیفه خود در زمین گردانیدیم و به فرشتگان گفتیم بر او سجده کنید و آنکه سجده نکرد از درگاه خود خارج کرد. در برخی آیات هم گفته‌شده که همه‌چیز را به خاطر انسان خلق کردیم.

آیا این‌ها همه نشانه‌هایی از باارزش بودن ما نیست؟ آیا خدایی که این‌همه توانایی را به انسان داده و همه‌چیز را به خاطر او خلق کرده است به بنده خودش وحی نمی‌کند و عاشق این نیست که او را لحظه‌به‌لحظه هدایت کند؟ خیلی خوب است که جواب این سؤال را با خواندن آیات و توضیحات من هم‌اکنون می‌دانید.

اولین و مهم‌ترین موضوع برای دریافت الهامات این است که شما باید باور کنید که چنین نیرویی وجود دارد و عاشق این است که به شما کمک کند. موضوع دوم این است که شما باید در ارتعاش دریافت الهامات باشید.

در ارتعاش دریافت الهامات بودن به این معناست که شما باید همیشه در احساسات خوب باقی بمانید. مثلاً همیشه احساس امید، آگاهی، عشق، لذت و سپاسگزاری داشته باشید و اگر شما احساسات خوبی نداشته باشید نمی‌توانید الهامات را دریافت کنید زیرا مثبت جذب منفی نمی‌شود.

برای مثال شما نمی‌توانید در یک کوره‌ی آجرپزی گرم توقع باریدن برف را داشته باشید و یا در قطب جنوب توقع هوای رطوبتی و گرم را داشته باشید.

الهامات به‌صورت جمله‌ای که به شما گفته شود نیست بلکه به‌صورت یک حس، یک فکر با احساس خوب یا دریافت از طریق زبان نشانه‌ها می‌باشد.

لازم به ذکر است که بدانید شیطان هم الهام می‌کند. تفاوت الهامات شیطان و الهامات خداوند بااحساسی که دارید معلوم می‌شود.

جنس احساس الهامات خداوند احساساتی از قبیل امید، آرامش، عشق، لذت و سپاسگزاری است و جنس احساس الهامات شیطان احساساتی از قبیل خشم، ترس، استرس، اضطراب، احساس گناه و ناامیدی است.

احساسات ما دقیقاً شبیه به قطب‌نما عمل می‌کنند و به ما می‌گویند که مادر چه ارتعاشی هستیم و کدام راه نتایج دلخواهمان و کدام راه نتایج نامطلوب را برای ما به ارمغان می‌آورد.

إِنَّمَا النَّجْوَىٰ مِنَ الشَّیْطَانِ لِیَحْزُنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَلَیْسَ بِضَارِّهِمْ شَیْئًا إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ ۚ وَعَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ (مجادله ۱۰)

قطعاً نجوا تنها از سوی شیطان است؛ می‌خواهد با آن مؤمنان غمگین شوند؛ ولی نمی‌تواند هیچ‌گونه ضرری به آن‌ها برساند جز به‌فرمان خدا؛ پس مؤمنان تنها بر خدا توکّل کنند.

در قرآن کریم آمده که این کتاب، کتابی هدایتگر برای باتقوایان است و در ادامه‌ی آیه یکی از مهم‌ترین نشانه‌های تقوا را ایمان به عالم غیب و آن چیزی که نمی‌بینیم شرح داده است.

ذَٰلِکَ الْکِتَابُ لَا رَیْبَ ۛ فِیهِ ۛ هُدًى لِلْمُتَّقِینَ الَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بِالْغَیْبِ وَیُقِیمُونَ الصَّلَاهَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنْفِقُونَ (بقره ۱ الی ۳)

این کتاب که هیچ شک در آن نیست، راهنمای پرهیزگاران است آن‌کسانی که به جهان غیب ایمان می‌آورند و نماز به پا می‌دارند و از هر چه روزی‌شان کردیم به فقیران انفاق می‌کنند.

باید باور کنید چنین نیرویی در وجودتان هست.

باید باور کنید این نیرو قدرتمندترین نیرو در جهان است.

باید باور کنید این نیرو تضمین داده است که شما به هدفتان می‌رسید.

باید باور کنید این نیرو تمام راهکارها، شرایط، افراد و هر آنچه برای رسیدن به هدفتان نیاز دارید را در زمان مناسب نشانتان می‌دهد.

باید سؤالاتی پرسید که به راه‌حل می‌انجامد.

به‌محض دریافت الهامات به آن عمل کنید.

وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ ۖ أُجِیبُ دَعْوَهَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْیَسْتَجِیبُوا لِی وَلْیُؤْمِنُوا بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ (بقره ۱۸۶)

و چون بندگان من (از دوری و نزدیکی) من از تو پرسند، (بدانند که) من به آن‌ها نزدیکم، هرگاه کسی مرا خواند دعای او را اجابت کنم. پس باید دعوت مرا بپذیرند و به من ایمان آورند، باشد که (به سعادت) راه یابند.

در این آیه خداوند قشنگ‌ترین باور را از خودش در ذهن انسان ایجاد کرده است و تأکید کرده که من نزدیکم. آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چرا در آیه‌ای که هفت بار از کلمه من استفاده‌شده در ادامه گفته‌شده من نزدیکم؟

چرا گفته نشده من ثروتمندم؟ من آگاهم؟ من دانا هستم؟ دلیلش این بوده که به ما یادآور شود که من از رگ گردن به تو نزدیک‌ترم و هرلحظه می‌توانم تو را به بهترین شکل ممکن هدایت کنم اما به‌شرط آنکه تو این موضوع را باور کنی و درخواستی برای هدایت کردن از من داشته باشی.

یادتان باشد زمانی که شما تمام این مسائل را با تمام وجودتان باور کنید آنگاه الهامات الهی را دریافت می‌کنید؛ اما باید بدانید که خداوند ایده‌ها، اتفاقات، آدم‌ها، شرایط و موقعیت‌ها را به‌موقع وارد زندگی‌تان می‌کند نه بی‌موقع.

برای مثال: کشاورزی را در نظر بگیرید که اگر خارج از فصل باغ خود را غرق در آب کند آیا درختان هم خارج از فصل میوه می‌دهند؟ و جواب صحیح خیر است. شما به این موضوع باور و ایمان داشته باشید و بدانید که در زمان و مکان مناسب الهامات را دریافت خواهید کرد.

نکته مهم دیگر این است که کل راه به شما گفته نمی‌شود بلکه فقط قدم اول به شما گفته می‌شود و زمانی که قدم اول را بردارید قدم دوم به شما گفته می‌شود.

هیچ‌گاه به این صورت نیست که تمام راه در همان ابتدا به‌طور کامل برای شما روشن شود و به شما گفته شود.

حافظ در غزلیات خود شعر جالبی در رابطه با الهامات خداوند گفته است:

سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد

آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد

گوهری کز صدف کون و مکان بیرون است

طلب از گمشدگان لب دریا می‌کرد

بی دلی در همه احوال خدا با او بود

او نمی‌دیدش و از دور خدایا می‌کرد

فیض روح‌القدس آر باز مدد فرماید

دیگران هم بکنند آنچه مسیحا می‌کرد

حافظ غزلیات (غزل شماره ۱۴۳)

یاد گرفته‌ام که هیچ‌گاه نگران مسائلی که در زندگی‌ام نمی‌دانم نباشم. آلبرت انیشتین می‌گوید من هیچ‌گاه نگران مسائل و مشکلات آینده نیستم زیرا راه‌حل مشکلات و مسائل آینده در همان آینده است و به اعتقاد من این یعنی ایمان به خداوند که کل جهان را به بهترین شکل ممکن هدایت می‌کند.

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باور سازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها رادارم

شاد و پیروز باشید

+8
4 نظرات
 1. حمید امیدوار می گوید

  سلام جناب کلاهی . شما تو فایل های صوتی میگین که ذهن انسان بزرگترین فرستنده و گیرنده در جهان است و انرژی ها مشابه خود را جذب میکنند و هر چی می خوای از خودت بخواه و … اما یه جا میگین ذهن انسان چیزی جز باور ها و تجربیات گذشته نیست از خدا بخواه و منتظر الهامات باش و …. میشه توضیح بدین . ممنون

  +2
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   بارها تاکید شده که همه چیز در جهان هستی از انرژی تشکیل شده است . افکار ما هم نوعی انرژی هستند. گاها ایده ها از ذهن های هم ارتعاش در جهان هستی دریافت می شوند که این موضوع به اموزش ذهن انسان قوی ترین گیرنده و فرستنده ارتعاش در جهان هستی میباشد مرتبط تر است. اما از طرفی دیگر همه ی ما انسان ها به عنوان اشرف مخلوقات روحی از خداوند در درونمان داریم که در واقع امتداد خداوند در این جهان هستیم و این بدان معناست که سرشار از اگاهی میباشیم و با پرسیدن سوالات درست و قدرتمند کننده به لحاظ معنوی پاسخ ها را به صورت الهامات دریافت میکنیم و در غالب علم فیزیک به صورت ارتعاشاتی که از ذهن های دیگر ساطع شده یا در انرژی اتر اسمانی در جریان است دریافت میکنیم. به صورت کلی باید بدانبد که حتی در درون یک دانه شن تمام اگاهی جهان هستی از ابتدا تا انتهای خلقت نهفته شده (کتاب جهان هولوگرافیک) چه برسه ما که انسان و اشرف مخلوقات هستیم و روح خدایی داریم و از طرفی دیگر ذهنی با قابلیت های فراوان مثل یک گیرنده داریم که این دو به نوعی به یک شکل عمل میکنند.
   در کل مفهوم یکی است اما به صورت دینی(دریافت الهامات) و علمی(گیرنده و فرستنده بودن ذهن) قابلیت ذهن و الهامات در 2 فایل عنوان شده است. در هر 2 صورت باید باورهای درست برای دریافت الهامات و یا ایده ها از ذهن داشته باشید و اگر باورهای نادرست در هر کدام داشت باشید پروسه الهام شدن یا رسیدن ایده به ذهن شما متوقف میشود.
   پاسخ و تفهیم این موضوع سنگین در قالب کامنت بسیار مشکل است و امیدوارم حکمت کلام و اصل داستان رو درک کرده باشید چون حداقل به یک جلسه توجیهی 1 ساعته نیاز داره تفکیک این 2 مبحث.

   +2
 2. محمد از تهران می گوید

  بعضی وقتها انگار صد نفر تو دلت میگن این کار رو انجام بده . تجربه بهم میگه به حرفشون گوش کن . دلیلش اخرش مشخص میشه . نذارید سرچشمه الهامتون خشک بشه . به ندای قلبتون گوش کنید. حس خوب خودش راهنمایی می کنه

  +2
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   در اغلب موارد الهامات شما خلاف نظر دیگران و ذهن و منطق شماست. اگر به الهامات و ندای قلبتون گوش کنید و به انها عمل کنید شرایط اجرایی اون کار در بهترین زمان و مکان برایتان فراهم میشود

   +1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.