فایل آموزشی شماره ۲۶: قدرت سوال پرسیدن (قسمتی از دوره‌ی قوانین و علم ثروت)

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۶: قدرت سوال پرسیدن (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۶: قدرت سوال پرسیدن (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۲۶: قدرت سوال پرسیدن (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با پسوند MP3

درون همه‌ی ما انسان‌ها به‌عنوان اشرف مخلوقات سرشار از آگاهی است و اگر ما این موضوع را به‌درستی درک کنیم خودمان بهترین‌ مشاور خودمان در طول زندگی‌مان خواهیم بود.

برای شما نشانه‌هایی در اشعار و کتاب‌های مقدس درباره‌ی این موضوع آورده‌ام.

سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد

آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد

گوهری کز صدف کون و مکان بیرون است

طلب از گمشدگان لب دریا می‌کرد

بی دلی در همه احوال خدا با او بود

او نمی‌دیدش و از دور خدایا می‌کرد

فیض روح‌القدس آر باز مدد فرماید

دیگران هم بکنند آنچه مسیحا می‌کرد

(حافظ)

قانون فرکانس بیانگر این موضوع است که تمام افکار ما دارای طول‌موجی هستند که به این جهان مخابره می‌شوند و معادل همان طول‌موج را جذب می‌کنند.

این جهان کوه است و فعل ما ندا

سوی ما آید نداها را صدا

(مولانا)

ما اغلب اوقات هیچ کنترلی بر افکارمان نداریم و افکار ما ناخودآگاه به هر طرفی متمرکز می‌شوند که البته نتایج غیر دلخواهی را برایمان به ارمغان می‌آورند. اگر بتوانیم به مسائل دلخواه تمرکز و توجه کنیم مسائل دلخواه را در زندگی‌مان تجربه خواهیم کرد.

خوب خوبی را کند جذب این بدان

طیبات و طیبین بر روی بخوان

در جهان هر چیز چیزی جذب کرد

گرم‌گرمی را کشید و سرد سرد

قسم باطل باطلان را می‌کشند

باقیان از باقیان هم سرخوش‌اند

ناریان مر ناریان را جاذب‌اند

نوریان مر نوریان را طالب‌اند

(مولانا)

یکی از بهترین راهکارها برای تمرکز افکار استفاده از سؤالات مناسب و تکنیک قدرت سؤال است.

مغز انسان همواره در حال پرسش و پاسخ است؛ اما ما می‌خواهیم آگاهانه پرسش‌های مناسبی را از مغزمان بپرسیم و فرکانسمان را در مسیر درست جهت‌دهی کنیم.

یادتان باشد هر آنچه بپرسید چه مثبت و چه منفی جواب خواهید گرفت و درباره‌ی هر چیزی سؤال کنید جوابی دریافت خواهید کرد.

درون ما انسان‌ها پر از آگاهی است. مایکل تالبوت در کتاب جهان هولوگرافیک می‌گوید در یک‌دانه شن در جهان هستی کل آگاهی جهان هستی از ابتدای خلقت تا انتها وجود دارد.

حال تصور کنید که ما به‌عنوان اشرف مخلوقات و کسی که خداوند از روح خود در او دمیده و هر آنچه که نیاز داشته قبل از ورود به این جهان به او داده و او را خلیفه خود در این جهان کرده و تمام آنچه در آسمان‌ها و زمین است را به تسخیر او درآورده چه توانایی‌هایی می‌توانیم داشته باشیم یا بهتر است بگویم چه آگاهی‌هایی در درون ما نهفته است که با استفاده از آن‌ها می‌توانیم به چه موفقیت‌هایی در زندگی‌مان برسیم.

 

وَآتَاكُمْ مِنْ كُلِّ مَا سَأَلْتُمُوهُ ۚ وَإِنْ تَعُدُّوا نِعْمَتَ اللَّهِ لَا تُحْصُوهَا ۗ إِنَّ الْإِنْسَانَ لَظَلُومٌ كَفَّار (ابراهیم 34)

و از هر چیزی که از او خواستید، به شما داد؛ و اگر نعمت‌های خدا را بشمارید، هرگز آن‌ها را شماره نتوانید کرد! انسان، ستمگر و ناسپاس است.

 

هُوَ الَّذِي خَلَقَ لَكُمْ مَا فِي الْأَرْضِ جَمِيعًا ثُمَّ اسْتَوَىٰ إِلَى السَّمَاءِ فَسَوَّاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ ۚ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ (بقره 29)

او خدایی است که همه موجودات زمین را برای شما خلق کرد و پس‌ازآن به خلقت آسمان‌ها نظر گماشت و هفت‌آسمان را بر فراز یکدیگر برافراشت و او به همه‌چیز داناست.

 

وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلَائِكَةِ إِنِّي جَاعِلٌ فِي الْأَرْضِ خَلِيفَةً ۖ قَالُوا أَتَجْعَلُ فِيهَا مَنْ يُفْسِدُ فِيهَا وَيَسْفِكُ الدِّمَاءَ وَنَحْنُ نُسَبِّحُ بِحَمْدِكَ وَنُقَدِّسُ لَكَ ۖ قَالَ إِنِّي أَعْلَمُ مَا لَا تَعْلَمُونَ (بقره 30)

و چون پروردگار تو به فرشتگان گفت: «من در زمين جانشينى خواهم گماشت»، [فرشتگان‌] گفتند: «آيا در آن‌کسی را مى‌گمارى كه در آن فساد انگيزد و خون‌ها بريزد؟ و حال‌آنکه ما با ستايش تو، [تو را] تنزيه مى‌كنيم؛ و به تقديست مى‌پردازيم.» فرمود: من چيزى مى‌دانم كه شما نمى‌دانيد.

 

ما خیلی از آیات قرآن را به‌صورت کلیشه‌ای متوجه شده‌ایم و در خیلی موارد درباره‌ی آن‌ها عمیقاً فکر نکرده‌ایم به‌طور مثال در این آیه خداوند گفته که اگر مرا بخوانید اجابت می‌کنم شما را خیلی‌ها فکر می‌کنند این خواندن فقط و فقط به معنای دعا کردن و درخواست کردن است اما این‌طور نیست این خواندن به معنای سؤال کردن هم است.

 

وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ ۚ إِنَّ الَّذِينَ يَسْتَكْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِي سَيَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِينَ (غافر 60)

و پروردگارتان فرمود: مرا بخوانيد تا شمارا اجابت كنم. در حقيقت، كسانى كه از پرستش من كبر مى‌ورزند به‌زودی خوار در دوزخ درمى‌آيند.

سؤال کنید تا پاسخ یابید

 بطلبید تا به شما داده شود

 بکوبید تا برویتان باز شود

 هر که بطلبد خواهد یافت

 و هر که در را بکوبد برای او بازخواهد شد

 (انجیل متی)

وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ ۖ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْيَسْتَجِيبُوا لِي وَلْيُؤْمِنُوا بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ (بقره 186)

و چون بندگان من (از دوری و نزدیکی) من از تو پرسند، (بدانند که) من به آن‌ها نزدیکم، هرگاه کسی مرا خواند دعای او را اجابت کنم. پس باید دعوت مرا بپذیرند و به من ایمان آورند، باشد که (به سعادت) راه یابند.

در این آیه خداوند چندین بار از کلمه من استفاده کرده و درنهایت گفته است من نزدیک هستم. اگر قرآن را مطالعه کنید می‌فهمید که از کلمه من خیلی استفاده‌نشده و بیشتر از کلمه ما استفاده‌شده است و دلیلش این است که خداوند به‌تنهایی این جهان را خلق نکرده و اداره نمی‌کند بلکه با کارگزاران الهی این کار را انجام می‌دهد.

به همین دلیل که از کلمه‌ی ما استفاده می‌کند؛ اما درآیات توحیدی زمان‌هایی که می‌گوید (پرستید) از کلمه من استفاده می‌کند. در این آیه خداوند پس از چندین بار استفاده از کلمه من می‌گوید: من نزدیک هستم. چرا نمی‌گوید من ثروتمندم؟ من دانا هستم؟ من آگاه هستم؟ من توانا هستم؟ زیرا می‌خواهد زیباترین باور از خودش را در ذهن ما پرورش دهد و در ادامه می‌گوید هر کس مرا بخواند او را اجابت می‌کنم به‌شرط آن‌که به من ایمان آورد و این موضوع را باور کند.

پس بدانید برای تمام پرسش‌های شما پاسخ وجود دارد زیرا درون ما پر از آگاهی است و فقط باید این موضوع را باور کنید و از آن به‌درستی به نفع خود استفاده کنید.

اگر به دنبال پاسخ‌ها و راه‌حل‌های بهتری برای زندگی خود هستید پرسش‌های باکیفیت‌تر از خود بپرسید

برای مثال از خود بپرسید من چطور می‌توانم تفریح کنم، لذت ببرم و درآمد کسب کنم؟

یا من چطور می‌توانم به جهان خدمت بیشتری کنم و ثروت زیادی کسب کنم؟

یا من چطور می‌توانم تفریح کنم، لذت ببرم و به‌تناسب اندام هم برسم؟

به این‌گونه سؤال‌ها سؤال‌های قدرتمند کننده و پرسش‌های باکیفیت می‌گویند زیرا راه‌حل‌های درست و قدرتمند کننده به شما ارائه می‌دهند.

اما اگر شما پرسش‌های تضعیف‌کننده از خود بپرسید پاسخ‌های تضعیف‌کننده هم دریافت خواهید کرد.

برای مثال اگر بپرسید چرا من مدام ضرر می‌کنم؟

چرا مدام به من خیانت می‌شود؟

چرا مدام ترک می‌شوم و تنها می‌مانم؟

چرا هر کاری که می‌کنم دقایق آخر خراب می‌شود؟

برای مثال پاسخ‌های تضعیف‌کننده این پرسش‌ها این است که چون لیاقت نداری، چون توانایی نداری، چون آدم کوچکی هستی.

یادتان باشد پاسخ سؤالات شما به شکل یک فکر یا زبان نشانه‌ها در بیداری و یا به‌صورت رؤیایی در خواب به شما گفته می‌شود

اگر شما هر سؤالی را با امید و اطمینان واقعی برای رسیدن به پاسخ بپرسید حتماً جواب خواهید گرفت. برای اینکه مطمئن شوید کدام سؤال قدرتمند کننده و یا تضعیف‌کننده است از خود بپرسید که این سؤال به من قدرت می‌دهد یا خیر؟ و درنهایت احساسی که دارید به شما نشان می‌دهد که این سؤال از کدام نوع است.

 

 • ایده و آگاهی جدید به شما می‌دهند. برای مثال این‌همه سیب روی سر افراد افتاد اما نیوتن قانون جاذبه را کشف کرد زیرا از خود پرسید چرا این سیب روی من روی سر من افتاد.
 • تمرکز شمارا به‌جای مشکل بر روی راه‌حل قرار می‌دهند زیرا در این صورت شما با جهت‌دهی به افکار خود از طریق سؤال پرسیدن تمرکزتان را از روی ناخواسته‌ها برداشته و به روی خواسته‌هایتان متمرکز می‌کنید.
 • به عمل برای بهبود وضعیت زندگی‌تان وامی‌دارند.
 • کمک می‌کنند از اتفاقاتی که افتاده درس بگیرید.

 

چه چیزی در زندگی من عالی است؟

چه چیزهایی باعث خوشحالی من می‌شود؟

چه اتفاقاتی اگر بیافتد خیلی خوشحال می‌شوم؟

در زندگی‌ام سپاسگزار چه چیزهایی هستم؟

چه کسانی را دوست دارم؟

چه کسانی مرا دوست دارند؟

امروز چطور می‌توانم از زندگی‌ام لذت بیشتری ببرم؟

چطور از زمان و انرژی‌ام بهتر استفاده کنم؟

چه‌کارهای مهمی را باید به اتمام برسانم؟

برای بالا بردن کیفیت زندگی‌ام چه‌کارهایی باید انجام دهم؟

 

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باور سازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل 10 بار گوش کنید.

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها رادارم

شاد و پیروز باشید

+2
13 نظرات
 1. Amirhosein Izadi
  Amirhosein Izadi می گوید

  عالی و کاملا درست

  +2
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   ممنون از لطف شما دوست عزیز و گرامی 🙏🏻

   +1
 2. امیر طاهری
  امیر طاهری می گوید

  سلام بسیارعالی سپاس گذارم امیرطاهری

  +2
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام
   ممنون از لطف شما دوست عزیز و گرامی 🙏🏻

   +1
 3. محمد از تهران می گوید

  مهمترین سوالی که از خودم می پرسیدم این بود که کجای کارم مشکل دارم که با وجود تخصص و تجربه سال های کار و توانایی صحبت کردن عالی خوب پیشرفت نمی کنم . جواب این بود :::::: خودم رو تو فرکانس منفی نگه میداشتم مدام اخبار منفی گوش می کنم . باور به فراوانی نداشتم و برای خودم کمتر از دیگران ارزش قائل بودم :::::::::::::

  0
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   قطعا انسان با وجود باورهای نادرست پیشرفت قابل توجهی نخواهد داشت. اما حتما دقت کنید طبق فایل اموزشی شماره 26 فقط و فقط سوال های قدرتمند کننده از خود بپرسید نه تضعیف کننده

   0
  2. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   به شما تبریک میگم بابت اینکه به این خوبی قانون رو یاد گرفتید و به اون عمل مکینید. فقط طبق فایل اموزشی شماره 26 به هیچ عنوان از خودتون سوالات اشتباه و تضعیف کننده نپرسید و هیچ گاه مشکلات رو ریشه یابی نکنید.

   0
 4. user می گوید

  فایل کیفیت بالای قسمت 26 دریافت نمیشود

  0
 5. محمد عار می گوید

  سلام من تازه باهات آشنا شدم حتی نمیدونم اسمت کیه اما خواستم بم آفرین شجاعت آفرین به مرامت آفرین به مردونگیت آفرین به خلاقیت ات چرا چون واسه همین موضوع سٸوال پرسیدن من زیر نظر چند نفرپول زیادی گرفتم دمت گرم خیلی آقایی خدا خیرت بده

  0
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   ممنون از شما

   0
 6. لیلا می گوید

  یک دنیا ازتون سپاسگذارم
  واقعا عالی و تاثیرگذار بود

  0
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   ممنون از شما

   0
 7. حمید نظری می گوید

  استاد علی زمان پور مقاله ای دارند با عنوان «معجزه پرسشگری؛ قدرت سئوال» که توصیه می کنم حتما بخونیدش. به نظرم بی نظیره و اتفاقا به همین مطالب با نگاهی دقیق تر و تحلیل تر پرداخته است.

  +1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.