فایل آموزشی شماره ۲۷: کمبود توجه؟

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۷: کمبود توجه؟ با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۲۷: کمبود توجه؟ با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۲۷: کمبود توجه؟ با پسوند MP3

اغلب انسان‌ها به دلیل داشتن یک سری باورهای بیمارگونه بلاهای زیادی را به زندگی‌شان جذب می‌کنند. یکی از این باورهای بیمارگونه که از کمبود اعتمادبه‌نفس نشئت می‌گیرد این است که ما دوست داریم موردتوجه واقع شویم.

به‌طور خلاصه افرادی که دچار کمبود توجه می‌باشند در ضمیر ناخودآگاهشان دوست دارند اتفاقات بدی برایشان بیفتد و سپس از آن اتفاق سربلند و پیروز خارج شوند و به دیگران بگویند من همان کسی هستم که فلان اتفاق بد برایم افتاد، اتفاقی که شاید هرکسی نتواند از آن سربلند و پیروز خارج شود اما من توانستم از آن سربلند و پیروز خارج شوم و با این کار در آینده برای خود احترام و توجه جلب کنند.

می‌خواهم به شما بگویم این بسیار غلط است و فردی که چنین حالاتی را دارد دچار کمبود اعتمادبه‌نفس است زیرا درنهایت به دنبال این است که موضوعی را به دیگران ثابت کند. بارها گفته‌ام که اگر انسان چیزی را واقعاً داشته باشد نیازی به اثبات آن ندارد و دقیقاً افرادی که چیزی را ندارند دنبال این هستند که بگویند ما فلان چیز را داریم.

بیماری کمبود توجه مشکلات بسیار زیادی را برای شما به وجود می‌آورد زیرا شما خودتان به زندگی‌تان کرم می‌ریزید

خیلی‌ها دوست دارند معتاد شوند و در بدترین شرایط ممکن قرار بگیرند و سپس اعتیاد را ترک کنند و به دیگران بگویند من توانستم چنین کار سختی را انجام دهم. یا مثلاً دوست دارند بسیار سختی بکشند طوری که مثل یک مار پوست بیندازند و از دل این سختی‌ها موفقیت‌هایی را به وجود بیاورند و در آینده به همسر و فرزندان خود و جامعه بگویند من دقیقاً همان کسی هستم که بدترین سختی‌ها را کشیدم و موفق شدم.

به نظر من چنین موفقیتی خیلی هم ارزشمند نیست زیرا شما می‌توانید با ایجاد باورهای صحیح و قدرتمند کننده و شناخت درست و صحیح از قوانین پایه و ایمان به هدایت پروردگار به بهترین شکل ممکن و در کمترین زمان به موفقیت‌های بسیار زیادی بدون هیچ سختی خاصی برسید.

به نظر من چنین فردی ارزش را ایجاد کرده است یعنی فردی که بدون مشکل و مسئله‌ی خاصی به موفقیت‌های بسیاری دست پیداکرده است. در اینجا لازم است بگویم هیچ‌گاه تمام راه برای شما کاملاً هموار نیست و درست است که مسائلی درراه برای شما وجود دارد که شما به سمت خواسته‌هایتان بهتر هدایت شوید اما این‌طور هم نیست که پیش‌نیاز موفقیت شکست باشد زیرا شما می‌توانید تجربه اشتباه را تجربه نکنید.

نکته مهم دیگر برای افرادی که بیماری کمبود توجه دارند این است که درصد بسیار زیادی امکان دارد این افراد زمانی که آن مشکل را وارد زندگی خود می‌کنند دیگر نتوانند از آن رهایی پیدا کنند و طبق قانون مشکلات بیشتری را برای زندگی خود بیافرینند.

برای همین به شما پیشنهاد می‌کنم که هیچ‌وقت دوست نداشته باشید که با قرار گرفتن در شرایط سخت و سپس رسیدن به موفقیت توجه دیگران را برای خود جلب کنید زیرا امکان دارد که هیچ‌وقت دیگر از آن شرایط سخت رهایی پیدا نکنید و به موفقیت نرسید.

زمانی که ما یکسری از اتفاقات ناخوشایند زندگی‌مان را مرور می‌کنیم می‌فهمیم که درگذشته خیلی هم بدمان نمی‌آمده که فلان اتفاق برایمان بیفتد و سپس موفق شویم و توجه دیگران و جامعه را جلب کنیم.

مشکل دیگری که در حال حاضر وجود دارد این است که در اکثر کتاب‌های موفقیت این موضوع پررنگ شده است یعنی افراد علاقه بسیار زیادی دارند که درباره‌ی سختی‌ها و مشکلاتشان قبل از رسیدن به موفقیتشان با شما صحبت کنند و شمارا تحت تأثیر قرار دهند و درنهایت بگویند اگر من به چنین موفقیت بزرگی رسیده‌ام فلان شرایط بسیار سخت را هم طی کرده‌ام که هم‌اکنون لایق آن هستم و این بسیار اشتباه است زیرا شما با خواندن چنین مطلبی مسیر رشد و پیشرفت خود را شبیه مسیر رشد آن فرد در ضمیر ناخودآگاهتان برنامه‌ریزی و باور می‌کنید و شما هم موفق می‌شوید اما بعد از کلی سختی و مشکلات

برای همین است که من همیشه می‌گویم کتاب خواندن خوب است اما نه هر کتابی زیرا در اکثر کتاب‌ها اگر 10 باور سازنده و ثروت ساز وجود داشته باشد در کنار آن ۹۰ باور اشتباه و مخرب هم وجود دارد که به جرأت می‌توانم بگویم اثران 10 باور سازنده را هم از بین می‌برد و برای همین است که عده‌ی زیادی این کتاب‌ها را می‌خوانند و موفق نمی‌شوند و درنهایت از خواندن این کتاب‌ها دست می‌کشند.

اگر شما وظیفه خود را بندگی برای خدای متعال بدانید و وظیفه خدای متعال را هدایت شما به سمت خواسته‌هایتان بدانید تا حدودی این موضوع برایتان حل می‌شود و سعی می‌کنید لذت ببرید، تفریح کنید و به موفقیت برسید.

یادتان باشد کسی که لذت برده، تفریح کرده و به موفقیت رسیده کار بزرگی انجام داده است و نه کسی که بی‌نهایت سختی‌کشیده و شکست را پیش‌نیاز موفقیت می‌دانسته و سپس به موفقیت رسیده است.

من در اینجا نمی‌خواهم این افراد را زیر سؤال ببرم زیرا افراد بسیاری در جهان وجود دارند که از دل بزرگ‌ترین مشکلات به موفقیت رسیده‌اند اما می‌خواهم به شما بگویم روش بهتری هم وجود دارد که شما لذت ببرید، تفریح کنید و به خواسته‌هایتان برسید. فقط باید به قانون آن مسلط باشید و باور کنید که چنین راهی هم وجود دارد.

 

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باور سازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل 10 بار گوش کنید.

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها رادارم

شاد و پیروز باشید

+4

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.