فایل آموزشی شماره ۴: مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۴: مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۴: مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۴: مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه با پسوند MP3

در فایل قبل درباره باور توضیحاتی ارائه شد و گفتم که جهان هستی باورهای ما را به ما ثابت می‌کند. پس بسیار مهم است که ما چه باورهایی در ضمیر ناخودآگاه خود داریم.

در این فایل آموزشی به توضیح مهم‌ترین عوامل تأثیر گزار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه پرداخته‌ام.

 مهم‌ترین عوامل تأثیر گزار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه عبارت‌اند از:

  1. خانواده
  2. جامعه و فرهنگ
  3. فیلم‌ها و رسانه‌ها
  4. معلمان
  5. دوستان

 

اولین و مهم‌ترین عامل در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه ما خانواده‌ای است که در آن بزرگ‌شده‌ایم. اگر شما در خانواده‌ای متولدشده باشید که برای پول ارزش قابل‌توجهی قائل نبوده‌اند یا در کودکی جلوی شما پول را بی‌ارزش و چرک کف دست خطاب می‌کردند یا معتقد بودند پول زیاد فساد می‌آورد و یا گفته‌اند ثروتمندان انسان‌هایی بی‌عاطفه و بدی هستند و شما از کودکی همه‌ی این حرف‌ها را شنیده‌اید، این حرف‌ها به‌تدریج روی ضمیر ناخودآگاه شما تأثیر گذاشته است و باورهایی مخرب در شما به وجود آورده است و هم‌اکنون شما هرچه تلاش می‌کنید پول و ثروت قابل‌توجهی به دست نمی‌آورید و دلیل آن را هم به‌خوبی نمی‌دانید.

دلیل ناکام ماندن شما هماهنگ نبودن ذهن و باورهایتان با اهداف و خواسته‌هایتان می‌باشد.

 

جامعه و فرهنگی که در آن بزرگ‌شده‌ایم و زندگی می‌کنیم در شکل‌گیری باورهای ما نقش بسزایی دارد. این موضوع در تاریخ چین بسیار مشهود است.

در زمان‌های قدیم قحطی، گرفتاری، جنگ و بیچارگی در سراسر چین موج می‌زد تا زمانی که دنگ ژائوپینگ رئیس‌جمهور چین شد و شعاری بسیار مهم و سازنده سر داد: او گفت ثروتمند بودن باشکوه و قابل‌ستایش است.

از آن زمان بود که شرایط چین به‌کلی تغییر کرد و هم‌اکنون مشاهده می‌کنیم که کشور چین جزء برترین اقتصادهای جهان می‌باشد.

مثال مشهودی دیگر دو کشور کره‌ی شمالی و کره جنوبی می‌باشد که این دو در جنگ کره از هم جدا شدند و هم‌اکنون شرایطی بسیار متفاوت از هم را دارند با اینکه خیلی‌ها در این دو کشور خواهر و برادر هستند و در جنگ از هم جدا شدند اما تفاوت شرایط فعلی آن‌ها اختلاف زمین تا اسمان است زیرا فرهنگ این دو کشور باهم متفاوت است.

 

متأسفانه بیش از ۹۵% فیلم‌ها با قصد و نیت پایین نگه‌داشتن سطح ارتعاش انسان‌ها ساخته می‌شوند. اگر دقت کنید مفهوم اساسی و کلی بیشترین فیلم‌های پرفروش در سراسر دنیا این است که ثروتمندان انسان‌های خوبی نیستند و بیشتر آن‌ها از راه نادرست ثروتمند شده‌اند و آن‌ها انسان‌هایی به‌ظاهر شاد هستند.

متأسفانه دلیل پرفروش بودن این فیلم‌ها این است که تعداد انسان‌های فقیر بیشتر از ثروتمندان است و فقرا از دیدن این‌گونه فیلم‌ها لذت می‌برند گویی که این فیلم‌ها حرف دل آنان را بیان می‌کند.

 

حرف معلمان ما در کودکی بیشتر از حرف پدر و مادرمان روی ما تأثیرگذار بود زیرا آن‌ها را الگویی بالا مرتبه می‌دانستیم. متأسفانه نظام آموزشی به‌گونه‌ای اشتباه یکسری باورهای غلط را به‌صورت بنیادین از همان کودکی در ما باورسازی کرده است برای مثال انشایی که همه آن را نوشته‌ایم: علم بهتر است یا ثروت؟

به‌احتمال‌زیاد ۹۹% از ما نوشته‌ایم علم و این در صورتی است که هیچ‌کدام از ما قبل از نوشتن باهم هماهنگ نبوده‌ایم و اگر هم کسی می‌نوشت ثروت احتمالاً مورد مؤاخذه قرار می‌گرفت.

مقایسه علم و ثروت مقایسه‌ای بسیار اشتباه است. همانند اینکه بگوییم دست بهتر است یا پا؟ مگر می‌توانیم این دو عضو حیاتی و وابسته به هم را باهم مقایسه کنیم؟

جمله‌ی درست این است: علم بهتر است با ثروت

 

خیلی‌ها شنیده‌ایم که میگویند: انسان به کیش دوستان خویش می‌رود نه پدر و مادرش. شخصیت و شرایط زندگی و مالی ما تأثیر گرفته از ۵ نفری است که ما مدام با آن‌ها در ارتباط هستیم.

خیلی مهم است که شما دوستانی قوی‌تر از خود داشته باشید زیرا آن‌ها به‌شدت روی باورها و شخصیت شما تأثیر می‌گذارند.

 

در این فایل آموزشی به مهم‌ترین عوامل تأثیرگزار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه اشاره کردم. توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است.

پیشنهاد می‌کنم برای باورسازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

برای همه آرزوی بهترین‌ها را دارم

شاد و پیروز باشید.

۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.