فایل آموزشی شماره ۶: مهم‌ترین باورهای غلط در کسب ثروت (قسمت دوم)

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۶: مهم‌ترین باورهای غلط در کسب ثروت (قسمت دوم) با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۶: مهم‌ترین باورهای غلط در کسب ثروت (قسمت دوم) با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۶: مهم‌ترین باورهای غلط در کسب ثروت (قسمت دوم) با پسوند MP3

یکی دیگر از مهم‌ترین باورهای غلط که مانع از جذب ثروت، نعمت و فراوانی به زندگی ما می‌شود باور غلطی است که به علت عدم درک قوانین جهان هستی در ضمیر ناخودآگاه ما ریشه کرده است و این بدان معناست که ما سازوکار و مکانیزم عملکرد این جهان فیزیکی را به‌درستی درک نکرده‌ایم.

برای مثال: افراد بسیار زیادی هستند که فکر می‌کنند دلیل ثروتمند نشدنشان مشکلات زیاد آنان بوده است و این بدان معناست که هنوز مکانیزم عملکرد این جهان را درک نکرده‌اند زیرا مشکلات عامل رشد هستند، نه عامل شکست

قرآن کریم:

ما زمین را خلق کردیم و آن را گسترش می‌دهیم

عاملی به نام انسان طبیعت انسان به‌گونه‌ای است که راحت‌طلب است و اگر مشکلی نداشته باشد هیچ‌گاه به فکر راه‌حل و تکامل نیست و ازآنجایی‌که هدف خداوند گسترش و تکامل بیشتر و بیشتر است انسان با وجود مشکلات یا بهتر است بگویم مسائل و تضادها به فکر راه‌حل و تکامل می‌افتد و در جهت هدف خداوند یعنی گسترش گام برمی‌دارد.

پس اگر شما مکانیزم عملکرد این جهان را به‌درستی درک کرده باشید میدانید که مشکلات و تضادها نه‌تنها بد نیستند بلکه عامل رشد و پیشرفت هم می‌باشند.

آن نیاز مریمی بودست و درد که چنان طفلی سخن آغاز کرد

هر چه رویید از پی محتاج رست تا بیابد طالبی چیزی که جست

حق‌تعالی گر سماوات آفرید از برای دفع حاجات آفرید

هرکجا دردی دوا آنجا رود هرکجا فقری نوا آنجا رود

هرکجا مشکل جواب آنجا رود هرکجا کشتیست آب آنجا رود

آب کم جو تشنگی آور بدست تا بجوشد آب از بالا و پست

 تا نزاید طفلک نازک گلو کی روان گردد ز پستان شیر او

(مولوی)

 

این قانون بیانگر این است که اگر شما:

بدانید که چه چیزهایی را نمی‌خواهید، خواهید فهمید که چه چیزهایی را می‌خواهید و برعکس اگر شما بدانید که چه چیزهایی را می‌خواهید، خواهید فهمید که چه چیزهایی را نمی‌خواهید.

در واقع ما با برخورد به ناخواسته‌ها (مشکلات، مسائل و تضادها) می‌توانیم خواسته‌هایمان را شناسایی کنیم. یادتان باشید که در این جهان دوقطبی روزی نیست که ما و هیچ انسان دیگری مشکلی نداشته باشد، مشکلات همیشه هستند زیرا به گسترش جهان و تکامل کمک می‌کنند.

شما نمی‌توانید آرزو کنید که روزی را بدون مشکلات و تضادها داشته باشید اما می‌توانید آرزو کنید که از مشکلات و تضادهای خود بزرگ‌تر شوید سپس آن‌ها را حل می‌کنید و این امر باعث افزایش عزت‌نفس شما می‌گردد.

شما باید از هم‌اکنون ذهنیت حلال مشکلات بودن را در خودتان پرورش دهید. ثروتمندترین انسان‌های جهان بیشترین مشکلات بشر را حل می‌کنند و از حل این مشکلات میلیون‌ها دلار ثروت می‌سازند.

نکته‌ی بسیار مهم دیگری را به یاد داشته باشید که راه‌حل مشکل شما در خود مشکل شماست نه قبل و بعدازآن.

قران کریم: (سوره شرح آیه ۶)

آن مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا

و با هر سختی البته آسانی هست

این آیه بسیار مهمی است زیرا که خیلی‌ها آن را به‌اشتباه معنی کرده‌اند و گفته‌اند: بعد از هر سختی آسانی است. کلمه‌ی (مع) به معنای (همواره، با) می‌باشد و در اینجا به معنی: با سختی‌ها و مشکلات، آسانی و راه‌حل‌ها همراه است.

آلبرت انیشتین: من نگران مسائل و مشکلات آینده نیستم زیرا راه‌حل مسائل آینده در همان آینده است.

ازاین‌پس هر مشکلی برایتان به وجود آمد لبخند بزنید و بگویید: من از این مشکل فهمیدم که چه خواسته‌ای دارم؟

برای مثال: شما مشتریانتان کم شده‌اند و این موضوع برای شما یک مشکل و تضاد است. همان لحظه لبخند بزنید و بگویید من از این تضاد متوجه شدم که مشتریان زیادی می‌خواهم و سپس به مشتریان زیاد فکر کنید نه به مشکل و تضاد اصلی یعنی مشتریان کم.

عموم انسان‌ها در همین قسمت گیر می‌کنند و بعد از به وجود آمدن تضاد به‌جای آنکه روی خواسته‌ی اصلی تمرکز کنند روی مشکل و تضاد تمرکز می‌کنند و طبق قانون جذب مشکلات و تضادهای بیشتری را برای خود به وجود می‌آورند.

مثالی دیگر برای افرادی که مکانیزم عملکرد این جهان فیزیکی را درک نکرده‌اند و باورهای مخربی در ضمیر ناخودآگاهشان ایجاد شده است: افرادی که خیلی عجله دارند و می‌خواهند خیلی سریع به همه‌چیز برسند و در واقع به دنبال یک جهش و یا یک‌شبه میلیاردر شدن هستند.

نکته‌ی مهم در این قسمت این است که اگر شما در قانون پایه استاد شوید می‌توانید خیلی سریع موفق و ثروتمند شوید اما همین خیلی سریع هم پروسه‌ای ۶ ماهه تا ۲ ساله دارد.

در واقع همه‌چیز در این جهان پروسه‌ای دارد زیرا جهان بر اساس قانونی به نام قانون تکامل پیش می‌رود.

 

بیانگر این است که هر چیزی در این جهان روندی دارد و یا به‌عبارتی‌دیگر هیچ‌چیز ۱۰۰% نمی‌شود مگر اینکه اعداد قبلی یعنی ۹۷% و ۹۸% و ۹۹% را طی کند.

خورشید طی یک روند آرام و تدریجی طلوع و غروب می‌کند، شما نمی‌توانید یک‌شبه ۲۰ کیلو وزن کم یا زیاد کنید، انسان آرام‌آرام رشد می‌کند و صاحب بدنی توانمند و بالغ می‌گردد.

موفقیت و ثروتمند شدن هم‌روندی دارد که حتماً باید طی شود اما سرعت طی کردن این روند را آگاهی، ایمان و عملکرد شما تعیین می‌کند.

فرض کند مسافت ۱۰۰۰ کیلومتری بین دو شهر را می‌خواهید طی کنید شما می‌توانید پیاده بروید، با دوچرخه بروید، با موتورسیکلت بروید، با ماشین و یا هواپیما بروید. برای رسیدن به مقصد باید مسافت ۱۰۰۰ کیلومتری طی شود اما انتخاب سرعت با شماست.

شما اگر الگوی درستی داشته باشید و از اطلاعات و آگاهی درستی استفاده کنید و در قانون پایه استاد شوید و به خداوند ایمان داشته باشید می‌توانید تکامل خود را با سرعت زیادی طی کنید و به خواسته‌هایتان برسید.

چیزی به نام شبه پولدار شدن وجود ندارد و تمام داستان‌هایی که می‌بینید و می‌شنوید برای این است که یک عده سعی دارند باورهای غلطی را در ضمیر ناخودآگاه شما پرورش دهند تا دست شما را از ثروت و نعمت کوتاه کنند.

شاید فردی را ببینید که از دید شما یک‌شبه پولدار شده اما شما هیچ‌گاه تلاش‌های مخفیانه او را ندیده‌اید.

مثالی دیگر برای افرادی که مکانیزم عملکرد این جهان فیزیکی را درک نکرده‌اند و باورهای مخربی در ضمیر ناخودآگاهشان ایجاد شده است: افرادی که برای حرکت کردن در راستای خواسته و یا هدفی به دنبال تضمین می‌گردند و انتظار دارند کل مسیر برایشان روشن باشد و بازهم این نوع دیدگاه برگرفته از باور غلط عدم درک قوانین و سازوکار جهان هستی می‌باشد.

جک کنفیلد در مستند راز مثال جالبی را بیان می‌کند و میگویید: در نظر بگیریم می‌خواهیم مسافت ۱۰۰۰ کیلومتری بین ۲ شهر را در شب رانندگی کنیم. چراغ‌های ماشین ما کل ۱۰۰۰ کیلومتر را روشن نشان نمی‌دهند بلکه فقط ۱۰۰ متر اول را روشن نشان می‌دهند و ما میدانیم که پس از طی کردن ۱۰۰ متر اول ۱۰۰ مترهای بعدی هم روشن می‌شوند و این دقیقاً همانند عملکرد جهان هستی در برابر خواسته‌های ما می‌باشد.

شما زمانی که قدم اول را با باورهای درست و ایمان برمی‌دارید قدم بعدی خود را نشان می‌دهد و به همین شکل با برداشتن قدم بعدی، قدم‌های بعد خود را نشان می‌دهند. طبق قانون هیچ‌گاه کل قدم‌ها در همان ابتدای راه به شما گفته نمی‌شوند.

شما با استفاده از این آموزش‌ها اولین قدم را برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان درست برداشته‌اید.

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باور سازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

 

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها را دارم

شاد و پیروز باشید

1 نظر
  1. محمد می گوید

    Fear is the power of your attraction. You will attract anything you are afraid of

    ۱+

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.