فایل آموزشی شماره ۶: مهم‌ترین باورهای غلط در کسب ثروت (قسمت دوم)

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۶: مهم‌ترین باورهای غلط در کسب ثروت (قسمت دوم) با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۶: مهم‌ترین باورهای غلط در کسب ثروت (قسمت دوم) با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۶: مهم‌ترین باورهای غلط در کسب ثروت (قسمت دوم) با پسوند MP3

یکی دیگر از مهم‌ترین باورهای غلط که مانع از جذب ثروت، نعمت و فراوانی به زندگی ما می‌شود باور غلطی است که به علت عدم درک قوانین جهان هستی در ضمیر ناخودآگاه ما ریشه کرده است و این بدان معناست که ما سازوکار و مکانیزم عملکرد این جهان فیزیکی را به‌درستی درک نکرده‌ایم.

برای مثال: افراد بسیار زیادی هستند که فکر می‌کنند دلیل ثروتمند نشدنشان مشکلات زیاد آنان بوده است و این بدان معناست که هنوز مکانیزم عملکرد این جهان را درک نکرده‌اند زیرا مشکلات عامل رشد هستند، نه عامل شکست

قرآن کریم:

ما زمین را خلق کردیم و آن را گسترش می‌دهیم

عاملی به نام انسان طبیعت انسان به‌گونه‌ای است که راحت‌طلب است و اگر مشکلی نداشته باشد هیچ‌گاه به فکر راه‌حل و تکامل نیست و ازآنجایی‌که هدف خداوند گسترش و تکامل بیشتر و بیشتر است انسان با وجود مشکلات یا بهتر است بگویم مسائل و تضادها به فکر راه‌حل و تکامل می‌افتد و در جهت هدف خداوند یعنی گسترش گام برمی‌دارد.

پس اگر شما مکانیزم عملکرد این جهان را به‌درستی درک کرده باشید میدانید که مشکلات و تضادها نه‌تنها بد نیستند بلکه عامل رشد و پیشرفت هم می‌باشند.

آن نیاز مریمی بودست و درد که چنان طفلی سخن آغاز کرد

هر چه رویید از پی محتاج رست تا بیابد طالبی چیزی که جست

حق‌تعالی گر سماوات آفرید از برای دفع حاجات آفرید

هرکجا دردی دوا آنجا رود هرکجا فقری نوا آنجا رود

هرکجا مشکل جواب آنجا رود هرکجا کشتیست آب آنجا رود

آب کم جو تشنگی آور بدست تا بجوشد آب از بالا و پست

 تا نزاید طفلک نازک گلو کی روان گردد ز پستان شیر او

(مولوی)

 

این قانون بیانگر این است که اگر شما:

بدانید که چه چیزهایی را نمی‌خواهید، خواهید فهمید که چه چیزهایی را می‌خواهید و برعکس اگر شما بدانید که چه چیزهایی را می‌خواهید، خواهید فهمید که چه چیزهایی را نمی‌خواهید.

در واقع ما با برخورد به ناخواسته‌ها (مشکلات، مسائل و تضادها) می‌توانیم خواسته‌هایمان را شناسایی کنیم. یادتان باشید که در این جهان دوقطبی روزی نیست که ما و هیچ انسان دیگری مشکلی نداشته باشد، مشکلات همیشه هستند زیرا به گسترش جهان و تکامل کمک می‌کنند.

شما نمی‌توانید آرزو کنید که روزی را بدون مشکلات و تضادها داشته باشید اما می‌توانید آرزو کنید که از مشکلات و تضادهای خود بزرگ‌تر شوید سپس آن‌ها را حل می‌کنید و این امر باعث افزایش عزت‌نفس شما می‌گردد.

شما باید از هم‌اکنون ذهنیت حلال مشکلات بودن را در خودتان پرورش دهید. ثروتمندترین انسان‌های جهان بیشترین مشکلات بشر را حل می‌کنند و از حل این مشکلات میلیون‌ها دلار ثروت می‌سازند.

نکته‌ی بسیار مهم دیگری را به یاد داشته باشید که راه‌حل مشکل شما در خود مشکل شماست نه قبل و بعدازآن.

قران کریم: (سوره شرح آیه ۶)

آن مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا

و با هر سختی البته آسانی هست

این آیه بسیار مهمی است زیرا که خیلی‌ها آن را به‌اشتباه معنی کرده‌اند و گفته‌اند: بعد از هر سختی آسانی است. کلمه‌ی (مع) به معنای (همواره، با) می‌باشد و در اینجا به معنی: با سختی‌ها و مشکلات، آسانی و راه‌حل‌ها همراه است.

آلبرت انیشتین: من نگران مسائل و مشکلات آینده نیستم زیرا راه‌حل مسائل آینده در همان آینده است.

ازاین‌پس هر مشکلی برایتان به وجود آمد لبخند بزنید و بگویید: من از این مشکل فهمیدم که چه خواسته‌ای دارم؟

برای مثال: شما مشتریانتان کم شده‌اند و این موضوع برای شما یک مشکل و تضاد است. همان لحظه لبخند بزنید و بگویید من از این تضاد متوجه شدم که مشتریان زیادی می‌خواهم و سپس به مشتریان زیاد فکر کنید نه به مشکل و تضاد اصلی یعنی مشتریان کم.

عموم انسان‌ها در همین قسمت گیر می‌کنند و بعد از به وجود آمدن تضاد به‌جای آنکه روی خواسته‌ی اصلی تمرکز کنند روی مشکل و تضاد تمرکز می‌کنند و طبق قانون جذب مشکلات و تضادهای بیشتری را برای خود به وجود می‌آورند.

مثالی دیگر برای افرادی که مکانیزم عملکرد این جهان فیزیکی را درک نکرده‌اند و باورهای مخربی در ضمیر ناخودآگاهشان ایجاد شده است: افرادی که خیلی عجله دارند و می‌خواهند خیلی سریع به همه‌چیز برسند و در واقع به دنبال یک جهش و یا یک‌شبه میلیاردر شدن هستند.

نکته‌ی مهم در این قسمت این است که اگر شما در قانون پایه استاد شوید می‌توانید خیلی سریع موفق و ثروتمند شوید اما همین خیلی سریع هم پروسه‌ای ۶ ماهه تا ۲ ساله دارد.

در واقع همه‌چیز در این جهان پروسه‌ای دارد زیرا جهان بر اساس قانونی به نام قانون تکامل پیش می‌رود.

 

بیانگر این است که هر چیزی در این جهان روندی دارد و یا به‌عبارتی‌دیگر هیچ‌چیز ۱۰۰% نمی‌شود مگر اینکه اعداد قبلی یعنی ۹۷% و ۹۸% و ۹۹% را طی کند.

خورشید طی یک روند آرام و تدریجی طلوع و غروب می‌کند، شما نمی‌توانید یک‌شبه ۲۰ کیلو وزن کم یا زیاد کنید، انسان آرام‌آرام رشد می‌کند و صاحب بدنی توانمند و بالغ می‌گردد.

موفقیت و ثروتمند شدن هم‌روندی دارد که حتماً باید طی شود اما سرعت طی کردن این روند را آگاهی، ایمان و عملکرد شما تعیین می‌کند.

فرض کند مسافت ۱۰۰۰ کیلومتری بین دو شهر را می‌خواهید طی کنید شما می‌توانید پیاده بروید، با دوچرخه بروید، با موتورسیکلت بروید، با ماشین و یا هواپیما بروید. برای رسیدن به مقصد باید مسافت ۱۰۰۰ کیلومتری طی شود اما انتخاب سرعت با شماست.

شما اگر الگوی درستی داشته باشید و از اطلاعات و آگاهی درستی استفاده کنید و در قانون پایه استاد شوید و به خداوند ایمان داشته باشید می‌توانید تکامل خود را با سرعت زیادی طی کنید و به خواسته‌هایتان برسید.

چیزی به نام شبه پولدار شدن وجود ندارد و تمام داستان‌هایی که می‌بینید و می‌شنوید برای این است که یک عده سعی دارند باورهای غلطی را در ضمیر ناخودآگاه شما پرورش دهند تا دست شما را از ثروت و نعمت کوتاه کنند.

شاید فردی را ببینید که از دید شما یک‌شبه پولدار شده اما شما هیچ‌گاه تلاش‌های مخفیانه او را ندیده‌اید.

مثالی دیگر برای افرادی که مکانیزم عملکرد این جهان فیزیکی را درک نکرده‌اند و باورهای مخربی در ضمیر ناخودآگاهشان ایجاد شده است: افرادی که برای حرکت کردن در راستای خواسته و یا هدفی به دنبال تضمین می‌گردند و انتظار دارند کل مسیر برایشان روشن باشد و بازهم این نوع دیدگاه برگرفته از باور غلط عدم درک قوانین و سازوکار جهان هستی می‌باشد.

جک کنفیلد در مستند راز مثال جالبی را بیان می‌کند و میگویید: در نظر بگیریم می‌خواهیم مسافت ۱۰۰۰ کیلومتری بین ۲ شهر را در شب رانندگی کنیم. چراغ‌های ماشین ما کل ۱۰۰۰ کیلومتر را روشن نشان نمی‌دهند بلکه فقط ۱۰۰ متر اول را روشن نشان می‌دهند و ما میدانیم که پس از طی کردن ۱۰۰ متر اول ۱۰۰ مترهای بعدی هم روشن می‌شوند و این دقیقاً همانند عملکرد جهان هستی در برابر خواسته‌های ما می‌باشد.

شما زمانی که قدم اول را با باورهای درست و ایمان برمی‌دارید قدم بعدی خود را نشان می‌دهد و به همین شکل با برداشتن قدم بعدی، قدم‌های بعد خود را نشان می‌دهند. طبق قانون هیچ‌گاه کل قدم‌ها در همان ابتدای راه به شما گفته نمی‌شوند.

شما با استفاده از این آموزش‌ها اولین قدم را برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان درست برداشته‌اید.

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باور سازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

 

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها را دارم

شاد و پیروز باشید

13 نظرات
 1. محمد می گوید

  Fear is the power of your attraction. You will attract anything you are afraid of

 2. رضا می گوید

  استاد سلام پر انرژی باشید. سوالی از شما داشتم و اون هم اینه که من در حال حاضر فردی هستم که بدهی فراوان و مشکلات دیگری هم در زندگی دارم و اصلاً در طول روز احساس خوبی ندارم و می خوام بدونم یک آدم چطور میتونه با این همه فشار و مشکل و قرض و بدهی طبق قانون حالشو بهتر کنه و به سمت موفقیت بره چون واقعاً در شرایط تحت فشار تمرکز کردن روی خواسته ها کار بسیار مشکلی هست و خیلی دوست دارم در مورد این موضوع بیشتر توضیح بدید. ممنونم

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   ج: عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   با توجه به اینکه خود بنده در چنین شرایط مشابهی سال ها قرار گرفته بودم و چنین تجربه ای دارم خیلی راحت میتونم درک کنم که شما در اون لحظه چه نوع افکار و احساساتی دارید. اولا اینکه باید بدونید دلیل به وجود آمدن ناخواسته ها و مشکلات هم اکنون شما ارتعاشات اشتباه گذشته شماست که هم اکنون قرار است این تضاد ها و ناخواسته ها شما رو به سمت مسیر درست و خواسته‌هایتان هدایت کند اما قبول دارم کمی مشکل است که انسان با وجود مشکلات زیاد بتواند بر روی خواسته هایش تمرکز کند باید بدانید که شما در یک لحظه نمی توانید هم مثبت بیاندیشید و هم منفی و در واقع یا مثبت هستید یا منفی و حالت خنثی وجود ندارد. شما یا به خواسته هایتان فکر می کنید یا به تضادها و ناخواسته‌هایی که برایتان به وجود آمد است. ابتداً باید تمرکز خود را از روی ناخواسته ها با توجه کردن به خواسته ها بردارید و در ابتدا فقط یک پله احساس و افکار خود را بهتر کنید برای مثال اگر شما عصبانی هستید باید کاری کنید که کمتر عصبانی شوید نه اینکه در آن لحظه از عصبانیت به شکرگزاری فکر کنید و بخواهید که برسید چون به لحاظ ارتعاشی فاصله بسیار زیادی با آن احساس دارید. اگر یاد بگیرید که همیشه تمرکز خود را از روی ناخواسته و تضادها بردارید و بر روی خواسته تان بگذارید و کاری کنید که فقط یک پله احساس تان بهتر شود جهان هستی شما را به محیط بهتری هدایت می‌کند و ایمان داشته باشید که اگر شما روی خودتان و ذهن تان کار کنید در زمان مناسب تضادهای شما کم می‌شوند و از بین می‌روند.

 3. sanaz می گوید

  سلام عرض می کنم خدمت استاد کلاهی عزیز باتوجه به صحبت‌های شما مدتی است که من به این موضوع فکر می کنم که چه خدمتی به بشر بکنم که شرایط زندگی خود هم بهتر شود و احساس می‌کنم با این موضوع درگیر شده‌ام و به لحاظ روحی و روانی اعصابم ضعیف شده است چه کار کنم که با وجود این درگیری بتوانم به راهکارهای بهتری برسم؟

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   ج: عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   با توجه به قانون جذب و احساسات تا زمانی که شما درگیر موضوعی باشید در خلاف جهت رسیدن به خواسته هایتان حرکت می کنید و یا در واقع با خواسته هایتان هم فرکانس نیستید و هیچ گاه راه حل بهتری هم پیدا نخواهد کرد. زمانی ایده ها و راهکارهای فوق العاده به ذهن شما خطور می کند که مقاومتی در ذهن شما نباشد و در واقع درگیر نباشید و احساساتی از جنس احساسات منفی نداشته باشید. پیشنهاد می کنم که سخت نگیرید، عجله نداشته باشید، عشق و علاقه خود را پیدا کنید، الگوی مناسب و موفقی را در حیطه عشق و علاقه خود بیابید و سپس پس در اینترنت و یا هر جای دیگر درباره آن تحقیق کنید. این موضوعی است که باعث می‌شود شما در ارتعاش درست و عدم مقاومت و هم فرکانسی با خواسته های تان قرار بگیرید. یادتان باشد که هر نوع تفکری که در شما درگیری، عصبانیت، استرس و خشم ایجاد کند شما را از مسیر درست و رسیدن به خواسته هایتان دورتر می کند.

 4. سهیل اقبالی می گوید

  سلام استاد عزیز و مهربانم امیدوارم که همیشه شاد و پر انرژی باشید استاد عزیز چه کار کنیم که از مسائل و مشکلاتمان بزرگتر شویم و بتوانیم ساده تر آن ها را از پیش رو بگذرانیم چون احساس می کنم با وجود اینکه کتاب‌های زیادی مطالعه کردم اما هنوز هم در اکثر اوقات مشکلات زندگیم مرابسیار زیاد از کنترل خارج می کند ممنون میشم جواب سوالم رو بدید.

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   ج: عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی در گام اول که همیشه موضوعی را که بارها ابتدای آموزش‌ها عنوان کردم این است که خیلی مهم است که الگوی شما چه کسی است؟ افراد بسیار زیادی هستند که کتاب های بسیار زیادی خوانده اند اما در نهایت گمراه تر شده اند زیرا در کتابها اطلاعات فیلتر می شوند و حق و باطل با هم ترکیب می گردند برای همین اگر مثلا چهار نکته ی مثبت در آنها وجود داشته باشد ۸ نکته منفی هم وجود دارد که در نهایت می تواند سبب گمراهی شود اما در صورتی که شما فردی با تجربه و آگاه باشید و قوانین را به درستی درک کرده باشید می توانید درست و غلط را در کتاب‌ها تشخیص دهید. تنها راه از پیش رو برداشتن مشکلات این است که شما آگاه تر شوید و قوانین جهان هستی را به درستی آموزش ببینید یا به عبارت دیگر دیدگاه خود را تغییر دهید و بهتر است به جای مشکل بگویید مسئله یا تضاد و درک کنید که این مسئله یا تضاد در زندگی‌ شما به وجود آمده است که شما را به فردی توانمندتر و بهتر تبدیل کند.

 5. محمد می گوید

  سلام جناب کلاهی وقتتون بخیر می خواستم بدونم به نظر شما در مسائل مالی طبق قانون تکامل برای رشد و سودآوری در هر ماه یا هر دوره چه عدد و چه رقمی را باید در نظر بگیریم که هم تکامل خودمون رو طی کنیم و هم برای خودمون راحتتر باشه رسیدن به اون عدد و آیا اصول و استراتژی یا استانداردی برای این موضوع وجود داره یا نه؟

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   ج: عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی در صورتی که شما به درستی روی باورها و افکارتون کار کرده باشید و مدام احساسات مثبتی داشته باشید این یک موضوع عادی است که به سمت اهدافتان با قدرت و سرعت بیشتر هدایت شوید اما اینکه دقیقاً ما باید چه عددی را برای ماه بعد یا دوره بعدی در نظر بگیریم اولاً بستگی به این دارد که شما چه میزان باور های قدرتمند کننده در برابر ثروت دارید یعنی عددی رو برای خودتان در نظر نگیرید که در درون باور ندارید زیرا این موضوع باعث میشه که شما از مسیر درست و هدفتون دور بشید. اما در کل روند استاندارد افزایش درآمد و سودآوری در هر دوره یک الی دو ماهه باید یک تا دو برابر باشه و اگر هم در چنین روندی قرار گرفتید بدونید که مسیر خوب و باورهای درست رو انتخاب کردید و لازم است بدونید که هیچ انتهایی برای این موضوع وجود ندارد مگر اینکه خود شما سقفی در ذهنتان ایجاد کنید یا در واقع در ان ارتعاش به درجه راحتی و عادی بودن اون عدد درامد نرسید و برای شما قابل باور از درون نباشد و افق و هدف جدید تری را برای خود انتخاب نکرده باشید.

 6. sina می گوید

  سلام روند قوانین خداوند به چه صورت است؟

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   ج: عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی این سوال شما خیلی کلی است اما در کل لازم است بدانید که قوانین الهی بر پایه عدل می‌باشد و نه احساسات بشری و همانطور که در قرآن گفته شده هیچگاه در قانونمندی خداوند تغییری نخواهید یافت پیشنهاد می کنم برای درک بیشتر این مسئله از تمامی فایل های آموزشی با دقت استفاده کنید

 7. جلیل مرادبیگی می گوید

  سلام عرض می کنم خدمت استاد عزیزم امیدوارم که مثل همیشه فوق‌العاده باشید و ممنونم که تا این اندازه خالصانه به مردم بدون هیچ منت و توقعی کمک می کنید. فقط خواستم خدمت شما و تمام دوستان عرض کنم که شاید درصد زیادی از این مطالب را ما در سمینار های خارجی از سخنران های خارجی و در کتاب های موفقیت خوانده ایم و یا شنیده ایم اما هیچکدام به این دقت و با این صراحت به صورت خلاصه، دقیق، مختصر و مفید و از همه مهم تر به صورت کاربردی مثل شما اشاره نکرده اند من سالهاست که سمینارهای آنتونی رابینز و برایان تریسی را دنبال می کنم اما فقط از چند فایل آموزشی شما به اندازه هزاران سمینار آموزشی راهکارهای کاربردی و عملیاتی در زندگی آموختم و بسیار نتیجه گرفتم به همین خاطر از شما و تیم فوق العاده حرفه ای تون نهایت سپاس گذاری رو میکنم.

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   خیلی ممنونم از لطف و محبت و انرژی فوق العاده شما و خدا را شکر می کنم که این گروه آموزشی تا این حد تاثیر مثبت در زندگی شما و دیگر دوستان مشتاق و با انگیزه گذاشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.