فایل آموزشی شماره ۸: چگونگی افزایش اعتماد‌به‌نفس (قسمتی از دوره‌ی قوانین و علم ثروت)

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۸: چگونگی افزایش اعتماد‌به‌نفس (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۸: چگونگی افزایش اعتماد‌به‌نفس (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۸: چگونگی افزایش اعتماد‌به‌نفس (قسمتی از دوره‌ی قوانین علم ثروت) با پسوند MP3

داشتن اعتمادبه‌نفس یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در پیشرفت و موفقیت به شمار می‌آید. اگر کمی تحقیق کنید متوجه می‌شوید که موفق‌ترین و تأثیرگذارترین انسان‌های جهان اعتمادبه‌نفس بالایی دارند.

اگر شما اعتمادبه‌نفس کافی نداشته باشید در کار و روابط خود به مشکلات زیادی برخورد می‌کنید و از شما سوءاستفاده‌های بسیاری می‌شود.

همان‌طور که در اولین فایل آموزشی توضیح دادم قانون پایه بسیار مهم‌تر از تکنیک‌ها است و اگر شما در قانون پایه به درجه‌ی استادی برسید تکنیک‌ها در زمان درست سر راه شما قرار می‌گیرند.

مهم‌ترین عامل نداشتن اعتمادبه‌نفس در افراد وجود برخی باورهای غلط در ضمیر ناخودآگاه آنان می‌باشد، اما بسیاری از کتاب‌ها و فیلم‌های آموزشی به‌جای آن‌که روی این باورهای غلط کار کنند مستقیماً به سراغ یکسری تکنیک‌ها برای افزایش اعتمادبه‌نفس می‌روند و به دلیل آن‌که افراد باورهای مخرب و غلطی دارند به‌صورت مقطعی از تکنیک‌ها نتیجه می‌گیرند اما پس از مدتی دوباره به حالت اول یا حتی بدتر از قبل خود یعنی نداشتن اعتمادبه‌نفس بازمی‌گردند.

ما در ابتدا به سراغ قانون پایه یعنی اصلاح باورهای غلط شما برای افزایش اعتمادبه‌نفس می‌رویم و پس از آن به سراغ چند تکنیک:

وجود باور غلط عدم لیاقت و ارزشمندی در ناخودآگاه ما

اما این باور غلط چگونه در ناخودآگاه ما ریشه پیداکرده است؟

در فایل آموزشی شماره چهار درباره‌ی مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در شکل‌گیری باورها توضیحاتی دادم. ریشه این باور غلط برگرفته از تحقیرهایی است که در کودکی شده‌ایم، مسخره شدن‌ها و یا پدر و مادر ما جملاتی اشتباه به ما گفته‌اند برای مثال: این‌قدر حرف نزن، مرد کسی است که روی پای خودش بایستد، چقدر سؤال می‌پرسی و…

تمام این‌ها در مهم‌ترین زمان یعنی سنین کودکی ما که ضمیر ناخودآگاه بیشترین میزان تأثیرپذیری را دارد در ما ریشه کرده و هم‌اکنون باعث کمبود عزت‌نفس در ما شده است.

۱- ایجاد باور لیاقت و ارزشمندی در ضمیر ناخودآگاه (قانون)

۲- یادگیری مهارت‌ها برای افزایش اعتمادبه‌نفس (تکنیک‌ها)

قانون بر روی همه به یک‌شکل پاسخ می‌دهد اما تکنیک‌ها بر روی همه به یک‌شکل پاسخ نمی‌دهند.

 

جهان فیزیکی به انسانی که برای خودش ارزشی قائل نیست هیچ‌چیز با ارزشی از جمله: پول و ثروت، مقام و جایگاه، روابط عاطفی و اجتماعی فوق‌العاده و… نمی‌دهد.

اگر شما یاد نگیرید که خودتان برای خودتان ارزش قائل شوید جهان‌ هم برای شما هیچ ارزشی قائل نمی‌شود.

برای مثال مادران زیادی را دیده‌ام که فداکاری‌های بسیاری برای فرزندان خود کرده‌اند و توسط همان فرزندان به بدترین شکل ممکن مورد بی‌احترامی قرار گرفته‌اند و یا افراد بسیار زیادی که در رابطه‌ی عاطفی خود با همسرشان از خودگذشتگی‌های زیادی کرده‌اند و توسط همسرشان مورد بی‌احترامی و تحقیرهای بسیار زیادی قرار گرفته‌اند.

در واقع شما در این حالت توسط فرد خاصی مورد ظلم واقع نشده‌اید بلکه جهان هستی طبق قانون جذب باور عدم لیاقت و ارزشمندی شما را به خودتان ثابت کرده است.

این در حالی است که دقیقاً برعکس همین موضوعات هم وجود دارد برای مثال مادرانی که نیازهای خودشان را به نیازهای فرزندان و همسرشان ارجع دانستند و هیچ فداکاری خاصی نکرده‌اند و امروزه در سنین بالا از احترام و جایگاه بالایی میان‌ همه برخوردارند.

باور لیاقت و ارزشمندی به معنای داشتن غرور و خودپسندی نیست بلکه به بدین معناست که نیازهای من بر نیازهای دیگران ارجعیت دارند. اگر شما در ابتدا برای خودتان ارزش قائل شوید سپس می‌توانید برای دیگران ارزشمندتر باشید و برعکس.

 

وَسَخَّرَ لَکُمُ اللَّیْلَ وَالنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ ۖ وَالنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ ۗ آن فِی ذَٰلِکَ لَآیَاتٍ لِقَوْمٍ یَعْقِلُونَ (نحل ۱۲)

و هم شب و روز و خورشید و ماه را برای زندگانی شما در گردون مسخر ساخت و ستارگان آسمان‌ هم به‌فرمان او مسخرند؛ همانا در این کار آیت‌ها و نشانه‌هایی (از قدرت خدا) برای اهل خرد پدیدار است.

أَلَمْ تَرَ آن اللَّهَ سَخَّرَ لَکُمْ مَا فِی الْأَرْضِ وَالْفُلْکَ تَجْرِی فِی الْبَحْرِ بِأَمْرِهِ وَیُمْسِکُ السَّمَاءَ آن تَقَعَ عَلَى الْأَرْضِ إِلَّا بِإِذْنِهِ ۗ آن اللَّهَ بِالنَّاسِ لَرَءُوفٌ رَحِیمٌ (حج ۶۵)

(ای بشر) آیا ندیدی که هر چه در زمین است خدا مسخر شما گردانید و کشتی به‌فرمان او در دریا سیر می‌کند و آسمان را (دستور) او نگاه می‌دارد که بر زمین نیفتد مگر به اذن او؟ همانا خدا به مردم بسیار رئوف و مهربان است.

أَلَمْ تَرَوْا آن اللَّهَ سَخَّرَ لَکُمْ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْضِ وَأَسْبَغَ عَلَیْکُمْ نِعَمَهُ ظَاهِرَهً وَبَاطِنَهً ۗ وَمِنَ النَّاسِ مَنْ یُجَادِلُ فِی اللَّهِ بِغَیْرِ عِلْمٍ وَلَا هُدًى وَلَا کِتَابٍ مُنِیر (لقمان ۲۰)

آیا شما مردم به حسّ مشاهده نمی‌کنید که خدا انواع موجوداتی که در آسمان‌ها و زمین است برای شما مسخّر کرده و نعمت‌های ظاهر و باطن خود را برای شما فراوان فرموده؟ و (باوجوداین) برخی از مردم از روی جهل و گمراهی و بی‌خبری از کتاب روشن (حق) در (دین) خدای متعال مجادله می‌کنند.

وَسَخَّرَ لَکُمْ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْضِ جَمِیعًا مِنْهُ ۚ آن فِی ذَٰلِکَ لَآیَاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ (جاثیه ۱۳)

و آنچه در آسمان‌ها و زمین است تمام را مسخر شما گردانید و این‌ها همه از سوی اوست. در این کار نیز برای مردم با فکرت آیاتی (از قدرت الهی) کاملاً پدیدار است.

وَإِذْ قَالَ رَبُّکَ لِلْمَلَائِکَهِ إِنِّی جَاعِلٌ فِی الْأَرْضِ خَلِیفَهً ۖ قَالُوا أَتَجْعَلُ فِیهَا مَنْ یُفْسِدُ فِیهَا وَیَسْفِکُ الدِّمَاءَ وَنَحْنُ نُسَبِّحُ بِحَمْدِکَ وَنُقَدِّسُ لَکَ ۖ قَالَ إِنِّی أَعْلَمُ مَا لَا تَعْلَمُونَ (بقره ۳۰)

و (به یاد آور) وقتی‌که پروردگارت فرشتگان را فرمود که من در زمین خلیفه‌ای خواهم گماشت، گفتند: آیا کسانی در زمین خواهی گماشت که در آن فساد کنند و خون‌ها بریزند و حال‌آنکه ما خود تو را تسبیح و تقدیس می‌کنیم؟! خداوند فرمود: من چیزی (از اسرار خلقت بشر) می‌دانم که شما نمی‌دانید.

 

تمامی این آیات محکم در قرآن بیانگر قدرت‌های انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات است که ما با درک عمیق‌تر از ریشه کلمه سخر (به تسخیر درآوردن) به اعماق این موضوع مهم و باور لیاقت و ارزشمندی خود پی می‌بریم.

 

۱- اولین و مهم‌ترین موضوع در این قسمت این است که شما باید در ابتدا عاشق ظاهر و تناسب‌اندام فعلی خود باشد و بدین منظور باید مرتب ورزش کنید و غذای سالم بخورید تا اولاً تناسب‌اندام داشته باشید و ثانیاً سموم بدن شما دفع شوند.

سموم بدن سطح ارتعاش شما را پایین نگه می‌دارد. زمانی که شما می‌خواهید با ماشین خود مسابقه دهید ابتدا آن را کاملاً چک می‌کنید و زمانی که آمادگی لازم را داشت با آن مسابقه می‌دهید.

۲- اگر مهارت‌های کارآمدی ندارید، حتماً یاد بگیرید. کافی است شما یک مهارت را در جامعه از دیگران بهتر یاد داشته باشید که همین مسئله باعث افزایش اعتمادبه‌نفس در شما می‌شود.

تنها یک دلیل برای ارزشمند بودن ما انسان‌ها کافی است آن‌هم این است که بنده‌ی خدا هستیم.

 

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باورسازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

برای همه شما آرزوی بهترین‌ها را دارم

شاد و پیروز باشید

13 نظرات
 1. سمانه محجوب
  سمانه محجوب می گوید

  سلام آقای کلاهی عزیز. واقعا فقط خواستم تشکر کنم و بگم هر روز دعاتون میکنم که زندگیم با این فایل ها تغییر کرد. ممنون واقعا

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما
   خیلی متشکرم از شما و خداروشکر میکنم از این همه نتیجه و حس و حال خوب همه ی دوستان

 2. سمانه محجوب
  سمانه محجوب می گوید

  باز ممنون. دوره‌ی قوانین و علم ثروت کامل شما قرار میدید تو سایت یا امکان خرید دوره هست ؟

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   خواهش میکنم
   دوره اماده شده است و علارقم داشتن متقاضیان زیاد در نیمه اول سال جدید روی سایت قرار می گیرد و تهیه این دوره فقط از طریق همین وب سایت امکان پذیر است.

 3. سمانه محجوب
  سمانه محجوب می گوید

  ممنون ایشالا که مبلغ زیاد نباشه و بتونم خریداری کنم.
  از طریق ایمیل میشه من ۱ سوال ازتون بپرسم برای راهنمایی ؟

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   بله سوالتون رو بفرمایید؟

 4. سمانه محجوب
  سمانه محجوب می گوید

  info@rezakolahi.com ایمیل شما اینه ؟

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   بله ایمیل پشتیبانی سایت همینه

 5. سمانه محجوب
  سمانه محجوب می گوید

  من الان ایمیل زدم میشه خواهش کنم جواب بدید ؟ واقعا ممنون میشم

 6. امیرحسین می گوید

  سلام و خداقوت . من تازه با وبسایتتون آشنا شدم و واقعا لذت بردم دارم ویدیو هارو یکی یکی میبینم و ممنون از آقای کلاهی که بصورت شیوا و روان صحبت میکنن بینظیره.

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   ممنون از لطف و محبت شما

 7. بهروز می گوید

  درود استاد گرامی

  در مورد کمک به دیگران یا حمایت درمورد کسیکه مورد ظلم قرار گرفته وبرای کشور کار انجام می‌دهد. وبرای سرزمینش تلاش می‌کند آیا نباید اورا حمایت کرد. یا بهش فکر نکرد یعنی بای بی‌تفاوت وبی عمل باشیم در این موارد.

  ۰
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   درود بر شما
   دوست من در این جهان هیچ کس جز خود ادم نمیتونه بهش ظلم و ستم کنه هرچند که این موضوع بسیار مفصل هست
   به طور کلی انسان با نااگاهی و کار نکردن روی خودش در سطح پایینی میمونه که باعث میشه به سبب این نااگاهی هر رفتار باهاش بشه و در واقع برای خودش ارزشی قائل نباشه.
   اگر کسی هر کاری چه برای خودش چه کشورش رو با اگاهی به قانون و داشتن باورهای درست انجام بده قطعا اون نتیجه ای که باید رو میگیره اما اگر بنا به هر دلیلی نتیجه ای که باید رو نگرفت یعنی یک جای کاری درست نیست

   ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.