رابطه در قانون جذب

رابطه اجتماعی در قانون جذب چه تأثیری دارد؟

آیا اجتماع بر موفقیت ما تأثیر می‌گذارد؟

تأثیر اجتماع و محیطی که در آن زندگی می‌کنیم بر پیشبرد اهداف و رسیدن به موفقیت ما چه قدر است؟ نظر شما چیست؟ به نظر شما می‌شود محیط را از زندگی انسانی خودمان حذف کنیم؟

ما در بخش اول مباحث خودمان سعی کردیم قانون جذب را بیشتر از دید فردی نگاه کنیم. در این بخش که با مقاله اولین قدم برای عمل به قانون جذب شروع شد، سعی کردیم شمارا با ترفندها  روش‌های مدیریت شخصی و فردی آشنا کنیم و انواع تمرین‌های مختلف در این زمینه را با یکدیگر انجام دادیم.

در انتهای این بخش نیز سعی کردیم مقدمه‌ای از ارتباط میان قانون جذب و جامعه صحبت کنیم. اما همان‌طور که در مقاله آنچه تا اینجا از قانون جذب گفتیم  “ بیان کردیم، بخش عمده و مهم این مباحث را به بخش دوم قانون جذب واگذار کردیم.

 

طبیعت قوانین جهان هستی

آنچه تا اینجا از قانون جذب گفتیم 

 

امروز در این مقاله قصد داریم که بخش دوم مقالات قانون جذب را شروع کنیم و اولین سؤالی که می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم این است که جامعه و محیط چه تأثیری در قانون جذب و موفقیت ما دارد؟

در کلام بهتر همه ما به‌نوعی این بهانه را استفاده می‌کنیم که اگر در خانواده‌ای بهتر یا شهری بزرگ‌تر و حتی کشوری پیشرفته‌تر بودیم امروز زندگی ما ۱۸۰ درجه فرق می‌کند. اما به‌راستی آیا همچنین اتفاقی می‌افتد؟

اگر این‌چنین است، چگونه باید این اثر را خنثی کنیم و عملاً با آن بجنگیم؟

در ادامه با ما همراه باشید که قرار است اتفاقات جذابی را با یکدیگر سپری کنیم. در بخش دوم قانون جذب به‌طور جزئی‌تری قرار است وارد مباحثی چون دوست‌یابی و همسریابی و … شویم. چیزهایی که امروزه به‌واقع یک معضل اجتماعی بزرگ است. یادتان باشد، خوب بودن شما به‌تنهایی کافی نیست، برای پیشرفت شما جامعه هم باید خوب باشد.

اما چگونه می‌توان جامعه‌ای به این بزرگی را تحت فرمان خود دربیاوریم و شرایط آن را برای خود مناسب کنیم. این‌ها تمام چیزهایی است که می‌توان آن‌ها را راز قانون جذب نامید. بیایید با این راز همراه شویم تا ببینیم که ما را به کجا می‌برد.

 

کائنات و قانون جذب

انسان موجودی اجتماعی نیست

 

فلاسفه و جامعه شناسان سنتی و کلاسیک همیشه معتقد هستند که انسان موجودی است اجتماعی. اما اگر کمی بیشتر دقت کنیم مثال‌های نقض بسیاری را می‌توانیم برای این مسئله وارد بدانیم. اساساً مورچه یا زنبور را می‌توان موجودات اجتماعی نامید. زیرا نوع زندگی آن و رتبه‌بندی‌هایی که در کلنی‌های خوددارند کاملاً اجتماعی است و عملاً هیچ عضوی سعی نمی‌کند جای عضو دیگر را تصاحب کند.

اما انسان موجودی است به‌شدت فردی. انسان مادامی‌که نیازی به جامعه نداشته باشد معمولاً در آن خدمتی از خود نشان نمی‌دهد. انسان معمولاً تنها به خود و موقعیت خود فکر می‌کند. بزرگ‌ترین اجتماعی که انسان حاضر است در آن بدون چشم‌داشت خدمت خود را ارائه بدهد، خانواده است!

یعنی دقیقاً همان اولین جامعه‌ای که با آن روبرو می‌شود. بنابراین انسان موجود اجتماعی نیست، بلکه کاملاً برعکس، انسان موجودی است مستقل و فردگرا که به اجتماع نیاز دارد.

درواقع این نیازهای انسان است که به‌واسطه اجتماع و محیط اطرافش تأمین می‌شود و این باعث می‌شود که انسان و اجتماع را در کنار هم نگه دارد.

 

انسان و قانون جذبانسان در جهت تأمین نیازهای خود

 

اما انسان در جهت تأمین نیازهای خود مجبور است اولین قانون شخصیتی و ذاتی خود را زیر پا بگذارد. انسان در اجتماع باید از آزادی فردی خودش بگذرد و نمی‌تواند همان‌گونه که خودش و درونش می‌خواهد رفتار کند. بنابراین عملاً ما رابطه‌ای صلح‌آمیز با اجتماع نداریم و در بهترین جوامع نیز فرد و جامعه همیشه در تضاد یکدیگر هستند.

گاه این تضاد در جامعه‌ای بسیار گسترده و گاه در جامعه‌ای دیگر بسیار نازل و کم است اما همیشه این تضاد وجود داشته است. دو انسان کنار یکدیگر به‌تنهایی قابلیت ایجاد تضاد رادارند بنابراین از جامعه نمی‌توان انتظار این را داشت که هیچ تضادی نداشته باشد.

پس ما درجایی زندگی می‌کنیم که دوست نداریم زندگی کنیم و این مزخرف‌ترین قانون زندگی و طبیعت است و هیچ کاری نمی‌توانیم نسبت به تغییر آن بکنیم. تنها کاری که به‌واقع می‌توان انجام داد این است که این قانون را قبول کنیم و سعی کنیم بهترین نتایج را از آن داشته باشیم.

 

رسیدن به آرزوها

قانون جذب و تأثیر محیط

 

اما همان‌طور که در بالاتر گفتیم اولین سؤالی که باید به آن پاسخ دهیم این است که آیا انسان تحت تأثیر محیط اطراف خود قرار می‌گیرد و اگر این‌چنین است، این تأثیر به چه میزان خواهد بود؟

آن چیزی که در قانون جذب اهمیت دارد و ما بارها در مقالات گذشته به آن اشاره داشتیم این است که قانون جذب یک قانون پایه‌ای و کلی برای همه زندگی انسان محسوب می‌شود و نمی‌توان چیزی را در این دنیا به‌حساب آورد که در زندگی انسان تأثیری نداشته باشد. بنابراین مسلماً انسان‌های اطراف ما و محیطی که در آن رشد می‌کنیم، تأثیر بسزایی در نوع روند زندگی ما خواهد داشت. اما این تأثیر چقدر است؟

برای درک این موضوع از فرمول معروف نابغه جهانی، انیشتین استفاده می‌کنیم. در این فرمول انرژی برابر با سرعت نور به توان دوضرب در جرم ماده است. سرعت نور به‌تنهایی عدد بسیار بزرگی است، بنابراین توان این عدد نیز مسلماً به‌قدر غیرقابل‌تصور بزرگ خواهد بود.

این عدد بزرگ وقتی به عددهای بسیار کوچک، حتی در حد چند نانومتر ضرب شود، عدد وحشتناکی به دست می‌آید. سرعت نور در اینجا همان تأثیر جامعه است و جرم ماده که عددی بسیار کوچک است، درون و ذات انسانی ماست. پس عملاً می‌توان گفت که محیط تأثیری وحشتناک در زندگی و روند آینده او می‌گذارد.

اما کوچک بودن عدد مربوط به ذات انسانی یعنی کم‌اهمیت بودن آن؟ بگذارید به این موضوع به‌طور مفصل در مقاله انیشتین و قانون جذب بپردازیم. در آن مقاله به‌طور کامل سعی خواهد شد که این قانون را توضیح دهیم. توجه داشته باشید ما برای این‌که بتوانیم از یک مفهوم استفاده کنیم، عملاً باید آن را بشناسیم و بدانیم که دقیقاً با چه چیزی طرف هستیم.

ازاین‌رو در این مقاله سعی شد مقدمه‌ای برای ورود به مبحث اصلی داشته باشیم تا بتوانیم مفاهیم گفته‌شده در ادامه راه را به‌درستی درک کنیم. ما را در این مسیر تنها نگذارید. تازه نیمه دوم بازی جذاب قانون جذب است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.