قانون جذب در چند مرحله انجام می‌شود؟

تاکنون مقالات زیادی را درباره‌ی قوانین جذب ارائه داده‌ایم و شاید بدانید که قانون جذب چیست و به چه‌کاری می‌آید و اصلاً به چه دلایلی از آن استفاده می‌‌شود، اما بهتر است که برای چندمین بار تعریفی از این قانون ثابت‌شده که به‌عنوان یک اصل و اساسی در بین مردم جهان شناخته می‌شود را در این مطلب ارائه دهیم.

به‌طورکلی این قانون بیان‌ می‌دارد که هر شخصی با پرورش افکار مختلف در ذهن خود، چه افکار منفی و چه افکار مثبت، می‌تواند باعث شود که این افکار به زندگی او شکل دهد و درواقع بخشی از او شود.

نکته‌ای که مهم است انتخاب این فرد است؛ به عبارتی هر فرد می‌تواند با داشتن افکار مثبت زندگی رؤیایی و پر از خوشی را برای خود به وجود آورد و یا با داشتن افکار و ذهنیتی منفی، از چشیدن طعم یک زندگی پر از خوشبختی منع شود.

استفاده از این قانون و اصول آن برای شکل دادن به زندگی وزندگی کردن به نحوه‌ی دلخواهی که همیشه آرزوی آن را داشته‌اید، در طی چند مرحله امکان‌پذیر است.

در این مقاله قصد داریم تا مراحل مختلف استفاده از قانون جذب برای دست یافتن به آرزوها و خواسته‌های گوناگونی که همیشه به آن‌ها فکر می‌کنیم را تحت بررسی قرار داده و بفهمیم که استفاده از این قانون به چه شکلی امکان‌پذیر خواهد شد؟

 

 

در این قسمت از مقاله به بررسی مراحلی که برای تأثیرگذاری قانون جذب در زندگی ما باید طی شود و کارهایی که لازم است برای عملی شدن این قانون طی شود، می‌پردازیم.

 • مرحله‌ی اول (تصمیم‌گیری): نخستین و مهم‌ترین‌ گامی که باید برای عملی شدن قانون جذب بردارید، تصمیم‌گیری برای استفاده از این قانون و اصول آن در زندگی است.                                                                                                                                                  
 • باید به این فکر کنید که بیشتر از همه به چه چیزی در زندگی نیاز دارید و چه چیزی باعث می‌شود که احساس کنید یک جای خالی و حفره در زندگی شما وجود دارد. به عبارتی لازم است که اهداف و مقاصد خود در زندگی را مشخص کرده و برای برآورده کردن آن‌ها گام بردارید.                    
 • بسیاری از افراد برای برآورده کردن خواسته‌های خود، به استفاده از قوانین جذب روی می‌آورند؛ اما اصلاً نمی‌دانند که خواسته‌ی آن‌ها در زندگی چیست و باید به چه سمتی قدم بردارند. شما می‌توانید خواسته‌ها و تمایلات مهم خود را روی یک کاغذ و هر چیزی که جلوی چشم شما باشد بنویسید و با مشاهده‌ی لیست آرزوهای خود، فکر رسیدن به آن‌ها را در ذهن خود پرورش دهید.                                                   
 • مشخص کردن اهداف و خواسته‌ها، راهی برای دستیابی به آن‌هاست.   

 

تصمیم‌گیری

 

 • مرحله‌ی دوم (خواستن): گام مهم بعدی برای عملی شدن قانون جذب، خواستن است. پس از نوشتن لیست آرزوها و تمایلات زندگی، باید با تمام وجود آن‌ها را بخواهید؛ به‌این‌ترتیب راه رسیدن به این خواسته‌ها برای شما هموارتر خواهد بود.                                                      
 • شما می‌توانید به شغل دلخواهی که همیشه آرزوی آن را داشته‌اید فکر کنید، یا این‌که به داشتن خانه‌ای بزرگ و شیک فکر کنید که همیشه دوست داشتید در این خانه زندگی کنید و یا هزاران فکر و خواسته‌ی دیگر داشته باشید.                                                                            
 • نکته‌ی مهم این است که به داشتن تمام این موارد و دست یافتن به این خواسته‌ها، درزمانی که چندان از شما دور نیست بیندیشید و خود را به دستیابی به خواسته‌ها و تمایلات در آینده محدود نکنید.

 

خواستن

 

 • مرحله‌ی سوم (خیال‌پردازی): مرحله‌ی بعدی این است که دست یافتن به خواسته‌های خود را به مرحله‌ی خیال‌پردازی و تجسم ببرید؛ به‌عبارت‌دیگر یک‌راه مؤثر برای این‌که از طریق قانون جذب به خواسته‌های خود دست پیدا کنید، خیال‌پردازی درباره‌ی خواسته‌ها و آرزوها و تجسم کردن آن‌هاست.                                                                                                                                                               
 • درواقع این مرحله بیشترین تأثیر را در عملی شدن قانون جذب و دست یافتن افراد به خواسته‌ها و آرزوهایی که دارند بوده است. باید قدرت تجسم کردن و خیال‌پردازی را در خود افزایش دهید و بارها و بارها درباره‌ی خواسته‌ها و تمایلات خود خیال‌پردازی کنید و بدانید که با یک‌بار انجام دادن این کار، چیزی که می‌خواهید برای شما فراهم نخواهد آمد. 

 

خیال‌پردازی

 

 • مرحله‌ی چهارم (لمس کردن خواسته‌ها): مرحله‌ی مهم بعدی، لمس کردن خواسته‌ها و آرزوها است؛ به چه معنی؟                                 
 • شما باید خواسته‌های خود را احساس کنید و حس شیرین دست یافتن به این خواسته‌ها و فراهم آمدن آن‌ها را در خود پرورش دهید. اگر این حس شیرین را در خود به وجود نیاورید و تجربه‌ی زیبای رسیدن به آرزوها را با بندبند وجود خود لمس نکنید، حتی اگر در آخر و در زمان که به آرزوهای خود برسید، دیگر حس شیرینی که باید را نخواهید داشت.                                                                                                 
 • با داشتن اشتیاقی بالا و کافی، می‌توانید خود را به سمت آرزوهایی که دارید هول دهید و خیلی زودتر به این اهداف و آرزوها دست پیدا کنید.

 

لمس کردن خواسته‌ها

 

 

 • مرحله‌ی پنجم (قدردانی): مرحله‌ی مهم دیگری که به افراد کمک می‌کند تا از تأثیر قانون جذب در زندگی خود بهره‌مند شوند، قدردانی است. لازم است به خاطر چیزی که در زندگی خوددارید، همیشه قدردان و شکرگزار خداوند باشید و خدا را به دلیل داشته‌های خود سپاس گویید. 
 •                                                                                                                                                                               قدردانی از خداوند به خاطر داشته‌ها و نعمت‌های زندگی، یکی از قوانین بسیار مهم جذب است که نباید نادیده گرفته شود. شما با قدردانی کردن از خداوند، حتی می‌توانید آن چیزی را که می‌خواهید به دست آورده وزندگی خود را دگرگون کنید.                                                    
 • وقتی‌که برای داشته‌های خود در زندگی از خداوند قدردانی می‌کنید، شادی و شعف بسیاری به زندگی شما تزریق می‌شود وزندگی شما رنگ می‌گیرد. پس قدردانی کردن به خاطر داشته‌های خود را فراموش نکنید.

 

قدردانی

 

 • مرحله‌ی ششم (باور داشتن): مرحله‌ی مهم دیگری که برای تأثیرگذاری قانون جذب در زندگی باید به آن توجه داشته باشید و انجام دادن آن را در زمره‌ی کارهای زندگی خود قرار دهید، باور داشتن به این است که به تمام خواسته‌ها و آرزوهایی که در زندگی دارید، خواهید رسید. شما باید به این اعتقاد داشته باشید که اگر از این قانون در زندگی خود بهره ببرید، رسیدن به اهداف و آرزوها کاری انجام‌شده برای شما خواهد بود.                                                                                                                                                                   
 • مهم‌ترین عاملی که باعث می‌شود قانون جذب در زندگی یک فرد نتیجه ندهد، این است که فرد موردنظر به تأثیرگذاری این قانون اعتقادی نداشته باشد. پس باید می‌توانید با باور داشتن به قوانین جذب، تأثیرات آن‌ها را در زندگی خود دوچندان کنید.

 

باور داشتن

 

 • مرحله‌ی هفتم (رسیدن به آرزوها): مرحله‌ی آخر و مهم‌ترین مرحله که باعث می‌شود تا شیرینی نتیجه‌ی انجام تمام این کارها را بچشید، رسیدن به آرزوها و دستیابی به خواسته‌ها است.                                                                                                                        
 • درصورتی‌که تک‌تک مرحله گفته‌شده را با داشتن ایمان و باوری قلبی طی کنید، رسیدن به آرزوها برای شما شیرین‌تر از هر چیزی خواهد بود.   

 

رسیدن به آرزوها

۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.