جزئیات در مسیر کلیات قانون جذب

دلتان می‌خواهد کاری کنید که همه به شما افتخار کند؟

دوست دارید که سمبل خوبی شناخته شوید؟

به خاطر خوبی که دارید به شما احترام بگذارند و شما را بزرگ بدانند؟

دلتان می‌خواهد همه خوبی‌های قانون جذب را به نام خود کنید؟

ما در ادامه این مسیر راهش را به شما می‌گوییم. پس جایی نرید و ادامه این بخش از آموزش‌های قانون جذب را از دست ندهید.

زندگی همه ما پر از اتفاقات ریز و درشت است که برخی از آن‌ها به یاد می‌ماند و بسیاری دیگر به دست فراموشی سپرده می‌شوند. لحظه‌ها عمر کوتاهی دارند.

درست به اندازه یک ثانیه! اما اگر این لحظات تبدیل به خاطرات خوب شوند و تک‌تک این لحظه‌ها گذشته‌ای جذاب برای ما بسازند. در آن صورت حال ما خوب می‌شود.

ما در مقاله ” با قانون جذب در زمان حال زندگی کن” به این نکته پی بردیم که انسان‌ها با تمام ابهتی که دارند چیزی جز همین ثانیه‌های کوچک و محدود الان در دستشان نیست. انسان‌ها نه می‌توانند به گذشته دسترسی داشته باشند و نه می‌توانند آینده را تغییر بدهند.

انسان‌ها حتی نمی‌توانند بدانند در آینده چه اتفاقاتی رخ می‌دهد! پس تمام چیزی که هر انسانی دارد و نمی‌تواند از آن خارج شود همین ثانیه‌های کوتاه است. بسیاری از ما تصور می‌کنیم که باید کارهای بزرگی انجام دهیم.

مثلاً خیریه‌ای بسازیم یا پدر مادرمان را از هرکسی و هر چیزی بی نیاز کنیم. این کارها ممکن است برای کسی شدنی برای دیگری نشدنی باشد. اما نکته جالب این است که آن کسی هم که می‌تواند این کارهای از نظر ما بزرگ را انجام دهد، دوست دارد کارهای بزرگ‌تری بکند که از دستش ساخته نیست!

این کمال‌گرایی جزئی از ذات انسانی ما محسوب می‌شود اما اگر بخواهیم با این کمال‌گرایی زندگی کنیم و عمده بخش‌های زندگی خودمان را بر اساس چیزهای بزرگی که نمی‌توانیم ایجاد کنیم قرار دهیم، در واقع خانه‌ای روی آب برای خودمان ساختیم. غیر از این است؟

جزئیات در مسیر کلیات قانون جذب

یکی از مشکلات عمده ما انسان‌ها چه در مباحثی مانند قانون جذب و چه در مباحث دیگر این است که ظرف زمان را درست نمی‌شناسیم.

یعنی مثلاً برای روز کاری خود به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنیم که اگر به صورت ۲۴ ساعته بخواهیم کار کنیم و با تمام تمرکز و حواس خود را در کار داشته باشیم باز هم نمی‌توانیم آن برنامه را پیاده کنیم. ما همیشه انتظاری بیشتر از اندازه واقعی زمان داریم.

ما باید باور کنیم که زمان اصلی که در اختیار ما قرار دارد همین ثانیه‌هاست و این ثانیه‌ها ظرفی محدود کوچک دارند. اما این ظرف‌های محدود در تعداد بالایی هستند. بنابراین بجای این که بخواهیم یک کار بزرگ را در یک ظرف زمان انجام دهیم می‌توانیم چندین کار کوچک را در تعداد ظرف‌های زمانی مختلف انجام بدهیم.

نمی‌دانم شما در بازار سرمایه و اقتصاد حضور دارید یا نه. اما اقتصاد یک مفهوم جذابی دارد و آن این است که سود کم در تعداد بالا می‌تواند بسیار سودآورتر از یک سود کلان در یک معامله باشد. بنابراین یاد بگیرید به اندازه ظرف زمان انتظار داشته باشید اما در تعداد بالا!

به بیان بهتر مشکل اصلی که باعث می‌شود شما  نتوانید کارهای بزرگ انجام دهید، تصور اشتباه شما از زمان است. معمولاً انسان‌ها دوست دارند در مدت زمان بسیار کوتاه ( یک شبه ) به همه جا برسند.

اما یک فرد باهوش سعی می‌کند با کارهای کوچک به موفقیت بزرگ برسد. این موضوع در قانون جذب بسیار کاربرد دارد. اما ما به دنبال بیان وجه دیگری از این موضوع هستیم.

 شما امروز چه کار خوبی انجام داده‌اید؟ به کسی کمک کرده‌اید؟ دست کسی را گرفته‌اید؟ به پدر و مادر خود مهربانی کرده‌اید؟ یا … بیایید فکر کنید که تا این لحظه از روز چه کار خوب و درستی انجام داده‌اید؟

هرچه بیشتر فکر کنید کارهای جزئی‌تر و کوچک‌تری به ذهنتان خواهد رسید که در ابتدا اهمیت چندانی ندارد. اما دقیقاً همین کارهاست که انسان را می‌سازد. شما تصور می‌کنید تختی با یک کمک بزرگ تختی شد؟

مسلماً نه. تختی از لحظه‌لحظه زندگی برای کمک به دیگران در حد و اندازه خودش استفاده کرد. پس یادتان باشد که زندگی و انسان چیزی جز همین لحظه‌ها نیست. شاید این لحظه‌ها کوچک باشد اما آن چیزی که مهم است، مجموع لحظه‌هاست.

چگونه از لحظه‌ها در قانون جذب استفاده کنیم

مهم‌ترین چیزی که باید در مورد لحظه‌ها بدانید این است که آن‌ها به شدت زود فراموش می‌شوند. تک‌تک لحظه‌ها در خاطر نمی‌ماند.پس چیزی که اهمیت دارد این است که این لحظه‌ها جمع شوند تا مجموعه آن روی زندگی شما تأثیر بگذارد و گذشته شما را بسازد.

اما لازم نیست شما کاری در جمع شدن این مجموعه انجام دهید. اگر به درستی تا اینجای کار در مسیر قانون جذب قرار گرفته باشید می‌توان امیدوار بود که جزئیات خوبی را می‌سازید.

اما همانطور که افکار منفی اثر بدی دارد و رفتارهای منفی انسان را از مسیر قانون جذب دور می‌کند، کارهای مثبت – هرچند کوچک – می‌تواند انسان را در مسیر قانون جذب پابند و به نوعی ایمانش را به این مستحکم‌تر کند.

بنابراین بهتر است تعدادی از لحظات خوب و مثبت را همیشه به خاطر بیاوریم تا اثرات مثبت در گذشته و حال و آینده ما تأثیر داشته باشد.

بهترین کار و بهترین تمرین برای این مرحله از قانون جذب این است که در انتهای شب و موقعی که می‌خواهید بخوابید، در دفتر تمرین خود یا بر روی دفترچه یادداشت خودتان کارهای مثبتی که در آن روز انجام داده‌اید را بنویسید.

یادتان باشد که به دنبال چیز بزرگ یا تأثیر گذار یا عجیب و غریب نباشید. بزرگ و کوچکی کار خوب اهمیت ندارد. تنها چیزی که مهم است این است که آن کار مثبت و خوب باشد. به طور مثال بنویسید:

  1. آشغال‌ها را بیرون بردم
  2. برای پدرم لطیفه گفتم و او خندید
  3. به دوستم زنگ زدم و حال او را پرسیدم
  4. به همسایه سلام دادم.
  5. و …

همانطور که می‌بینید این کارهایی است که به صورت روزمره معمولاً انجام می‌دهیم اما چون لحظه‌ها فراموش شدنی هستند اثرات آن را در زندگی احساس نمی‌کنیم. بیایید هر شب برخی از این لحظه‌ها را زنده کنید و بگذارید اثر مثبت آن در زندگی شما جریان داشته باشد.

این اثر مثبت مانند نیروی کمکی خواهد بود شما را در مقابله با نیروی‌های منفی قوی‌تر می‌کند. پس به این فکر نکنید که کارهای شما کوچک هستند. به این فکر کنید که امروز این کارهای مثبت را انجام داده‌اید.

چند بار احساس مثبت این داستان را احساس کنید، عاشق این کار و قانون جذب می‌شوید.

کار و قانون جذب

پایان سخن

لحظه‌ها بسیار با ارزش هستند. شما اگر کتاب‌های داستایوفسکی را بخوانید به خوبی متوجه خواهید شد که این داستان‌ها چیز چندان جذابی ندارند، تنها چیزی که باعث شده است داستایفسکی بزرگ و ارزشمند شود این است که او توانسته به خوبی لحظه‌ها را به تصویر بکشد.

بنابراین لحظه‌ها شب‌ها برای خود به تصویر بکشید. اما تصویری کوتاه و نوشته شده تا درگیر مرداب تفکری نشوید. این لحظه‌های مثبت در کنار هم در روزها و شب‌های مختلف می‌تواند شما را کم کم به احساس بسیار خوبی نزدیک کند. پس شک کنید.

تنها کاری که باید بکنید این است که هر روز یا هر شب به قدر ۲ دقیقه روی کاغذی چند کار خوب خود را بنویسید و به آن نگاه کنید. همین!

داستان  قانون جذب کم کم دارد به انتهای خودش می‌رسد. ما از مقاله ”  اولین قدم برای عمل به قانون جذب ” کار را شروع کردیم و اتفاقات جالبی را پشت سر گذاشتیم. در این چند قدم پایانی نیز با ما همراه باشید و مقاله ” ارزش کلمات در قانون جذب ” را از دست ندهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.