تمرکز، یک پله از قانون جذب

در کارهایتان تمرکز داشته باشید. تمرکز یک عامل موفقیت در قانون جذب و مراحل دیگر زندگی است. تمرکز می‌تواند کار شما را سودمندتر و هدفمندتر کند و هزاران جمله دیگر که هم خودتان به خودتان می‌گویید هم بقیه به شما می‌گویند.

اما غالباً هیچ‌کس نمی‌گوید چگونه می‌توان تمرکز داشت؟ چگونه می‌توان کاری کرد که در تمام کارهایمان تمرکز داشته باشیم؟ تمرکز چیست؟ ما در این جا هستیم. نگران هیچ چیز نباشید.

در مقاله ” با قانون جذب در زمان حال زندگی کن ” متوجه شدیم که مهم‌ترین و شاید تنها عاملی که می‌تواند زندگی شما را متحول کند و شما را در مسیر قانون جذب قرار بدهد، زندگی در زمان حال است.

همچنین دانستیم این مفهوم شدنی نیست مگر این که “تمرکز” داشته باشیم. اما سؤال اصلی که در این جا مطرح می‌شود این است که تمرکز چیست و چگونه می‌توان به آن دسترسی داشته باشیم؟

در کلام بهتر چگونه در انجام کارهای خود تمرکز کنیم؟ برای درک مفهوم تمرکز باید با مفهومی جدید آشنا شوید. این مفهوم را سعی کنید همیشه در خاطر داشته باشید. چرا که در ادامه میسر قانون جذب بسیار می‌تواند به شما کمک کند. در ادامه این مفهوم را خواهیم گفت.

انسان‌های غیر منطقی!

غالب ما تصور می‌کنیم که انسان‌های منطقی هستیم و تمام اعمال ما مبتنی بر تصمیم‌های منطقی ماست. اما واقعیت چیز دیگری است. ذهن انسان به طور کلی به دو بخش تقسیم می‌شود.

بخش اول ذهن منطقی اوست که کاملاً تنبل و کم ظرفیت است و برای استفاده از آن باید از همان مفهوم ” تمرکز” استفاده کنیم. بخش دیگر ذهن که به ذهن غیر منطقی یا همان ذهن ناخودآگاه شهرت دارد کاملاً سریع، پرکار و بسیار پرحافظه است.

این ویژگی‌ها کاملاً نشان می‌دهد که عملاً بسیاری از اعمال و تصمیمات ما بر عهده این بخش از ذهن قرار دارد. ( برای کسب اطلاعات بیشتر از این مفهوم می‌توانید به مقاله ” یادگیری در قانون جذب، مهم‌تر از چیزی که فکرش را می‌کنید ” مراجعه کنید)

بنابراین عملاً ما باید تمرکز را توسط ذهن ناخودآگاه خود انجام دهیم. اما برای این کار باید تمرکز را ابتدا یاد بگیریم، آن را تمرین کنیم و سپس کم‌کم آن را به مرحله اجرا در بیاوریم.

در کلام بهتر تمرکز نه استعداد است و نه یک ویژگی خدادادی بلکه یک مهارت است و مهارت آموختنی است. پس بیایید با یک دیگر تمرکز را یاد بگیریم.

یادگیری تمرکز برای رسیدن به قانون جذب

تمرکز یعنی خالی کردن ذهن و تفکر تمام قد راجع به خرکاری که می‌کنیم. احتمالاً دیده‌اید کسانی را که کاری انجام می‌دهند و با تمرکز بالا مشغول آن کار هستند اگر صدایشان هم کنید صدای شما را نمی‌شنوند. زیرا گوش آن‌ها هم در حال گرفتن اطلاعات از کاری است که انجام می‌دهند.

همانطور که در بالا بیان کردیم تمرکز چیزی مرتبط با ذهن غیر منطقی یا هم ناخودآگاه انسان است. این ذهن را هیچ چیز نمی‌تواند کنترل کند، مگر حواس ۵ گانه انسان.

یعنی اگر شما بتوانید تمام ورودی‌های ذهن را در اختیار داشته باشید، عملاً ذهن شما همانطوری فکر می‌کند که شما می‌خواهید.

به معنی بهتر کلمه برای این که در انجام کاری تمرکز داشته باشید. سعی کنید آن را ببینید، بشنوید، لمس کنید، ببویید و بچشید. این ورودی‌ها هرچه بیشتر در اختیار شما قرار داشته باشد شما بیشتر می‌توانید تمرکز داشته باشید.

تاکنون فکر کردید که چرا غذا خوردن از لذت‌های بزرگ انسانی محسوب می‌شود؟ اگر تنها سیر شدن و نیاز به غذا دلیل عشق انسان به خوردن بود که زمان‌هایی که مریض شدیم و حس چشایی با بویایی ما دچار مشکل است باید همچنان به غذا عشق می‌ورزیدیم.

اما همانطور که میدانید در این موقعیت‌ها غذا خوردن خود یک کار عذاب آور است. ما غذا را دوست داریم چون غذا می‌تواند تمام حواس ۵ گانه ما را درگیر خود کند. ما غذا را می‌بینیم، آن را می‌بوییم،

مزه‌اش را می‌چشیم، می‌توانیم آن را لمس کنیم و صدای خرد شدن تکه‌هایش را زیر دندان‌هایمان احساس می‌کنیم. این بهترین چیزی است که می‌تواند تمرکز را به انسان نشان دهد.

بنابراین کافی است که بتوانیم تک تک راه‌های ورود به ذهن را کنترل کنیم. از این رو می‌توانیم در کارهای خود تمرکز داشته باشیم.

چگونه راه‌های ورود ذهن را کنترل کنیم؟

بنابراین نتیجه کلی بحث بالا این است که ما برای داشتن تمرکز باید بتوانیم ذهن خودمان را کنترل کنیم و برای کنترل ذهن باید راه‌های ورودی به ذهن را تحت کنترل خودمان داشته باشیم.

این یکی از مهم‌ترین مباحث قانون جذب محسوب می‌شود. اصولاً این مبحث را مشاورین قانون جذب این‌گونه بیان می‌کنند که ” نسبت به ورود اطلاعات به دلتان حساس باشید زیرا این اطلاعات در دل شما تأثیر می‌گذارند و این تأثیر خود را در بیرون نشان می‌دهد ” ما نیز همین حرف را به شکل علمی‌تری می‌زنیم.

ما معتقدیم که اطلاعات از هر نوع آن راهی به جز حواس ۵ گانه انسان ندارد. این اطلاعات مستقیماً در ذهن ناخودآگاه انسان جای می‌گیرد. از آنجایی که غالب تصمیم‌گیری‌های انسان ( ارادی و غیرارادی ) بر اساس ذهنیت ناخودآگاه اوست، از این رو اطلاعات ورودی عمده‌ترین دلیل تصمیمات و عملکرد انسان در بیرون از خود است.

بنابراین راه‌های اطلاعات را باید تحت کنترل خود درآورد. اما سؤال اصلی این است که چگونه می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟

در واقع در ابتدا این کار عملاً غیر ممکن به نظر می‌رسد. شما مادامی که می‌بینید اطلاعات دریافت می‌کنید. پس راه منطقی نگرفتن اطلاعات این است که نبینیم! اما خوب است که دیدن راهی دارد.

شنیدن را چه کار می‌خواهید بکنید؟ یا حس بویایی را چگونه می‌توانید کنترل کنید؟ می‌خواهید چگونه کنترل کنید که چه محل‌هایی را لمس کنید؟

شما عملاً با پوشیدن لباس، راه رفتن و هزار کار دیگر در حال لمس لوازم مختلف هستید و اطلاعات مختلفی دریافت می‌کنید. پس به نظر عملاً باید بی خیال کنترل راه‌های ورودی ذهن شد. اما این ما را در مسیر قانون جذب به بن بست می‌رساند. پس باید راهی پیدا کنیم.

تمرکز

ما در این مقاله می‌خواستیم به تمرکز برسیم و دانستیم که تمرکز چیزی جز مهارتی آموختنی نیست. اما این مهارت وابستگی به ۵ حس اصلی انسان دارد. مادامی که این احساس را بتوانیم کنترل کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم که تمرکز خوبی در مسیر رسیدن به قانون جذب داریم.

اما مشکل و بن بست اصلی که درگیر آن هستیم این است که عملاً بستن راه‌های اطلاعاتی به معنی از دست دادن احساس‌های انسانی است و این عملاً غیر ممکن است. اما ما قرار است غیر ممکن را ممکن کنیم. زیرا می‌خواهیم به قانون جذب برسیم.

بنابراین به طور کلی می‌بینید که قانون جذب آن‌چنان هم که فکرش را می‌کردید ساده نیست. به‌هرحال هر مسیر سختی‌های خاص خودش را دارد.

در ادامه این مسیر در مقاله ” دیدن یا ندیدن در قانون جذب، مسئله این است! ”  می‌خواهیم به بررسی اولین راه ورود اطلاعات که اتفاقاً شلوغ‌ترین این راه‌ها نیز محسوب می‌شود بپردازیم.

ما به ترتیب در هر مقاله این راه‌ها را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد تا در نهایت بتوانیم جمع بندی خوبی داشته باشیم و به تمرکز خوبی برسیم. پس با ما در این مسیر همراه بمانید که می‌خواهیم اتفاقات خوبی را رقم بزنید.

در نهایت به خاطر داشته باشید که قانون جذب چیزی جز زندگی عادی خودمان نیست. قانون جذب به ما نشان می‌دهد که جزئیات را چگونه مدیریت کنیم تا موفق شویم.

باور کنید همین جزئیات است که فرق بین انسان‌های عادی و موفق را می‌سازد. پس به خودتان و زندگی خودتان ایمان داشته باشید که تازه مسیر رسیدن به موفقیت و قانون جذب شروع شده است. با ما همراه باشید.

۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.