قانون جذب، یک راز

از اهدافمان برای چه کسانی صحبت کنیم؟

آیا صحبت کردن از اهداف و مراحل رسیدن به آن می‌تواند به قانون جذب و رسیدن به هدف‌هایمان کمک کند؟ نظر شما چیست؟

از قدیم گفته‌اند که مهربان‌ترین انسان‌ها به ما هم نباید از هدف‌هایمان خبر داشته باشند. اما چرا؟

ما تا اینجای مسیر قانون جذب سعی کردیم با روش‌ها و شیوه‌های مختلف مسیر رسیدن به هدف‌هایمان را هموار کنیم. اما هنوز کار به اتمام نرسیده است. انسان موجودی اجتماعی است. از این رو دوست دارد که حرف بزند و با بقیه معاشرت داشته باشد.

این یک اتفاق بسیار طبیعی و البته خوب است. اما این که چه بگوییم و چطور بگوییم، بحثی است که می‌تواند بسیار مفصل باشد. اما در این جا ما می‌خواهیم بیشتر به این موضوع بپردازیم که آیا باید از اهداف خودمان در صحبت‌هایمان بگوییم یا نه؟

مثلاً از امروز مدام به دوستان و آشنایان و خانواده بگوییم که ما به کانادا خواهیم رفت یا من فلان دانشگاه درس می‌خوانم. آیا این اتفاق صحیح است؟ در همین ابتدای کار می‌گوییم خیر. قبل از هر دلیل و توضیحی به خاطر داشته باشید که اهداف یک چیز کاملاً شخصی محسوب می‌شود و به هیچ کسی ربطی ندارد.

مانند این که چرا باید کسی بداند که شما چه کسی را دوست دارید و چرا باید خوشی‌ها و بدی‌های زندگی شما را کسی بداند. این اتفاقات یک سری مسائل شخصی محسوب می‌شود اما واقعیت این است که اهداف یک مسئله شخصی و یک راز است.

یعنی حتی نزدیک‌ترین انسان‌های زندگی شما ( به‌جز همسر ) هم نباید بویی از ذهنیت شما ببرند. اما چرا؟ مگر کسانی مانند پدر و مادر یا دوستان خوب و … ما را دوست ندارند و منتظر موفقیت ما نیستند؟

پس چرا نباید از این اهداف برای آن‌ها گفت؟ در ادامه این موضوع را به وضوح مطرح می‌کنیم و درباره آن صحبت می‌کنیم.

 

قانون جذب، یک راز

اولین دلیلی که شما نباید اهدافتان را به دیگران بگویید، خودتان هستید. ذهن شما با گفتن اهداف ارضا می‌شود آن‌ها را عینی می‌بینید. حتی اگر اهداف شما کمی مورد پسند دیگران واقع شود دیگر ذهن به طور کامل تخلیه می‌شود.

یادتان هست که در مقاله ” خواب و قانون جذب ” چه گفتیم؟ ما بیان کردیم که برای این که خواب خوبی داشته باشیم باید ذهن را تخلیه کنیم و نوشتن یکی از این راه‌ها بود. پس بیان کردن یک هدف به دیگری به منزله تخلیه ذهن است.

یادتان باشد که ما در کل این مسیر سختی‌ها را به جان خریدیم و تمرین کردیم تا ذهن را آماده پذیرش یک هدف بزرگ کنیم حال شما می‌خواهید آن را با گفتن، تخلیه کنید؟ پس این اتفاق به هیچ عنوان منطقی نیست.

دلیل بعدی که اهداف را نباید بیان کنید این است که هدف‌ها می‌توانند باعث ایجاد حسادت‌ها شوند. بیایید واقعیت را قبول کنیم. هر کسی دوست دارد موفق شود. یکی از نشانه‌های موفقیت این است که دیگران موفق نشوند!

پس وقتی شما هدفی از موفقیت خود را برای دیگران بیان می‌کنید در واقع شما در حال روشن کردن آتش حسادت آن‌ها هستید و این موضوع می‌تواند اثرات و انرژی‌های منفی بسیاری به سمت شما بدهد و حتی اگر انسان‌های نسبتاً بدهی هم باشند سنگ‌هایی را جلو پای شما می‌گذارند تا عملاً در این راه شکست بخورید. پس از اهدافتان و از مسیر قانون جذب به کسی حرفی نزنید.

دلیل سوم که باعث می‌شود قید بیان اهدافتان را بزنید این است که بسیاری از کسانی که فکر می‌کنیم ما را دوست دارند، زندگی ما را از دید خودشان نگاه می‌کنند. بنابراین اگر اهداف ما منطبق بر اهداف آن‌ها نباشد، سریعاً شروع به مقابله می‌کنند و مدام دلایل خودشان را بیان می‌کنند.

این اتفاق علاوه بر این که بحث و جدال به همراه دارد ممکن است باعث شود که شما در این مسیر سست شوید و ایمان خودتان را از دست بدهید. از این رو حتی با بهترین انسان‌های زندگی خودتان هم از اهدافتان صحبت نکنید. این یک اتفاق خوب نیست!

آیا با وجود این حرف‌ها قانع شدید؟ آیا هنوز دلتان می‌خواهد با دوست دوران دبیرستان یا با خواهر عزیزتر از جان خود از اهدافتان حرف بزنید و برایش قصه بافی کنید؟

 

زمان را بر علیه خود می‌کنید؟

حال اگر فرض کنیم هیچ کدام از دلایل گفته شده در بالا وجود نداشته باشد و در زندگی شما اثری نگذارد. آیا باز هم منطقی است از اهداف خودمان برای دیگران صحبت کنیم؟ هنوز هم می‌گوییم نه!

مهم‌ترین عاملی که هنوز ما را بر این داستان مطمئن می‌کند که هیچ‌گاه نباید از اهداف خودمان برای دیگران صحبت کنیم این است که شما با صحبت از اهداف خودتان زمان را بر علیه خودتان می‌کنید.

یعنی این که با گذشت هر ماه و هر سال  که در برنامه ریزی شما هم لحاظ شده است دیگران کم‌کم فشارهای روانی به شما وارد می‌کنند و یا با تمسخر به شما می گویند که ” بلیط پرواز به کانادا را خریدی؟ ” این اتفاق بسیار می‌تواند تبعات منفی داشته باشد و به نوعی بار منفی بسیار زیادی به شما وارد می‌کند.

ما در مقالات پیشین گفتیم که شما تا حد ممکن نباید در محلی حضور داشته باشید که جو منفی دارد و با کسانی صحبت کنید که به شما انرژی منفی و اطلاعات بدی می‌دهند. حال شما می‌خواهید با دست خودتان محل زندگی یا محل تفریح خودتان را تبدیل به محلی منفی کنید؟ پس با نگفتن راز قانون جذب و اهداف خودتان به دیگران، لطف بزرگی به خود، هدف‌ها و حتی دیگران می‌کنید.

توجه داشته باشید که اهداف شما تنها برای شما هستند و شما قرار است بعد از رسیدن به این اهداف خوشبختی را احساس کنید. یادتان باشد  زمانی که به آن نقطه برسید و زمانی که موفقیت را لمس کنید دیگر کسی نمی‌تواند آن را نفی کند. آن وقت آن‌ها هستند که می‌خواهند با  شما از اهدافشان صحبت کنند و آن‌ها هستند که به شما غبطه می‌خورند. بنابراین سعی کنید تا آن روز سعی کنید صحبتی از هدفتان نداشته باشید.

البته باید قبول کرد که میل به صحبت از اهداف یک میل قوی است اما شما این نیرو را در مسیر قانون جذب قرار دهید، این گونه موفقیت بیشتر و بهتری در انتظار شما خواهد بود. این یک واقعیت است که بهتر است قبولش کنید.

 

قانون جذبی که باید گفته نشود

آنچه برما گذشت

ما به طور کلی در این مقاله سعی کردیم که بیان اهداف به دیگران و تأثیر آن در قانون جذب را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که اهداف نباید گفته شوند و تنها رازی میان خود و خودمان باید باشد.

البته هر چه از مدت زمان این راز می‌گذرد جذابیت بهتر و بیشتری پیدا می‌کند. زیرا ما در این حالت چیزی داریم که کسی ندارد. از این رو راز را برای خودتان نگه دارید تا از آن لذت ببرید.

در ابتدای این مقاله گفتیم راز را به هیچ کس به جز همسر خود نباید بگویید. اما چرا با وجود تمام نکات گفته شده و مضرات بیان اهداف برای دیگران باید رازمان و اهدافمان را با همسر خود بیان کنیم؟ مگر همسر ما فردی جدا از جامعه است؟

آیا او این چنین رفتارهایی را که در این مقاله بیان کردیم با ما انجام نخواهد داد؟ این‌ها بحث مفصلی که می‌خواهیم در مقاله ” همسر جزئی از قانون جذب ” مورد بررسی قرار دهیم.

البته مفهوم بیان شده در این مقاله و مقاله بعدی باید در قالب بزرگ‌تری مورد بررسی قرار دهیم. از این رو سعی داریم در بخش دوم قانون جذب که به روابط اجتماعی خواهیم پرداخت این موارد را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

فعلاً تا این جای کار را از ما قبول کنید تا کمی در مسیر پیش برویم. در ادامه به جزئیات بیشتری اشاره خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.