رها کردن سیاهی‌ها در قانون جذب

چگونه افکار منفی را از خودمان دور کنیم؟

فکرهایی مانند گذشته بد، آینده‌ای مبهم  و یا امروزی نامشخص را چگونه از زندگی و مسیر قانون جذب حذف کنیم؟

به هر حال برای هرکسی افکاری منفی از هر سمت و سوی وارد می‌شود چگونه باید این افکار را مدیریت کنیم؟

این‌ها مجموعه سؤالاتی است که ما قرار است در این مقاله به آن‌ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

رها کردن سیاهی‌ها در قانون جذب

به طور کلی ما در مقاله ” گذشته سنگ جلوی پای آینده و قانون جذب ” توانستیم کاری کنیم که از زنجیر گذشته رها شویم و به نوعی درگیر گذشته نشویم و در مقاله ” محدود فکر کردن در قانون جذب” نیز یاد گرفتیم که چگونه با افکار مربوط به آینده کنار بیاییم.

اما واقعیت این است که هنوز این مدیریت‌ها کافی نیست. در کلام بهتر ما توانستیم فکر خودمان را مدیریت کنیم که راجع به اتفاقات گذشته و آینده تفکری نداشته باشد یا تفکری کاملاً مدیریت شده داشته باشیم.

اما اگر خود گذشته یا نگرانی‌های آینده به افکار ما حمله کرد چه کار کنیم؟ چگونه باید با آن‌ها کنار بیاییم؟

در واقع مهم‌ترین عامل اصلی این نوع افکار جامعه هست. ما وقتی سوار تاکسی می‌شویم راننده برایمان از گرانی‌های مختلف می‌گوید و وقتی می‌خواهیم جنسی از یک فروشنده بخریم او از وضع بد فرهنگی می‌نالد و در همین حین فردی را که سال‌ها قبل به او عشق می‌ورزیدیم را در خیابان با کسی دیگر می‌بینیم و این موضوع برای ما سنگین و غیرقابل هضم است.

تمام این اتفاقات ممکن است برای هرکسی رخ بدهد. این اتفاقات از آن مواردی است که انسان به واقع در آن دستی ندارد و نمی‌تواند آن‌ها را مدیریت کند. پس باید چه کار کرد؟ چگونه با این موارد کنار آمد و همچنان در مسیر قانون جذب ماند؟ در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت با ما همراه بمانید.

رها کنید!

در برابر اتفاقات بالا به طور کلی می‌توان چند استراتژی استفاده کرد. اولین راه حلی که به ذهن انسان می‌رسد این است که سعی کنیم با این نوع حرف مقابله کنیم و در مقابل آن بایستیم.

این گونه شما مجبور خواهید بود که تقریباً هر روز با همه انسان‌های اطراف خودتان بحث و مجادله داشته باشید که چیز چندان دوست داشتنی نیست. از طرف دیگر این کار بسیار خطرناکی محسوب می‌شود.

اگر شما تنها در یکی از این بحث‌ها شکست بخورید ممکن است به طور کلی از مسیر قانون جذب دور شوید. از طرفی دیگر همانطور که در مقاله ” ایمان و قانون جذب ” گفتیم باید در مسیر قانون جذب ایمان داشته باشیم و ایمان رابطه خوبی با بحث و استدلال و مشاجره ندارد. پس عملاً استفاده از این راه دقیقاً به معنی فرو کردن چاقو در شکم خودمان است.

راه دوم این است که سعی کنیم نشنویم و نبینیم. در واقع  با ورود به اطلاعات به ذهن مبارزه کنیم. این نیز به نوعی شبیه راه قبلی است. با این تفاوت که در این استراتژی شما با خود و احساس‌های خودتان در حال جنگ کردن هستید.

نکته جالب این جاست وقتی شما با تمام قوا می‌خواهید نشنوید یا نبینید و ذهنتان درگیر این موضوع است، اطلاعات به راحتی هرچه تمام تر در ذهن ناخودآگاه شما می نشیند و عملاً می‌تواند تمام اندوخته‌های شما در قانون جذب را آرام آرام نابود کند.

در واقع در این راه حل تخم شک در دل و ذهن شما کاشته می‌شود که رفته رفته اتفاقات جامعه به آن آب می‌دهند و زمانی متوجه این موضوع خواهید شد که گیاه نامیمون آن تمام ذهن شما را گرفته است.

اما راه حل و استراتژی آخر این است که از یک گوش بگیرید و از گوش دیگر درکنید! این بهترین راه است. نه در این راه باکسی مشاجره می‌کنید و نه با خودتان درگیر می‌شوید. شما یک سری اطلاعاتی را دریافت می‌کنید که به دردتان نمی‌خورد پس بدون تفکر آن‌ها را رد کنید بروند.

ردشان نکنید اما قبولشان هم نکنید. بگذارید در جریان باشند. یادتان باشد اگر بخواهید جلوی این جریان را بگیرید کثیفی‌ها به ذهن خودتان نفوذ می‌کنند. پس به معنی واقعی کلمه این گونه موارد را چه از طرف جامعه و چه از طرف زندگی شخصی شما باشد، رها کنید و بگذارید برای خود جریان داشته باشند.

رها کردن در قانون جذب

شاید این سؤال به ذهن شما برسد که وقتی در قانون جذب اصلی داریم که انسان از هر چیزی انرژی کسب می‌کند و می‌تواند تأثیر بگیرد، این اطلاعات روی آن تأثیر نگذارد و این سیاهی‌ها و افکار بد که به او حمله می‌کنند تأثیر بدی در مسیر قانون جذب نگذارد؟

برای پاسخ به این سؤال بهتر است کمی علم فیزیک بلد باشید. در علم فیزیک به صورت تئوری هر وسیله و هر چیزی می‌تواند به شما نیرو وارد کند. اما آیا شما این نیرو را احساس می‌کنید؟ مثلاً میزی که در فاصله ۵ متری شما قرار دارد به شما چه نیروی فیزیکی وارد می‌کند؟ هیچی. نیوتون با ایجاد یک قانون این اصل را بهبود بخشید.

نیوتون بیان کرد : ” هر کنشی، واکنش دارد ” یعنی مادامی که شما به وسیله‌ای نیرو وارد نکنید آن وسیله نیز به شما نیرو وارد نمی‌کند و برعکس. بنابراین چه زمانی آن صندلی به شما نیرو وارد می‌کند؟ زمانی که شما به آن صندلی بخواهید نیرو وارد کنید و عملاً به صورت فیزیکی با آن در ارتباط باشید.

در این جا نیز ما شاهد همچنین وضعیتی هستیم. مادامی که شما به افکار بد و سیاه نیرو وارد نکنید و تا زمانی که به اطلاعات بدی که دریافت می‌کنید کاری نداشته باشید، آن‌ها نیز با شما کاری ندارند.

این قانون درباره تمام مفاهیم زندگی قابل تعمیم است. یادتان باشد که فیزیک یعنی طبیعت و طبیعت مادر انسان است. پس هر قانون اثبات شده فیزیک به نوعی در خود ما هم وجود دارد!

اما سؤال دیگر این است که منظور ما از نیرو در مورد افکار منفی یا اطلاعات بد چیست؟ نیرو یعنی هر چیزی که به آن افکار مرتبط شود. فکر کردن، مقابله کردن، استدلال آوردن و … هر کدام به معنی وارد کردن نیرو به آن افکار است.

تنها کاری که شما باید در مورد این افکار انجام دهید این است که آن‌ها را ببینید یا بشنوید و بدون هیچ تفکر یا تحلیل یا بررسی یا حتی بدون هیچ تایید یا تکذیبی بگذارید که این افکار از زندگی شما جریان داشته باشند و به طور کلی بروند. این معنی واقعی رها کردن است.

این مفهومی است که در طول شبانه روز بارها به آن برخورد می‌کنید. پس سعی کنید آن را به خوبی در ذهن داشته باشید.

Ax4

آن چیزی که گفتیم

 به طور کلی می‌توان گفت رها کردن جزئی از مهارت‌های زندگی است که ما آن را تحت مراحلی از قانون جذب مورد بررسی قرار دادیم. در نظر داشته باشید یاد گرفتن این مهارت به این معنی نیست که شما می‌توانید در برابر همه افکار منفی مقاومت به خرج بدهید.

یادتان باشد که افکار منفی و به طور کلی هر چیز منفی قدرتمندتر از مثبت‌ها هستند. از این رو تا می‌توانید در جاهایی که می‌دانید افکار منفی وجود دارد حضور نداشته باشید و با کسانی که می‌دانید به صورت منفی بحث می‌کنند و به قول معروف موج منفی هستند وارد صحبت و دوستی نشوید.

اما اگر روزی ناخواسته در این موقعیت‌های منفی قرار گرفتید سریع قانون رها کردن را به ذهن بیاورید و بگذارید جریان منفی بدون هیچ تنشی از کنار شما عبور کند.

اما بعد از این مفهوم نوبت این است که کمی شما را خوشحال کنیم! در مقاله بعدی با عنوان ” جزئیات در مسیر کلیات قانون جذب ” می‌خواهیم شما را با مفهوم آشنا کنیم که می‌تواند شما و زندگی شما را زیبا نشان بدهد و شما را به خودتان امیدوار کند. پس با ما همراه باشید.

2 نظرات
 1. سپیده تاجیک می گوید

  خیلی استفاده کردم ممنونم از شما 🙏🏻🌺

  ۰
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   خواهش میکنم
   موفق باشید

   ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.