آینه و قانون جذب ۲

هنوز برخی از سؤالات مقاله ” آینه و قانون جذب ” باقی مانده است. ما هنوز نمی‌دانیم چگونه باید خودمان را زیبا بدانیم. می‌خواهیم یاد بگیریم که واقعیت را ببینیم و واقعیت چیزی جز زیبایی خودتان نیست.

آینه و قانون جذب

ما در مقاله ” قانون جذب، با خودت دوست باش ” به این نکته رسیدیم که انسان‌ها به صورت ذاتی و طبیعی مانند هر موجودی دیگر خودش را بیشتر از هر کس یا هر چیز دیگری دوست دارد. وقتی این مفهوم را در کنار مفهوم مقاله ” آینه و قانون جذب ” می‌گذاریم به این نتیجه می‌رسیم که انسان‌ها وقتی خودشان را زیبا نمی‌دانند در واقع تمام جهان را زشت می‌بینند.

زیرا انسان طبیعتاً معتقد است که خودش از دنیا برتر است خودش را بیشتر دوست دارد، پس وقتی خودش را زیبا نبیند چگونه می‌تواند دنیا را زیبا ببیند؟ بنابراین آن وجه خطرناک دوم که در بخش اول این مقاله به آن اشاره کردیم بروز می‌کند و فرد تمام دنیا را غرق در زشتی و پلشتی می‌بیند.

این اتفاقی است که تماماً به صورت ناخودآگاه رخ می‌دهد و غالباً شما اختیاری در آن ندارید ولی می‌توانید داشته باشید. وقتی شما بتوانید خودتان را زیبا ببینید، دیگران شما را زیبا خواهند دید و این باعث می‌شود شما دنیا را زیبا ببینید و وقتی شما دنیا را زیبا ببینید چه اتفاقی می‌افتد؟ خب شما حس آرامش بیشتری خواهید داشت.

همه‌چیز برای شما زیبا و قشنگ خواهد بود و معنی بهتری پیدا می‌کند. از این رو عملاً اولین نشانه‌های کارکرد قانون جذب بروز می‌کند. قانون جذب دقیقاً همین است. انتظار نداشته باشید که مانند حضرت موسی قانون جذب دریا را بشکافد.

قانون جذب می‌تواند به شما کمک کند تا زندگی بهتری داشته باشید و حالا به بعد از عبور از شرایط مختلف و کسب اطلاعات مختلف در این مسیر به اولین نتایج مهم قانون جذب رسیدیم.

پس بیایید این تمرین را جدی بگیریم که قرار است نتیجه بسیاری از کارهایمان را تا حدودی در این تمرین اجرا کنیم. باورتان می‌شود، زندگی در حال تغییر است. دنیا بیش از چیزی که فکرش را می‌کنید زیباست، چون شما زیبا هستید. چون همه‌چیز زیباست و شما جزئی از این زیبایی‌ها هستید.

 

تمرین آینه در قانون جذب

اما تمرین اصلی که قرار است شما انجام دهید و پیشنهاد می‌کنیم که این تمرین را هر روز به مدت چند دقیقه انجام دهید این است که زمانی به مدت چند دقیقه محدود ( ۵ تا ۱۰ دقیقه ) را مشخص کنید.

به طور مثال صبح‌ها قبل از رفتن سر کار یا قبل از بیرون آمدن از خانه بهترین زمان برای این تمرین محسوب می‌شود. در این زمان جلوی آینه بروید و بعد از مرتب کردن و سر و وضع خودتان آرام در آینه نگاه کنید و به خودتان زل بزنید.

تمرکز کنید ( “تمرکز یک پله از قانون جذب ” را بخوانید ) به چشم‌هایتان نگاه کنید. به گوش‌ها، بینی، رنگ پوست، جوشی که روی گونه دارید، زخمی که بر ابروی شما نشسته است نگاه کنید. سعی کنید تک‌تک اجزای صورت خودتان را با دقت نگاه کنید.

اگر چیزی روی صورتتان شما را اذیت می‌دهد یا باعث شده است مورد تمسخر دیگران واقع شوید را بیشتر نگاه کنید. اگر آینه قدی داشته باشید سعی کنید تمام اندام خود را نگاه کنید اما تمرکز اصلی شما باید روی چهره باشد. به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه تنها همین کار را قرار است انجام دهید.

راستش را بخواهید روزهای اول بسیار می‌تواند سخت باشد. مخصوصاً نگاه کردن در چشم بسیار عذاب آور است. انسانی می‌تواند به راحتی در چشم خودش نگاه کند که از خودش راضی باشد و هیچ ظلمی به خود نکرده باشد.

اما اگر این چنین بود امروز شما مشغول خواندن این مقاله نبودید و نمی‌خواستید که با قانون جذب زندگی خود را عوض کنید. وقتی می‌خواهید زندگی خودتان را تغییر بدهید پس خودتان از خودتان ناراضی است و این چیزی است که می‌توانید در چشم‌های داخل آینه ببینید.

این تمرین به ظاهر ساده و کوتاه شما را با این مفهوم آشنا می‌کند که تا چه اندازه از خودتان دور هستید و نشان می‌دهد که شما تنها حتی خودتان را نمی‌شناسید و به نوعی در بدن یک غریبه به سر می‌برید.

تمرین آینه فرصتی است که به شما این اجازه را می‌دهد با خودتان آشنا شوید. یادتان باشد شما تنها نگاه می‌کنید و روی اجزای مختلف صورت یا بدن خود تمرکز می‌کنید.همین اتفاق باعث می‌شود که احساس میان شما و خودتان ایجاد شود و کم‌کم به هم نزدیک و نزدیک‌تر شوید.

تمرین آینه و قانون جذب

مرحله اول تمرین را تا جایی ادامه دهید که احساس راحتی نسبی از دیدن خودتان و زل زدن در چشم‌های خودتان داشته باشید. احساس راحتی یعنی این که گویی همکارتان را در اداره دیده‌اید و آن را چند وقتی است می‌شناسید و دیگر از صحبت با او خجالت نمی‌کشید یا واهمه‌ای ندارید.

حال نوبت این است که کم‌کم با خودتان صحبت کنید. فرقی نمی‌کند در جای خلوت یا شلوغی زندگی می‌کنید. بهتر است صحبت با خودتان را با صدای کم باشد و یا در دلتان صحبت کنید.

زیرا این صحبت به نوعی اعتیادآور خواهد بود و اگر به صدای بلند عادت کنید ممکن است بعدها برای شما دردسر ساز شود. گرچه باید قبول کرد که صدای بلند تأثیر دو چندان دارد اما خطرات ناشی از آن نیز غیر قابل انکار است.

این بار جلوی آینه بروید، به اجزای بدن و صورت خود نگاه کنید. همدیگر را دیگر می‌شناسید. احساسی میان شما برقرار است. حال شروع به تشکر کردن کنید.

این اولین صحبت‌های شما با خودتان خواهد بود. از تک‌تک اجزای بدنتان تشکر کنید. از گوش‌ها که می‌شنوند، از چشم‌ها که می‌بینند و … در حین این تشکرها یادتان باشد که اگر هرکدام از این اجزا نبودند یا اشکالی داشتند شما با مشکلات بسیاری دست و پنجه باید نرم می‌کردید.

همانطور که بسیاری متأسفانه این گونه مشکلاتی دارند و آرزوی آن‌ها این است که تنها لحظه‌ای به جای شما بنشینند. وقتی به این فکر کنید تشکرهایتان رنگ و بوی واقعیت به خود می‌گیرد و کم‌کم از ته دل می‌شوند.

این اتفاق احساس دوست داشته شدن میان شما و بدنتان ایجاد می‌کند. این همان حسی است که باعث می‌شود شما عمیقاً بدن خود را زیبا بدانید.

بعد از این که توانستید این مرحله را نیز پشت سر بگذارید و با احساس خوب چندین و چند بار این تمرین انجام دادید خود به خود عادت می‌کنید که چند دقیقه ای روبه روی آینه با خودتان صحبت کنید. یاد می‌گیرید که تنها همدم شما خودتان هستید.

تنها همدم واقعی که دقیقاً می‌داند درد شما چیست و عمیقاً شما را دوست دارد و شما به او اعتماد کامل دارید. این بزرگ‌ترین اتفاقی است که می‌تواند برای هر کسی بیفتد. پیدا کردن دوست و همدمی قابل اعتماد و البته با درک و شعوری که بتواند ما و درون ما را درک کند.

بنابراین هر آینه می‌تواند دری به سوی خودتان باز کند و این یعنی شما هر لحظه خودتان را دارید.

آینه و قانون جذب

انتهای سخن

توجه داشته باشید که هرکدام از مراحل گفته شده باید در طول مدت زمان انجام بگیرد. پس به این فکر نکنید که زودتر تمرینی را تمام کنید. یادتان باشد زندگی یعنی الان ( ” با قانون جذب در زمان حال زندگی کن” ) پس با عشق تمرین‌ها را انجام بدهید.

کلید این که شما می‌توانید به مرحله بعد بروید یا نه دل شماست. نگران نباشید دلتان خود به خود به شما می‌گوید که چه زمانی چه کاری بکنید. حال که خودتان را زیبا دانستید قرار است شما را با قدرتی دیگر آشنا کنیم.

قدرتی که می‌تواند کوه را جابجا کند و زندگیتان را از این روبه آن رو کند. مقاله ” قانون جذب، مسئولیت خودتان را بپذیرید ” را از دست ندهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.