اهداف در قانون جذب

چگونه با قانون جذب به اهداف خود برسیم؟

آیا بالاخره قانون جذب می‌تواند به ما در رسیدن به اهدافمان کمک کند یا نه؟

نوع هدف و جنسیت آن می‌تواند در رسیدن به آن تأثیر بگذارد یا نه؟

به‌هرحال هر کدام از شما با هدفی خواسته‌اید که قانون جذب را فرا بگیرید.

بنابراین اگر قانون جذب شما را به این اهداف نرساند هرچند که در بقیه جنبه‌های زندگی مفید باشد، باز چندان مؤثر نیست و همان بهتر که درگیر آن نشویم.

ما از مقاله ابتدای ” اولین قدم برای عمل به قانون جذب ” تا آخرین آن‌ها سعی کردیم روش ها و ابزارها و قانون‌های مختلفی در مورد قانون جذب بیان کنیم که هرکدام در جای خود می‌تواند کمکی در جهت رسیدن به اهداف ما محسوب شود.

در مقاله ” پیام در قانون جذب ” گوشه‌ای از هدف را بیان کردیم و در این مقاله به این نتیجه رسیدیم که برای داشتن اهداف باید خودمان را بشناسیم و علاقه و استعداد خودمان را مشخص کنیم.

چند مقاله بعدی نیز در این حوزه بود و سعی شد که این مقالات در مورد شناخت بهتر انسان از خودش باشد. حال که توانستیم خودمان را بشناسیم و به نوعی اهداف خودمان را مشخص‌تر کنیم. حال سؤال اصلی این است که چگونه می‌توانیم به واسطه قانون جذب به این اهداف برسیم؟

در مقاله ” پیام در قانون جذب” بیان شد که اهداف انتخابی باید به شکل رؤیایی انتخاب و به شکل منطقی تقسیم شوند. از این رو به قبل از ادامه بحث اهداف خودتان را بر اساس این قانون مشخص کنید که در ادامه مسیر قانون جذب می‌خواهیم به شکل عملی در مورد این مفاهیم صحبت کنیم و خود را در مسیر رسیدن به آن‌ها قرار دهیم.

اهداف در قانون جذب

هدف ما در کل قانون جذب چیست؟ ما می‌خواهیم که اهداف خودمان برسیم. ما برای اهدافمان تلاش می‌کنیم و حال می‌خواهیم از واقعیتی کلی به نام قانون جذب برای رسیدن به اهدافمان استفاده کنیم.

اولین چیزی که در استفاده از مراحل گذشته باید در خاطر داشته باشید این است که ذهن و درون شما جمله نمی‌فهمد و این کلمات است که می‌تواند شما را به اهدافتان نزدیک کند.

از این رو هرچه قدر که کلمات شما دقیق‌تر و مرتبط‌تر به اهدافتان باشد و هرچه جملات کوتاه‌تری در این زمینه استفاده کنید. موفق‌تر خواهید بود. به طور مثال کسی دلش می‌خواهد که با کانادا مهاجرت کند و این هدف اول زندگی اوست.

در قانون جذب نباید این‌گونه این هدف را بیان کند: ” من می‌خواهم روزی به کانادا مهاجرت کنم ” این جمله بسیار طولانی برای ذهن محسوب می‌شود. شما باید هدف خودتان را دقیق‌تر بیان کنید.

هدف شما ” کانادا ” و ” مهاجرت ” است. پس باید هر جمله‌ای که می‌خواهید داشته باشید بر اساس این دو کلمه ساخته شود.

نکته مهم دیگر که در مراحل قانون جذب بسیار به آن تأکید داشتیم این بود که قانون جذب وابسته به زمان حال است. نه گذشته و آینده. پس یکی از اشتباه‌های مهلکی که همه می‌کنند را شما نکنید.

اصلاً هدف خود را به آینده ربط ندهید. یادتان باشد که آینده هیچ‌گاه نمی‌آید. از این رو از کلمات و افعال مرتبط به آینده یا گذشته نیز استفاده نکنید. شما باید جمله خود را در زمان حال بیان کنید و هدف خودتان را به این زمان متصل بدانید.

پس به طور کلی هدف شما این گونه می‌شود: ” من به کانادا مهاجرت می‌کنم ”  یا ” من در کانادا زندگی می‌کنم”  و … تک‌تک اجزای این جملات در ذهن شما تأثیر مثبت و کم حاشیه خواهد داشت.

نکته قابل توجه این است که وقتی زمان اهداف خود را به زمان حال موکول می‌کنید ذهنیت و اعمال شما تحت تأثیر شدیدی قرار می‌گیرد. هر لحظه که شما در کانادا زندگی نکنید روحیه شما قوی و قوی‌تر برای دستیابی به هدفتان می‌شود.

بنابراین در بیان اهدافتان زمان حال را در نظر داشته باشید و نه هیچ زمان دیگری را. این یک اصل اساسی است که بسیاری آن را در قانون جذب نادیده می‌گیرند.

قانون جذب، عملیاتی می‌شود!

اگر در طول مسیر قانون جذب با ما همراه بوده باشید تاکنون متوجه شده‌اید که مراحل و تمرین‌های داده شده بیشتر عملیاتی هست. یعنی این که برعکس چیزی که تصور می‌کنید قرار نیست با حرف زدن خالی و یا نوشتن چند تمرین به کانادا برسید.

ما هر نوع تمرین مفید عملی و غیر عملی را به شما گفتیم و شما باید یادتان باشد که همه این‌ها را باید در کنار هم داشته باشید. از این رو تا می‌توانید این مقالات را چندین و چند بار بخوانید و از آن‌ها استفاده کنید و یادتان باشد که حرف و نوشتن تنها یکی از مراحل مسیر  قانون جذب محسوب می‌شود.

اما به  هر حال با این نوشتن را نیز به درستی انجام دهیم تا دقیقاً بدانیم که از کجا به کجا خواهیم رسید و درون خودمان را با این هدف هماهنگ کنیم.

از این رو تمرین نوشتنی برای شما داریم. شما باید هر روز به میزان  ۱۰ الی ۲۰ بار هدف خودتان را با توجه به قوانین گفته شده در بالا بنویسید. سعی کنید این جمله را به صورت بزرگ همیشه روبه روی خود داشته باشید و هر روز آن را ببینید.

دقت داشته باشید که اهداف شما باید حتماً در زمان حال نوشته شوند و این‌گونه نباشد که اهداف موکول به آینده شود. همیشه این را در ذهن داشته باشید که هدف‌هایی که مربوط به آینده هستند در آینده هم می‌مانند و هیچ‌گاه واقعیت پیدا نمی‌کنند.

پس زمان حال را جدی بگیرد. برای درک این موضوع حتماً مقاله ” با قانون جذب در زمان حال زندگی کن ” را بخوانید و تمرین‌های مربوط به آن را مرور کنید.

نکته‌ای دیگر در رسیدن به اهداف

توجه داشته باشید در این مسیر باید ایمان به هدف نیز داشته باشید. این که ته دلتان باور کند که شما به هدف نخواهید رسید، مسلماً به آن نخواهید رسید.

وقتی خودتان باورتان نمی‌شود که اهدافتان عملیاتی است پس دیگر چرا برای آن تلاش می‌کنید؟ برای این که ایمان به هدف داشته باشید باید آن را چند تکه کنید  تا با رسیدن به هر تکه ایمان شما تقویت شود.

برای خواندن مسئله مربوط به ایمان نیز بهتر است به مقاله ” ایمان و قانون جذب ” مراجعه کنید. هدف شما شدنی خواهد بود و قانون جذب شما را به اهدافتان می‌رساند اما این مهم است که بدانید چگونه از قانون جذب استفاده کنید. پس حرف‌های گفته شده را فراموش نکنید.

برنامه ریزی در قانون جذب

پایان سخن

قانون جذب یک قانون کلی در طبیعت است که فرمول چندان خاصی ندارد. ما سعی کردیم که شما را به اهدافتان نزدیک کنیم. مهم‌ترین نکته در این بین این است که شما اهداف خودتان را باور کنید و این اهداف را در زمان حال تصور کنید. وقتی اهداف از شما دور باشند، شما به آن‌ها نخواهید رسید.

به جز نوشتن در مورد اهداف بسیاری استفاده از عکس هدف، آهنگ مرتبط با آن و … را نیز مفید می‌دانند. البته که این موارد می‌تواند از نظر ذهنی مفید باشند. اما یادتان باشد که این‌ها می‌تواند مانند شمشیر دو لبه باشد.

زیرا اهداف چیزهای لذت بخشی برای ذهن انسان محسوب می‌شود. وقتی شما این اهداف را می‌بینید، ذهن ناخودآگاه درگیر آن‌ها می‌شود و به نوعی در مرداب تفکری گیر می‌کند. پس سری که درد نمی‌کند را دستمال نمی‌بندند. از این رو به همان نوشتن راضی شوید و تنها آن را انجام دهید.

یک مورد دیگر در مورد اهداف وجود دارد و آن این است که سعی کنید از اهدافتان برای کسی صحبت نکنید. چرا؟ پاسخ این سؤال را در مقاله بعدی با عنوان ” قانون جذب، یک راز ” بیان خواهیم کرد. با ما در این چند قدم انتهایی هم مسیر شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.