قانون جذب، مسئولیت خودتان را بپذیرید

آیا فکر می‌کنید اگر شرایط جامعه ما به گونه‌ای دیگر بود شما موفق‌تر بودید؟

آیا تصور می‌کنید اگر خانواده شما با فردی دیگر جابه‌جا می‌شد زندگی بهتری داشتید؟

آیا خیال می‌کنید که گاهی اوقات همه دنیا بر علیه شماست و می‌خواهد شما را زمین بزند؟

رئیس شما اگر فلانی بود حتماً در کارتان پیشرفت می‌کردید؟

شما به جرم داشتن این افکار و این تصورها محکوم به شکست هستید. باور کنید. این را من نمی‌گویم، قانون جذب می‌گوید!

قانون جذب، مسئولیت خودتان را بپذیرید

ما در مقاله ” آینه و قانون جذب ۲ ” سعی کردیم تمرینی به شما بدهیم که یاد بگیرید اول خودتان سپس همه دنیا را زیبا ببینید.

این تمرین به شما کمک کرد که بدانید جامعه آن گونه هم که فکر می‌کنید زشت نیست و اگر شما بخواهید می‌توانید آن را زیبا ببینید.

اما هنوز مسئله‌ای وجود دارد و آن این که تصور می‌شود جامعه باعث عقب افتادگی ما در زندگی است.

وقتی حتی مثال‌های نقض از افراد مختلف را برای خود می‌آوریم باز هم باور نمی‌کنیم که مقصر اصلی عقب افتادگی ما در زندگی خود ما هستیم.

به گفته یک جامعه شناس بزرگ، معلول مادرزادی که نتواند قهرمان ورزشی شود، مقصر خودش است! در واقع این سخن می‌خواهد این مفهوم را برساند که مهم‌ترین عامل و شاید تنهاترین عامل اصلی که می‌تواند مرز میان موفقیت و عدم موفقیت را در زندگی ما ترسیم کند، خودمان هستیم.

به گفته شیخ حافظ ” آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه‌ی کار به نام من دیوانه زدند ” اختیار تنها عامل تفاوت انسان با تمام جهان هستی است و همین اختیار است که می‌تواند کاری کند که انسان از فرش به عرش برسد و یا این که از اوج، سقوط کند.

به گفته بزرگی مهم نیست که شما در کجا به دنیا آمده‌اید و مهم نیست چه شرایط زندگی داشته‌اید. شما در این موارد اختیاری نداشته‌اید. تنها چیزی که مهم است این است که چگونه زندگی می‌کنید و چه پایانی قرار است برای خود بسازید.

این است که قانون جذب را زیبا و جذاب می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید. می‌خواهیم شما را با قدرت بزرگ اختیارتان آشنا کنیم.

همه چیز بستگی به خود شما دارد

بیایید برای این که بدانید جهان وابسته به کارهای خود شماست مثالی بزنیم. فرض کنید صبح می‌خواهید بروید سر کار و منتظر آماده شدن قهوه خود هستید. کودک شما سن کمی دارد و به سختی می‌تواند راه برود.

او گریه می‌کند و به نوعی از شما می‌خواهد که به او غذا بدهید. از طرفی کم‌کم هم دارد دیرتان می‌شود و صدای پیامک قسط‌های بانکی نیز شنیده می‌شود. همسرتان به شما یادآوری می‌کند که موعد پرداخت اجاره خانه نیز هست و یادتان افتاد که باید ماشین را به تعمیرگاه نیز ببرید.

این‌ها همه مانند باروت‌هایی هستند که منتظر یک شعله‌اند. حال کافی است تنها دست شما بخورد و قهوه‌تان روی میز و پیراهن شما بریزد و در این وضعیت شما مجبور به تعویض لباس خود شوید. در این حالت شما عصبانی می‌شوید و با خانواده خود بدرفتاری می‌کنید کودک شما گریه می‌کند، بدون خوردن قهوه از خانه بیرون می‌روید.

ماشین را روشن می‌کنید و تازه در ترافیک گیر می‌کنید. هر لحظه به تأخیر شما اضافه می‌شود و شما مدام عصبی و عصبی‌تر می‌شود. سر کار می‌روید و اولین ارباب رجوعی که به شما می‌رسد با اخلاق بد شما مواجه می‌شود.

گزارش شما را به مدیرتان می‌دهد. مدیر شما را می‌خواهد و شما هیچ توضیحی ندارید و توبیخ و تنبیه می‌شوید. همچنین دیر کردن شما هم مشخص می‌شود و این مدیر را بیشتر عصبانی می‌کند. در این لحظه شما فکر می‌کنید همه چیز امروز بر علیه شماست.

همکار شما طبق عادت هر روز می‌خواهد شوخی با شما بکند. اما شما حوصله ندارید و این باعث می‌شود که او شوخی را بیشتر کند. همین باعث می‌شود عصبانیت شما چند برابر شود و ناگهان گوشی خود را به سمت او پرت می‌کنید و گوشی می‌شکند.

این داستان کوتاه اما واقعی نشان می‌دهد که زندگی در یک روز تا چه اندازه می‌تواند وحشتناک باشد. اما مشکل از کجاست؟ انسان در این چرخه چگونه می‌تواند تأثیر بگذارد و نگذارد که این چرخه ادامه‌دار شود؟ قانون جذب چه می‌گوید؟

قانون جذب می‌گوید که اتفاقات سر صبح هیچ کدام دست شما نبود اما واکنش‌هایتان دست خود شما بود. یعنی شما می‌توانستید نسبت به دیر کردن این‌گونه تصور کنید که فرصت بیشتری را با خانواده گذرانده‌اید و ریختن قهوه را فرصتی برای تغییر تیپ خود بدانید.

در واقع تمام اتفاقات بد این روز از زندگی شما به خاطر واکنش‌های بد شماست که تماماً خودتان مسئول آن بودید و نه کسی دیگر! پس خودتان را مقصر بدانید نه دنیا و نه خانواده خود را.

تمرینی برای پذیرش مسئولیت‌ها در قانون جذب

بنابراین هر اتفاقی که بیفتد این واکنش ماست که می‌تواند آن را مثبت یا منفی جلوه دهد. همانطور که در ” آینه و قانون جذب ” گفتیم همه چیز می‌تواند زیبا باشید، به شرطی که ما آن را زیبا ببینیم. بنابراین عملاً دنیا و تمام اتفاقات آن می‌تواند فرصتی برای ما باشد به شرطی که به درستی آن را بشناسیم و البته مسئولیت کارهای خودمان را برعهده بگیریم.

انسان‌ها موجودات تنبلی هستند. برای این که نخواهند توضیح بدهند یا نخواهند مشکلی را حل کنند و یا به هر دلیل خودآگاه و ناخودآگاه دیگر دست به رد مسئولیت‌های می‌زنند. یعنی حاضرند مورچه داخل باغ را مقصر بدانند اما مشکل را از رفتار و اعمال خودشان ندانند.

زیرا مسئول دانستن باعث می‌شود که بخواهید آن اتفاق را درست کنید و ناچار به انجام کاری هستید. اما مسئولیت نداشتن راحت‌ترین کار دنیاست. اما انسانی موفق است که مسئولیت دارد و مهم‌ترین مسئولیت هر انسان کارهای خودش است.

از این رو شما باید در قانون جذب یاد بگیرید که مسئول کارهای خودتان باشید و این را یک اصل اساسی در زندگی بدانید.

برای این کار هر روز به تعداد کافی ( ۱۰ تا ۲۰ عدد ) جمله : ” من مسئول صد در صد اعمال خود هستم ” را بنویسید و با خود تکرار کنید. اما این جمله روی دیگری نیز دارد. وقتی شما بتوانید مسئولیت اعمال خودتان باشید یعنی می‌توانید بسیاری از کارها را نیز انجام دهید.

به نوعی شما خدای زندگی خودتان می‌شوید. این جمله درست مانند چوب جادو هست که می‌تواند کاری کند تا قدرت زندگی خودتان را در دست بگیرید و هرکاری که می‌خواهید در آن انجام دهید. یادتان باشد این قدرت از مسیر قبول مسئولیت‌ها عبور می‌کند.

یعنی شما باید نتیجه اعمال خودتان را، بد یا خوب بپذیرید و کسی یا چیزی را مقصر ندانید. همین موضوع می‌تواند مهم‌ترین ابزار قانون جذب را به دست شما بدهد.

شما زندگی خودتان را خواهید داشت و تمام این زندگی به فرمان شما خواهد چرخید از بتوانید قبول کنید که تمام نتایج آن تنها و تنها متوجه خودتان است.

مسئولیت‌ها در قانون جذب

نتیجه سخن

به طور کلی می‌توان گفت شما به عنوان یک انسان در مسیر قانون جذب باید با خود تعهد کنید که می‌توانید مسئولیت کارهای خودتان را برعهده بگیرد. تمرینی که امروز گفتیم به نوعی تعهدی است که شما با خودتان می‌بندید.

این تعهد هرچه درونی‌تر و عمیق‌تر باشد می‌تواند شما را در این مسیر ثابت قدم تر کند و باعث شود که شما مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشید. اما هنوز مسیر قانون جذب تمام نشده است. درست است که شما می‌توانید زندگی‌تان را در اختیار خودتان داشته باشید.

اما باید زندگی هم شما را دوست داشته باشد. ” قانون جذب و عشق زندگی ” مقاله‌ای است که قرار است از رابطه بین زندگی و شما حرف بزند. به نظر بهتر است این مقاله را نیز از دست ندهید. به‌هرحال شما دلتان می‌خواهد زندگی خوبی داشته باشید. درست است؟

۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.