قانون جذب و عشق زندگی

شما چقدر زندگی را دوست دارید؟

زندگی چقدر شما را دوست دارد؟

به نظر شما زندگی هم باید شما را دوست داشته باشد یا نه؟

اصلاً عشق، زندگی چه تأثیری در قانون جذب خواهد داشت؟

این‌ها تعدادی از سؤالاتی است که قرار است در این مقاله به آن‌ها بپردازیم.

ما در مقاله ” قانون جذب، مسئولیت خودتان را بپذیرید” بیشتر از این واقعیت صحبت کردیم که زندگی که ما داریم و اتفاقاتی که در اطراف ما می‌افتد عمدتاً به دلیل کارها و واکنش‌های خودمان است.

اگر ما هر چیزی را بخواهیم بد تعبیر کنیم یا نگاهی بد به آن داشته باشیم. شک نکنید که بازنده بازی خواهیم بود. در ” آینه و قانون جذب ” یاد گرفتیم که تک‌تک اتفاقات و مفاهیم در دنیای زندگی ما می‌تواند زیبا یا زشت باشد.

این ما هستیم که می‌توانیم یکی از این نگاه‌ها را داشته باشیم. اما تمام ماجرا این نیست. زندگی به عنوان مفهومی که ما در آن قرار داریم یک نوع موجودیت خاص برای ما می‌تواند داشته باشد. زندگی مفهومی است که در نوشته شاعرها و نویسنده‌های بسیاری تعابیر مختلفی داشته است.

هر کدام از این تعابیر نگاه ویژه‌ای به ویژگی‌های مثبت و منفی زندگی دارند. گاهی زندگی به تعبیر داستایوفسکی تبدیل به یک سنگ بزرگ می‌شود که همواره روی سر ما قرار دارد و ما از ترس افتادن آن سنگ نمی‌دانیم که چگونه باید شاد باشیم و گاهی زندگی به تعبیر سهراب را می‌گیرد که اندازه پر کاه می‌تواند سبک، ساده و دوست داشتنی باشد.

سهراب معتقد است که زندگی همان شستن یک ظرف یا گوش دادن به صدای یک پرنده است. به نظر ایدئولوژی سهراب سپهری بیشتر به مفهومی که ما در ” با قانون جذب در زمان حال زندگی کن” نزدیک است.

اما پس راه حل درست کدام است؟

ما قرار است بالاخره کدام تعبیر را قبول کنیم؟

راستش را بخواهیم تمام این سخنان و تعابیر درباره زندگی حتی اگر متناقض باشند درست است. به هر حال زندگی روی مختلف دارد. در اینجا برای ما مهم نیست که تعبیر ما از زندگی چیست. ما می‌خواهیم زندگی ما را دوست داشته باشید. همین!

چرا باید زندگی در قانون جذب عاشق ما باشد؟

تاکنون عشق یک طرفه را تجربه کرده‌اید؟ شما کسی را دوست دارید ولی او شما را دوست ندارد. یا این که نمی‌داند شما اصلاً او را دوست دارید.

عشق یک طرفه جزو زجرآورترین دردهایی است که یک انسان می‌تواند تحمل کند. گاهی اوقات حتی عاشق برای از دست ندادن معشوق مجبور به پنهان کاری می‌شود و این کار را سخت می‌کند.

بنابراین این نوع عشق به جای آن که انسان را تعالی بدهد و باعث رشد او شود و زندگی‌اش را شاد و درخشان کند، بیشتر موجب عذاب و درد او شده است و این چیزی نیست که ما دوستش داشته باشیم. عشق زمانی جذاب است که هر دو طرف به هم علاقه‌مند باشند.

ما در مقاله ” آینه و قانون جذب ۲ ” یاد گرفتیم که با عشق ورزیدن به خودمان دنیا را دوست داشته باشیم و زندگی را بهتر ببینیم. اما اگر زندگی نخواهد ما را دوست داشته باشد چه؟

روی واقعی‌تر این سخن این است که ما می‌توانیم واکنش‌های خودمان را کنترل کنیم اما زندگی هم باید کنش‌های منفی کمتری برای ما ایجاد کند. در همان مثال مقاله ” قانون جذب مسئولیت خودتان را بپذیرید ” درست است که واکنش‌های فرد بود که اتفاقات بعدی را ساخت اما اگر زندگی کمی با او مهربان‌تر بود می‌توانست همان کنش‌های منفی ابتدایی نیز وجود نداشته باشد.

از طرفی باید قبول کرد که انسان موجودی احساسی است و نه منطقی و در شرایط مختلف معمولاً بر اساس احساس خود تصمیم می‌گیرد. از این رو نمی‌توان انتظار داشت در هر نوع کنش زندگی انسان واکنش منطقی داشته باشد.

به هر حال عصبانیت و دیگر واکنش‌های منفی جزئی از زندگی انسان محسوب می‌شود و نمی‌توان آن‌ها را حذف کرد. بنابراین با تمام این گفته‌ها دو حالت بیشتر در مسیر قانون جذب نمی‌تواند اتفاق بیفتد. یا این که به کل رابطه خودمان با زندگی را قطع کنیم و نگذاریم که او کنش‌های خود را در زندگی ما داشته باشد.

در این حالت باید مانند مرتاض‌های هندی در غار زندگی کنیم. اما حالت دوم این است که با زندگی دوست شویم و کاری کنیم که زندگی عاشق ما شود تا به جای کنش‌های منفی، کنش‌های مثبت از سمت آن در زندگی ما اتفاق بیفتد.

با قانون جذب از زندگی لذت ببرید

زندگی یکی از جذاب‌ترین و هیجان انگیزترین اتفاقاتی است که ممکن است رخ دهد و جالب اینجاست که هر کدام از ما در هرلحظه در حال تجربه این هیجان بزرگ هستیم. اما بدبختی دقیقاً اینجاست که تکرار و تکرار و تکرار لحظات زندگی باعث شده است که این هیجان را نبینیم.

اگر تنها یک دقیقه از این زندگی را قرار بود ببینم و داشته باشیم احتمالاً باید ده‌ها هزار دلار پول خرج می‌کردیم. در حالی که امروز برای چند دقیقه زندگی مجازی و واقعیت مجازی همچنین پولی پرداخت می‌کنیم.

شما از یک ثانیه بعد هیچ خبری ندارید. ممکن است یک زنگ، یک خبر یا یک اتفاق تمام زندگی شما را عوض کند. همین موضوع برای جذابیت زندگی کافی است. زندگی در دستان شماست. شما می‌توانید آن تغییر دهید و با آن بازی کنید. این دیگر اوج جذابیت است. پس چرا از زندگی لذت نمی‌برید؟

وقتی شما از زندگی لذت نمی‌برید و سراغ دنیای مجازی و غیر واقعی می‌روید و فکر می‌کنید این دنیاهای نوین لذتی چند برابر برای شما دارد انتظار نداشته باشید که زندگی هم عاشق شما باشد.

زندگی همچون زنی زیباروی است که به عقد شما درآمده است اما بی توجهی شما به زندگی و لذت بردن از زن‌های دیگر باعث شده که زن زندگی شما عصبانی باشد و نمی‌خواهد که شما را در راه موفقیت و قانون جذب همراهی کند.

پس اولین راه این است که به واقع دید جدیدی به زندگی پیدا کنید. از ثانیه‌ها لذت ببرید و بگذارید زندگی هرگونه که می‌خواهد شما را غافلگیر کند. از این بترسید که هیچ اتفاق مثبت و منفی برای زندگی شما نیفتد.

در واقع خنثی ماندن یک زندگی بدتر از این است که در آن زندگی اتفاق بدی بیفتد. پس از اتفاقات بد زندگی خود هم لذت ببرید. این لذت می‌تواند زندگی را عاشق شما کند.

شما در این راه می‌توانید از یک تمرین ساده نیز استفاده کنید. این تمرین نوشتن ۱۰ تا ۲۰ مورد از عبارت ” زندگی عاشق من است ” است. این نوشته می‌تواند ذهن و قلب شما را با آن چیزی که در بالا گفتیم هماهنگ کند.

توجه داشته باشید که این تمرین‌ها زمانی کاربردی و عملی می‌شود که به آن ” ایمان” داشته باشید. این گونه می‌توان امیدوار بود که زندگی هم شما را دوست خواهد داشت و سعی می‌کند که شما را در مسیر موفقیت قرار بدهد.

در واقع وقتی زندگی شما را دوست داشته باشد، شانس همراه شما خواهد بود.

قانون جذب در زندگی

نتیجه سخن

به طور کلی در این مقاله سعی شد یکی دیگر از مراحل عملی رسیدن به قانون جذب مورد بررسی قرار بگیرد. در این مرحله دانستیم که اگر می‌خواهیم موفق شویم به همراهی زندگی نیاز داریم و این میسر نمی‌شود مگر این که از زندگی لذت ببریم.

در این مسیر تمرینی را نیز بیان کردیم که این تمرین نوشتن روزانه ده عبارت بیشتر نیست. در بالا یک نکته و مطلب بیان شد که به نظر می‌رسد وقت آن رسیده است که این مطلب را کمی بیشتر توضیح دهیم.

یکی از اصلی‌ترین مباحث قانون جذب پایبندی به تمرینات و ایمان داشتن به آن است. اما ایمان به چه معنی است؟ در مقاله ” ایمان و قانون جذب ” به این مسئله خواهیم پرداخت. پس با ما در ادامه مسیر همراه باشید که قرار است راه مانده را زیبا طی کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.