قانون جذب و قانون دست و پا شکسته

اگر به هر دلیل نتوانستیم روزی تمرین خود را انجام دهیم آیا از مسیر قانون جذب جدا می‌شویم؟

باید همیشه خوب و عالی برخورد کنیم؟

اجازه اشتباه در قانون جذب وجود دارد؟

اگر روزی …. و هزاران سؤال دیگر که معمولاً در مورد تمرین‌های قانون جذب پرسیده می‌شود. تاکنون سؤال‌های شما را بی‌پاسخ نگذاشته‌ایم. از این به بعد هم نمی‌گذاریم.

پس با ما همراه باشید که این بار می‌خواهیم شما را با قانونی در دل قانون جذب آشنایتان کنیم. قانونی به نام دست و پا شکسته!

قانون جذب و قانون دست و پا شکسته

ما به طور جدی از مقاله ” دیدن یا ندیدن در قانون جذب، مسئله این است! ” شروع به ارائه تمرین‌های مختلف در مسیر قانون جذب کردیم. این تمرین‌ها عموماً ساده و کاربردی بودند و مهم‌ترین نکته‌ای که در دل خود داشتند این بود که باید آن‌ها را به شکل مداوم تکرار کرد و از ایستادن در مسیر پرهیز کنیم.

این موضوع گرچه یک اتفاق لازم و ضروری در مسیر رسیدن به قانون جذب محسوب می‌شود اما یک نوع ترس و استرس نیز همراه خود می‌آورد. مخصوصاً این که فرد کمی پیش روی می‌کند و به جاهای خوبی می‌رسد اما یک اتفاق ناگهانی تمام برنامه‌های او را به هم می‌زند.

این اتفاق بیش از آن که  از نظر برهم زدن برنامه‌های قانون جذب مهم باشد از این نظر مهم است که می‌تواند از نظر روانی فرد را تخریب کند و کاری کند که او از ادامه مسیر پشیمان شود زیرا تمریناتش در مقطعی قطع شد.

از آن جایی که زندگی با تمام اتفاقات مثبت و منفی خود، کاملاً غیرقابل پیش‌بینی است باید راه نجاتی برای این مسئله در قانون جذب طراحی کنیم.

یادتان باشد که این راه نجات حکم پله‌های اضطراری در ساختمان‌ها را دارد. مادامی که راه پله‌های اصلی سالم هستند و می‌توانید از آن جا تردد کنید نباید سراغ راه پله‌های اضطراری بروید. این را هیچ‌گاه فراموش نکنید.

زیرا ممکن است این قانون شما را درگیر تنبلی بکند. پس در استفاده از آن متعهد باشید. درست مانند سلاحی خطرناک به آن نگاه کنید که می‌توانید خودتان را در مسیر قانون جذب بکشید!

دست و پا شکسته یعنی چه؟

این اصطلاح به نوعی ما را به مفهومی می‌رساند که در آن یک فرد مهارتی را به تازگی آموزش دیده است و در حال پیاده سازی آن هست. این مهارت تازه آموخته شده هنوز توسط ذهن منطقی انسان مدیریت می‌شود از این رو چندان در اجرای آن روان به نظر نمی‌رسد و فرد ممکن است دچار اشتباهات فاحشی هم بشود.

اما برای این که بتواند این مهارت را به خوبی انجام دهد باید این مسیر را ادامه بدهد تا کم‌کم در کار خود وارد و ماهر شود. به نوعی دست و پا شکسته حرکت کردن چیزی شبیه به حرمت رباتی است.

حرکت‌های آهسته و شکسته شکسته اما در مسیر درست و رو به جلو! بنابراین در تمام تمرین‌های داده شده در قانون جذب یا به طور کلی در تمام مفاهیم تازه آموزش دیده شده در زندگی این قانون می‌تواند وجود داشته باشد.

بیایید برای درک این قانون مثالی از تمرین‌های خودمان در قانون جذب بزنیم. ما به شما در مقاله ” شنیدن در قانون جذب مهم و باورنکردنی! ” تمرینی جهت تقویت تمرکز شنوایی ارائه دادیم.

این تمرین این گونه بود که شما از این به بعد زمانی که آهنگی گوش می‌دهید یا فیلمی نگاه می‌کنید، صدای آن را به حدی پایین بیاورید که به قول معروف به زور بتوانید آن را بشنوید. این کار باعث می‌شود که تمرکز شنوایی شما و به طور کلی تمرکز ذهنی شما افزایش پیدا کند.

اما شما روز اول این کار را انجام دادید. خب قبول داریم که این تمرین می‌تواند خسته کننده باشد. اما برای رسیدن به قانون جذب لازم است انجام شود. روز دوم نیز با تمام اتفاقات و مشکلاتی که وجود داشته آن را انجام دادید.

روز سوم می‌خواستید فیلمی را نگاه کنید که خیلی دوستش داشتید. از این رو ناخودآگاه ذهنتان دستور داد که مانند روند قبلی صدا را در حد معمول داشته باشید. ناگهان شما در وسط فیلم یادتان افتاد که قرار بود زین پس صداها را با حجم کمتری گوش دهید.

این جا قانون دست و پا شکسته به عنوان پله‌های اضطراری وارد می‌شود تا شما را نجات دهد. شما در این لحظه نه قرار است حسرت نیمه‌ای که گذشته است را بخورید و نه قرار است برنامه‌ای جدید طراحی کنید. قانون دست و پا شکسته می‌گوید که از هم اکنون به روند تمرینی خود برگرد! به همین سادگی.

این اقدام سریع قانون دست و پا شکسته باعث می‌شود که شما از تمام افکار بیهوده سریعاً خلاص شوید و به ادامه تمرین خود برسید و این بزرگ‌ترین موهبت این قانون است.

چگونه در قانون جذب دست و پا شکسته رفتار کنیم؟

امیدواریم تا اینجای کار با مفهوم دست و پا شکسته و جایگاه آن در قانون جذب به خوبی آشنا شده باشید. جالب است بدانید این قانون در اسلام نیز به خوبی بیان‌شده است.

خداوند در مورد روزه و موارد ابطال آن به خوبی توضیح داده است ولی در ادامه بیان کرده است که اگر به هر دلیلی ناخواسته روزه شما باطل شد سریعاً از همان نقطه نیت کنید و روزه خود را ادامه دهید. این دقیقاً همان مفهوم دست و پا شکسته‌ای را می‌دهد که ما در این جا به دنبال آن هستیم.

حال نوبت این است که بتوانیم این راه پله‌های ضروری را برای قانون جذب و تمرینات گفته شده پیاده کنیم. توجه داشته باشید مهم‌ترین عاملی که باعث می‌شود شما نتوانید از این قانون استفاده کنید، احساس گناه است.

احساس گناه به خاطر بی‌توجهی، یا هر چیزی دیگر باعث می‌شود ذهن شما مشغول شود و در دوری باطل از تفکرات خود گیر کنید و مدام این سؤال را بپرسید که چرا؟ چرا؟ چرا؟ این فاکتور اصلی‌ترین چیزی است که شما باید آن را کنار بگذارید.

یادتان باشد که  ” قانون جذب، مسئولیت خودتان را بپذیرید ” به این معنی نیست که باید خودتان را تنبیه کنید.

به خاطر داشته باشید که اشتباه مفهومی است که ایجاد می‌شود و دست شما نیست. آن چیزی که در اختیار شما قرار دارد این است که چگونه با آن برخورد کنید.

می‌توانید بنشینید و حسرت بخورید و سپس بعد از حسرت‌های فراوان دست به اقدام بزنید و یا این که همان لحظه شروع به تصحیح خطای خود کنید. دست و پا شکسته به شما کمک می‌کند که راه دوم را انتخاب کنید.

مسئله دیگر در این قانون این است که به شما یاد می‌دهد ایده آل گرا نباشید. یک فرد ایده آل گرا تحمل خطا و اشتباه ندارد. او می‌خواهد همه چیز را تکمیل و فوق‌العاده انجام دهد.

همین موضوع باعث می‌شود که یک خطا، تنها یک خطا او را از مسیر قانون جذب و موفقیت دور کند. دست و پا شکسته این را می‌رساند که شما لازم نیست فوق‌العاده باشید، شما لازم است تنها انجام دهید، همین!

قانون جذب

آنچه بر ما گذشت!

به طور کلی ما در مفهوم قانون جذب سعی کردیم به این نکته برسیم که ای دوستان شما باید تمرین‌ها را سر موقع و با بیشترین تمرکز ممکن انجام بدهید، اما این که نتیجه خوبی ندهد و یا این که اتفاقی باعث شود که تمرکز کافی نداشته باشید و یا اصلاً یادتان رفت که روزی این تمرین را انجام دهید، نباید از مسیر خود دلسرد شوید.

یکی از مراحل ایمان در قانون جذب همین است که در هر شرایطی در مسیر خودتان پایبند بمانید. دست و پا شکسته درست مانند یک ابزاری است که می‌تواند به شما کمک کند تا در مسیر خود بمانید و دلسرد نشوید.

تمام رمز این قانون همین است که ” از همان‌جا که خراب شد راه درست را شروع کن! “.

در مقاله آتی می‌خواهیم از موضوع مهمی به نام گذشته تاریک پرده برداریم. ما قبلاً گفتیم که باید گذشته را رها کنیم. اما اگر گذشته ما را رها نکرد چه کنیم؟ مقاله ” رها کردن سیاهی‌ها در قانون جذب ” را از دست ندهید.

۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.