دیدن یا ندیدن در قانون جذب، مسئله این است!

چگونه نگاه خودمان را کنترل کنیم؟ ما باید در قانون جذب بتوانیم هر آن چیزی که منفی است را کنار بگذاریم و تنها چیزهایی که در مسیر هدف ما قرار دارد را ببینیم. اما چگونه؟

مگر می‌توانیم در دیدن گزینشی عمل کنیم؟ چگونه باید این کار را بکنیم؟ با ما همراه باشید می‌خواهیم در ادامه یاد بگیریم چگونه نبینیم.

در مقاله ” تمرکز، یک پله از قانون جذب ” دانستیم که رمز اصلی زندگی در حال چیست. دانستیم که اگر می‌خواهیم موفق باشیم باید تمرکز داشته باشیم. سیستم هوش مصنوعی گوگل ثابت کرد که تمرکز حتی می‌تواند استعداد نداشته و کم هوشی را در بسیاری از موارد جبران کند.

نکته مهم و مثبت در تمرکز این است که این مفهوم نه یک چیز ذاتی که یک مهارت است. پس می‌توان آن را آموخت، تمرین کرد و در نهایت از آن به عنوان یک مهارت استفاده کرد.

اما این را نیز گفتیم که تمرکز وابسته به ذهن غیر منطقی انسان است و دسترسی مستقیم به این ذهن وجود ندارد، مگر از طریق حواس ۵ گانه انسان. همین موضوع ما را به این نتیجه رساند که برای داشتن تمرکز باید توانایی کنترل روی ۵ حواس خود را داشته باشیم.

اما شاید این سؤال به ذهن شما برسد که در مقاله ” یادگیری در قانون جذب، مهم‌تر از چیزی که فکرش را می‌کنید ” گفته بودیم ذهن منطقی ما در انجام دو کار همزمان با هم مشکل عمده دارد حال چگونه قرار است ۵ حس را هم زمان مدیریت کنیم.

واقعیت امر این است که این ذهن قرار نیست آن‌ها را مدیریت کند. شما کنترل هر حس را به صورت جدا آموزش خواهید دید و به صورت جدا آن‌ها را تمرین می‌کنید و هر کدام را تبدیل به مهارتی واقعی برای خود می‌کنید که دیگر ذهن ناخودآگاهتان قرار است خودش یاد بگیرد چه چیزی را ببیند، بشنود، ببوید، لمس کند و بچشد.

این کار به نظر کمی طولانی می‌آید، اما یادتان باشد طولانی‌تر از آن نیست که عمر شما به آن قد ندهد! پس با ما همراه باشید که می‌خواهیم مهارت‌هایی عجیب و دوست داشتنی به شما آموزش بدهیم.

شاه کلید شما، توجه کردن

شاید برایتان عجیب باشد بدانید که نه تنها خود شما بلکه همه انسان‌ها همه اطلاعات تصویری و شنیداری و … را دریافت نمی‌کنند. در کلام بهتر ما در عادی‌ترین حالت ممکن خودمان هم تمرکز نسبی داریم و ذهن ما این‌گونه نیست که بتواند همیشه به همه اطلاعات واکنش نشان دهد.

در کلام بهتر آیا همه چیزهایی که در طول روز در جلوی چشم شما قرار دارد را می‌بینید؟ احتمالاً برایتان پیش آمده باشد که هنگام عبور از یک خیابان برای چندین و چند بار هنوز تابلوی جدید شهرداری را ندیده‌اید تا زمانی که کسی یا چیزی شما را وادار به دیدن آن کند.

این اتفاق نشان می‌دهد که عملاً توانایی ندیدن در ذهن انسان وجود دارد، پس کار ما راحت تر است. ما قرار است فقط آن را تقویت کنیم.

مهم‌ترین مفهومی که به ما در زمینه دیدن یا ندیدن، شنیدن یا نشنیدن و … کمک می‌کند، توجه کردن است. توجه مرزی است که می‌تواند ما را از گرفتن اطلاعات بیهوده و یا بد نجات بدهد. شما می‌توانید به دهان کسی که با شما صحبت می‌کند نگاه کنید اما صحبت هایش را نشنوید و در رویای خود غرق باشید.

اتفاقی که شاید بارهای برای شما رخ داده است. بنابراین عملاً این اتفاق کاملاً ممکن و کاملاً شدنی است. اما چگونه باید توجه کرد یا توجه نکرد؟ برای این کار باید ابتدا یاد بگیرید که چگونه توجه کنید!

برای این کار باید تمرین‌هایی را در نظر داشت که بر اساس این تمرین‌ها می‌توان توجه خودمان را مدیریت کنیم. در ادامه در مورد دیدن این تمرین‌ها را خواهیم گفت و در طی مقالات بعدی به ترتیب تمرین‌هایی برای احساس‌های دیگر بیان خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که این تمرین‌ها تاجایی که ممکن  است ساده و بدون لوازم و وسایل خاصی طراحی شده است. از این رو می‌توانید در خانه یا هر جایی دیگر آن را انجام دهید. یادتان باشد که قانون جذب این ارزش را دارد که بخواهید به خاطرش این مسیر را طی کنید.

قبل از این که بخواهیم تمرین خاصی را بیان کنیم. این نکته را توجه داشته باشید که منظور ما از کنترل نگاه یا گوش و … این است که رابطه‌ای منطقی بین این حواس و ذهن برقرار کنیم.

به نوعی ما در نظر داریم که به شما یاد بدهیم چگونه می‌توانید نگاه خودتان را در مواقع نیاز به دست بگیرید و تحت کنترل خود داشته باشید. زیرا این حواس این قابلیت را دارند که تحت کنترل ذهن منطقی قرار بگیرند.

تنها کافی است که یاد بگیرید چگونه این کار را بکنید. یادتان نرود قانون جذب و موفقیت شما بستگی به این تمرین‌ها دارد، آن‌ها را انجام دهید.

یک بسته شمع تهیه کنید. یکی از شمع‌ها را بسته به اندازه ای که دارد به تعداد مساوی و کوچک تقسیم کنید. سعی کنید هر قطعه شمع به اندازه بند انگشت باشد و نه بزرگ‌تر.

در زمانی که می‌دانید کسی به شما به اندازه نیم ساعت تا یک ساعت کاری ندارد و می‌توانید این زمان را برای خودتان داشته باشید. یکی از آن تکه‌های شمع را با فاصله نیم متری ( کمتر یا بیشتر مهم نیست ) بگذارید.

توجه داشته باشید که محل گذاشتن شمع و محل نشستن شما به نوعی باشد که از نظر فیزیکی اذیت نشوید. یعنی سعی کنید ارتفاع شمع مناسب ارتفاع سر شما باشد و محل نشستن شما نیز راحت باشد. زیرا در طول مدت این نیم ساعت تا یک ساعت قرار است در آن جا نشسته باشید!

حال تنها کاری که باید بکنید این است که آن تکه کوچک شمع را روشن کنید و فقط به شعله آن نگاه کنید همین! نکته این تمرین این است که تا زمانی که شمع خاموش نشود شما حق نگاه کردن به جای دیگر را ندارید.

این تمرین در صحبت بسیار ساده به نظر می‌رسد اما وقتی آن را انجام دهید متوجه خواهید شد یک یا دو دقیقه بیشتر نمی‌توانید تحمل کنید و سریع چشمتان به چپ و راست متمایل می‌شود.

در این صورت ناراحت نشوید و تمرین را ادامه دهید و این بار سعی کنید زمان بیشتری به شعله خیره شوید. این تمرین می‌تواند تمرکز شما را تقویت کند و جزو تمرین‌های فوق‌العاده در حوزه قانون جذب محسوب می‌شود.

تمرینی برای همه‌جا

سوار تاکسی می‌شوید و اصولاً با کسی حرف نمی‌زنید و کسی قرار نیست وقت شما را به خودش اختصاص بدهد. پس این زمان بهترین موقعیت برای انجام یک تمرین جذاب دیگر است. سریع در طول مسیر خود ماشینی را انتخاب کنید.

پلاک آن را نگاه کنید و سعی کنید این پلاک را تا جایی که ماشین در مسیر شما قرار دارد با نگاهتان دنبال کنید. از آنجایی که معمولاً پلاک این ماشین مدام در پشت ماشین‌های دیگر کاور می‌شود و دیده نمی‌شود این تمرین به چشم و ذهن این اجازه و قدرت را می‌دهد که بتواند رد فرضی پلاک را در ذهن حفظ کند تا زمانی که پلاک دوباره دیده شود در تعقیب آن مشکلی نداشته باشد.

از این تمرین ساده‌تر جایی سراغ دارید؟ هیچ‌چیز اضافی نمی‌خواهد، فقط به یک پلاک نگاه کنید، همین!

همین دو تمرین برای دیدن کافی است. یادتان باشد که تمرین‌های مربوط به قانون جذب پایان ندارد و شما منتظر این نباشید که روزی این تمرین‌ها را انجام ندهید. این تمرین‌ها گرچه ساده هستند اما رمز آن‌ها در تمرین‌های مداومشان است.

البته این تمرینات از جایی به بعد تبدیل به تفریح می‌شوند و شما از آن‌ها لذت بیشتری خواهید برد. از همین امروز این تمرین‌ها را انجام دهید. شک نکنید که لذتش را خواهید برد. در مقاله ” شنیدن در قانون جذب مهم و باور نکردنی! ” به تمرین شنیدن خواهیم پرداخت. با ما در این مسیر همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.