آنچه که تا این جا از قانون جذب گفتیم

شما که در حال خواندن این متن و مقاله هستید احتمالاً بیش از ۳۰ مقاله مربوط به قانون جذب را خوانده باشید و یا این که تازه می‌خواهید شروع به خواندن این مقالات کنید.

مقاله حاضر می‌تواند برای هر دو حالت مفید باشد. برای کسانی که مقالات را خوانده می‌تواند به عنوان یک چکیده و خلاصه از تمام ۳۰ مقاله گذشته باشد. این چکیده می‌تواند به عنوان یادآوری برخی از موارد مهم نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

اما دسته دوم که هنوز شروع به خواندن این مقالات نکرده‌اند می‌توانند از این متن به عنوان نقشه راه کلی برای بخش اول قانون جذب یا همین ۳۰ مقاله استفاده کنند.

در نظر داشته باشید که مقالات مانند زنجیر به هم پیوند داده شده‌اند بنابراین نمی‌توانید انتظار داشته باشید که با خواندن یکی از آن‌ها خودتان را بی نیاز می‌کنید. این پیوستگی بیشتر به خاطر پیوسته بودن مفاهیم قانون جذب هست.

به طور مثال اگر ما می‌خواستیم تمرکز در قانون جذب را توضیح دهیم باید حواس را توضیح می‌دادیم و در توضیح حواس باید انواع بخش ذهن را معرفی می‌کردیم. این پیوستگی و پیچیدگی به هر حال در قانون جذب وجود دارد و ما تمام سعی‌مان را کردیم که این پیچیدگی کمتر دیده شود و بیشتر قانون جذب مفهومی جذاب به نظر برسد.

نکته مشترک تمام ۳۰ مقاله قبلی که باعث می‌شود ما آن‌ها را در دسته بخش اول قرار دهیم این است که بنیاد اصلی آن‌ها را فردیت تشکیل می‌دهد. یعنی ما قانون جذب را از دید فرد در این مقالات بررسی کردیم.

حال گاهی به او ابزار دادیم و گاهی او را با قانونی فردی آشنا کردیم. البته دو مقاله آخر با عنوان‌های “قانون جذب، یک راز” و ” همسر جزئی از قانون راز ” سعی شد کم‌کم خواننده را آماده ورود به بخش دوم مقالات قانون جذب که مربوط به روابط اجتماعی است بکنیم.

اما حال بیایید کمی آن چیزی که تا الان گفته شد ( نقشه راه بخش اول مقالات قانون جذب ) را مرور کنیم.

قانون جذب از ابتدا تا نیمه راه

ما قانون جذب را با این عنوان شروع کردیم که ابتدا بدانیم این قانون واقعیت دارد یا نه. بسیاری قانون جذب را واقعی نمی‌دانند و آن را ترفندی برای پول‌سازی و … می‌دانند. اما شاید برای اولین بار در دنیا باشد که ما این قانون را به شکل کاملاً فیزیکی و منطقی اثبات کردیم. ( ” اولین قدم برای عمل به قانون جذب ” ).

بعد از آن نوبت این مفهوم بود که بدانیم در قانون جذب و این مسیر قرار است از چه پلتفرم و پایه و اساسی استفاده شود. این اساس که همان مغز انسان است را در ” قانون جذب و شناخت خود ” معرفی کردیم و نحوه نفوذ به آن را در مقالات ” یادگیری در قانون جذب، مهم‌تر از چیزی که فکرش را می‌کنید” و ” یادگیری در قانون جذب ۲ ” مورد بررسی قرار دادیم.

قانون جذب

بعد از نوبت به مراحل کنترلی ذهن می‌رسید. ما سعی کردیم طی چند مقاله مانند ” نامحدود در محدوده ۲۴ ساعته نیاز قانون جذب ” و … زمان‌های حال، آینده و گذشته را تحت اختیار خود داشته باشیم.

به خصوص این که عمده تمرکز ما روی زمان حال بود. چرا که معتقدیم تمام هستی و ابزاری که در اختیار داریم تنها در این زمان قابل استفاده هست.

وقتی از این مرحله عبور کردیم، دانستیم که برای کنترل زمان حال به مفهوم تمرکز نیاز داریم. این مفهوم را در مقاله ” تمرکز، یک پله از قانون جذب ” با عمق بالایی مورد بررسی قرار دادیم و در مقالات بعدی ابزارهای لازم برای تمرکز را معرفی کردیم. از این مقاله به بعد تمرین‌های عملی برای داشتن تمرکز و در نهایت رسیدن به قانون جذب ارائه داده شد.

در مرحله بعدی نیز کم‌کم دوباره وارد ذهن و درون انسان شدیم و سعی کردیم انسان را با خودش آشنا کنیم و او را با خودش دوست کنیم.

در واقع ما دانستیم در این مسیر نیاز به هدف داریم و برای داشتن هدف باید سلیقه و علاقه خود را بشناسیم و برای شناختن خودمان باید چندین پله حرکت کنیم که در مقالات مختلف ما آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. شروع این مقالات با عنوان ”  پیام در قانون جذب ” بود.

در مرحله انتهایی نیز سعی شد ابزارهای مختلف که زندگی انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد مورد بررسی قرار بگیرد. در این مقالات سعی شد تا حد ممکن پیوستگی بین مقالات کمتر باشد.

زیرا این مقالات روی نیازهای فردی  تمرکز دارد که ممکن است هر لحظه ایجاد شود از این رو لازم بود که آن‌ها را به‌صورت مستقل یا نیمه مستقل نگارش کنیم تا دسترسی به مفاهیم آن راحت‌تر باشد. به عنوان مثال سعی شد داشتن خواب خوب را در ” خواب و قانون جذب ” بررسی کنیم.

برنامه ریزی در قانون جذب

ماحصل آن چیزی که ما در بخش اول گفتیم این بود که بتوانیم به شما ابزارهای لازم جهت حرکت در مسیر را بدهیم. این ابزارها عمدتاً دیدی داخلی و فردی دارد و بیشتر بر اساس شناخت شما از خود و توانایی‌های خودتان بود.

در این مقالات سعی شد بیش از هر چیزی به مشکلات فردی مانند برنامه ریزی، تمرکز، خواب، ایمان و … بپردازیم و راهکارهای عملیاتی برای آن‌ها ارائه دهیم.

اما آن چیزی که بسیار کم از آن صحبت کردیم و یا به واقع صحبتی از آن به میان نیامد، نوع روابط انسان با دنیای خارج از تنهایی خودش است. انسان موجودی اجتماعی است و باید در اجتماع حضور داشته باشد. اما این که این حضور چگونه باشد نکته اساسی و مهمی است.

بنابراین در بخش دوم مقالات قانون جذب سعی می‌شود که روابط انسانی بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد و سعی می‌کنیم این روابط را از جنبه‌های مختلف نگاه کنیم.

بارها در مقالات قبلی بیان کردیم که ما مشکلات را با عنوان جذب بیان می‌کنیم اما شما می‌توانید از روش‌های حل و تمرین‌ها و راهکارهای ارائه شده در تمام بخش‌های زندگی و فارغ از مسئله قانون جذب استفاده کنید.

این قضیه در بخش دوم مقالات نیز صدق می‌کند. یعنی شما که به دنبال انتخاب یک همسر مناسب هستید و اگر هم به این قانون ایمان ندارید، مقالات بخش دوم به درد شما هم می‌خورد. چرا که ما معتقدیم این قانون چیزی جز زندگی نیست پس باید تمام جنبه‌های زندگی را در آن بررسی کنیم.

بنابراین در ادامه مسیر با مفاهیمی مانند رابطه، همسر، دوست، دروغ‌گویی، راست‌گویی و … آشنا خواهیم شد. ما را تنها نگذارید که این مسیر ادامه خواهد داشت.

قانون جذب رضا کلاهی

یک پیشنهاد

اما به عنوان یک دوست و کسی که سعی دارد تأثیری هر چند کوچک اما مثبت در زندگی شما داشته باشد پیشنهادی به شما می‌دهم. این مقالات بسیار مبتنی بر تمرین نوشته شده است. از این رو تمرینات گفته شده و راهکارهای آن را انجام دهید و در انجام آن ممارست و تمرین داشته باشید.

برخی از این تمرینات همیشگی است و باید تا زمانی که در مسیر قانون هستید آن‌ها را انجام دهید. از طرف دیگر اصلاً خودتان را درگیر زودتر تمام کردن مقالات نکنید. حتی اگر شده باشد هر کدام از این مقالات را چندین و چند بار بخوانید. بگذارید که کامل آن را درک کنید.

به ارجاعات داخل متن توجه کنید و اگر نیاز می‌بینید مقالات قبل یا بعد را دوباره بخوانید تا کاملاً متوجه داستان شوید. این مقالات نتیجه آخرین تحقیقات چندین دانشمند عرصه روانشناسی در دنیاست. پس به آن‌ها ایمان داشته باشید و آن‌ها را انجام دهید. چرا که می‌تواند موفقیت شما را تضمین کند.

در ادامه مقالات بخش دوم را می‌خواهیم با مفهوم رابطه و اثر آن در قانون جذب آغاز کنیم. این مقاله با عنوان ” رابطه در قانون جذب ” خواهد بود. اگر احساس می‌کنید در بخش اول مشکلی ندارید و می‌توانید ادامه مسیر را همراه ما باشید، پس بسم‌الله، منتظر شما هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.