قانون جذب چیست؟ آشنایی با مفاهیم پایه و اصطلاحات قانون جذب

آیا می‌دانید که همه‌ی ما در هرلحظه در حال خلق زندگی‌مان هستیم؟

یا می‌دانستید که تمام انسان‌ها آگاهانه یا ناخودآگاه از قانون جذب استفاده می‌کنند؟

اگر به‌صورت آگاهانه و کاملاً درست از قانون جذب استفاده کنید می‌توانید آن‌گونه که می‌خواهید زندگی‌تان را خلق کنید.

در مجموعه مقالات قانون جذب قصد داریم تا شما را با این قانون جهان هستی به‌صورت کامل آشنا کنیم و به شما سازوکار این قانون را آموزش دهیم. با ما در این مجموعه مقالات همراه شوید.

درواقع قانون جذب کشف جدیدی نیست و قانونی است که جهان هستی هرلحظه با آن پیش می‌رود و درحال‌توسعه و گسترش است.

چه قبول داشته باشید و چه نداشته باشید یا چه بخواهید یا نخواهید این قانون مثل خیلی قوانین دیگر در جهان هستی در حال رقم زدن تجربیات شما است.

بیش از ۹۰ درصد انسان‌ها به‌صورت ناآگاهانه و ناخودآگاه از این قانون به ضرر خود استفاده می‌کنند و تجربیات تلخی را وارد زندگی‌شان می‌کنند؛ اما درصد کمی هم هستند که از این قانون به‌صورت آگاهانه و حرفه‌ای استفاده می‌کنند و آن‌گونه که می‌خواهند زندگی‌شان را خلق می‌کنند.

درواقع هر فردی که کمی هوشمندانه دیدگاهش را به زندگی تغییر دهد و بتواند این قانون را آگاهانه به کار گیرد می‌تواند زندگی‌اش را به‌خوبی رهبری کند.

قانون جذب چیست

همه‌ی ما می‌دانیم که کوچک‌ترین ذره تشکیل‌دهنده‌ی هر چیزی در جهان هستی اتم است حال اگر اتم را بشکافیم به ذرات درون اتمی می‌رسیم و درنهایت هم به انرژی.

همه‌چیز در این جهان از انرژی تشکیل‌شده است. ماشینی و خانه‌ای که می‌بینید، هواپیمایی که در آسمان پرواز می‌کند و حتی خودمان

جهان هستی از چه چیزی به وجود آمده است

بیانگر این است که انرژی نه خودبه‌خود به وجود می‌آید و نه از بین می‌رود بلکه از حالتی به حالتی تبدیل می‌شود یا از شکلی به شکلی

 

بیانگر این است که انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند.
افکار ما هم به‌نوعی انرژی می‌باشند. درواقع افکار ما ذرات فیزیکی هستند که در جهان حرکت می‌کنند و حول خود میدان جاذبه‌ای دارند که هم مشابه خود را جذب می‌کنند و هم به مشابه خود جذب می‌شوند.

مفهوم قانون جذب

قانون جذب مفهومی است که سالیان سال در فرهنگ ادبیات و اشعار شعرای ما وجود داشته است و تمام جنبه‌های زندگی‌مان را در برگرفته است.

تا در طلب گوهر کانی کانی

تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکته‌ی رمز گر بدانی دانی

هر چیز که در جُستن آنی آنی

خوب خوبی را کند جذب این بدان

طیبات و طیبین بر وی بخوان

در جهان هر چیز چیزی جذب کرد

گرم‌گرمی را کشید و سرد و سرد

قسم باطل باطلان را می‌کشند

باقیان از باقیآن‌هم سرخوشند

ناریان مر ناریان را جاذباند

نوریان مر نوریان را طالبند

این جهان کوه است و فعل ما ندا

سوی ما اید نداها را صدا

 در تمام ادیان گفته‌شده که:

هر چه بکارید معادل همان را برداشت می‌کنید و تمام کردار شما به سمت شما بازخواهند گشت.

در علم فیزیک گفته‌شده که:

انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند.

چندین سال قبل با دیدن فیلم راز متوجه شدم که چنین قانونی وجود دارد. از آن زمان شروع به استفاده از قانون جذب کردم اما به‌درستی درک نکرده بودم که این قانون چگونه کار می‌کند و فکر می‌کردم که اگر فقط به خواسته‌هایم فکر کنم می‌توانم آن‌ها را جذب کنم.

درست در فیلم راز مخصوصاً در ترجمه فارسی آن‌هم به همین صورت گفته‌شده است که به آنچه فکر کنید برای شما اتفاق می‌افتد.

اما موضوع به همین سادگی هم نیست زیرا قانون جذب افکار شمارا به شما ثابت نمی‌کند بلکه باورهای شمارا به شما ثابت می‌کند.

فیلم راز

قانون جذب به این صورت هم نیست که یکجا بنشینید و به خواسته‌هایتان فکر کنید و آن خواسته‌ها از آسمان برایتان بیفتند بلکه زمانی که شما افکار غالب یا باورهایتان را درست کنید به مسیری هدایت می‌شوید که به آن اهداف می‌رسید.

آیا میدانید که قانون جذب به افکار شما پاسخ نمی‌دهد بلکه به باورهای شما پاسخ می‌دهد؟

آیا افرادی را دیده‌اید که سال‌هاست مثبت فکر می‌کنند اما اتفاق مثبت و خارق‌العاده‌ای را جذب زندگی‌شان نمی‌کنند؟ به نظر شما دلیلش چیست؟

همان‌طور که بارها گفتم شما باید به قوانین احاطه پیدا کنید و دانستن قوانین به‌تنهایی کافی نیست. تفاوت بسیار زیادی بین دانستن و احاطه داشتن وجود دارد.

در این قسمت می‌خواهم به شما آموزش دهم که چگونه می‌توانید به مکانیزم دقیق عملکرد قانون جذب احاطه پیدا کنید.

باور و قانون جذب

همان‌طور که می‌دانید همه‌چیز در جهان از انرژی تشکیل‌شده و طبق قانون جذب انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند. افکار ما هم ذرات انرژی هستند.

تا این قسمت متوجه شدیم که ما به‌عنوان اشرف مخلوقات می‌توانیم با این قابلیت‌هایمان و قوانین تغییرناپذیر جهان هستی هر آنچه را که می‌خواهیم در زندگی‌مان خلق کنیم.

اما خیلی‌ها شنیده‌ایم که به هرچه فکر کنیم برایمان اتفاق می‌افتد. در فیلم راز بخصوص در ترجمه فارسی آن‌هم به همین صورت گفته‌شده است که به هر آنچه فکر کنید آن را جذب می‌کنید.

اما باید به شما بگویم که به این صورت نیست و در فیلم راز از کلمه‌ی (اتنشن) یا توجه کردن استفاده‌شده که به‌اشتباه در فارسی به فکر کردن معنا شده است.

توجه کردن تفاوت بسیار زیادی با فکر کردن دارد. توجه کردن یعنی دیدن، شنیدن، صحبت کردن، ایده پردازی کردن، فکر کردن و غیره

درواقع فکر کردن یکی از انواع توجه کردن است. شما به هر آنچه توجه کنید افکاری را در ذهن شما به وجود می‌آورد و اولین گام در پروسه جذب کردن توجه کردن است.

اگر شما بتوانید کانون توجه خود را بر روی خواسته‌هایتان متمرکز کنید افکاری از جنس خواسته‌هایتان را در ذهنتان به وجود می‌آورید.

مکانیزم دقیق عملکرد قانون جذب

فکر ما حاصل توجهات ما است. اگر شما فردی هستید که مدام به‌ خواسته‌هایتان توجه می‌کنید افکاری از جنس خواسته‌هایتان در ذهن شما به وجود می‌آید.

تکرار مداوم این افکار باعث ایجاد کانال‌های نورونی در مغز ما می‌شود که این کانال‌های نورونی انتقال انرژی، اطلاعات و داده‌ها را انجام می‌دهند و درنهایت باورهای ما را می‌سازند.

باورهای ما بسیار حائز اهمیت هستند زیرا جهان هستی باورهای ما را به ما ثابت می‌کند نه افکارمان را و همان‌طور که گفتم توجهات ما، افکارمان را به وجود می‌آورند.

خیلی از انسان‌ها با دیدن فیلم راز نه‌تنها به سمت خواسته‌هایشان هدایت نشدند بلکه از خواسته‌هایشان با سرعت هر چه بیشتر دور شدند زیرا دستورالعمل جذب خواسته‌هایشان را مطابق با قانون جذب یاد نگرفتند و به همین دلیل بود که به سمت خواسته‌هایشان به‌درستی هدایت نشدند.

 

توجه کردن افکار باور احساس

 

اگر بخواهم خیلی حرفه‌ای در مورد قانون جذب با شما صحبت کنم باید بگویم که قانون جذب دقیقاً و مستقیماً به افکار شما پاسخ نمی‌دهد بلکه به باورهای شما و احساسات شما پاسخ می‌دهد.

مکانیزم دقیق عملکرد قانون جذب به این صورت است که این قانون افکار غالب شما یعنی باورهای شما را به شما ثابت می‌کند.

برای مثال شما برای مدتی طولانی افکاری را در ذهن خود تکرار می‌کنید. تکرار مداوم این افکار در ذهن شما باورهایی را به وجود می‌آورند و این باورها احساساتی را در درون شما آشکار می‌کنند.

جهان هستی تمامی باورهای شما چه درست و چه غلط را به شما ثابت می‌کند. برای مثال اگر شما باور داشته باشید که دوست خوب و یا انسان فوق‌العاده برای دوستی کم است جهان هستی و قانون جذب هم همین را به شما ثابت می‌کنند یعنی شرایطی را برای شما به وجود می‌آورند که شما دوست خوب و انسان فوق‌العاده نبینید.

همین‌طور اگر شما باور داشته باشید که دوست خوب و یا انسان فوق‌العاده برای دوستی زیاد است جهان هستی و قانون جذب شرایطی را برای شما فراهم می‌کنند که به شما ثابت شود دوست خوب و یا انسان فوق‌العاده برای دوستی زیاد است.

درواقع مهیا شدن شرایط و ثابت شدن باور شما به خودتان بدین‌صورت است که ایده‌ای در ذهن شما به وجود می‌آید یا افرادی را می‌بینید که آن شرایطی را که شما باور دارید به شما ثابت می‌کنند و درواقع محیط اطراف شما شبیه باورهای شما می‌شود.

مفاهیم قانون جذب

از کجا بدانیم که کدام باور درست و کدام باور برای ما نادرست است؟ چرا در اینجا می‌گویم برای ما؟ زیرا هرکدام از ما در دنیایی مختص به خود زندگی می‌کنیم و واقعیت زندگی ما واقعیت زندگی همه انسان‌ها نیست.

برای مثال اگر ما فردی هستیم که تابه‌حال دوستان خوبی نداشته‌ایم نمی‌توانیم بگوییم که همه‌ی انسان‌ها بد هستند زیرا این‌یک باور نادرست در درون ما بوده و جهان هستی و قانون جذب این باور ما را به ما ثابت کرده‌اند.

انسان‌های زیادی هم وجود دارند که می‌توانند ادعا کنند که همه‌ی انسان‌ها بی‌نظیر و عالی هستند.درواقع اگر باوری دارید که حتی یک نفر خلاف آن را می‌تواند ثابت کند آن باور می‌تواند اشتباه باشد.

منظور از اشتباه بودن یعنی به مسیری ناخوشایند شما را هدایت می‌کند زیرا ما چیزی به نام درست و غلط نداریم بلکه باوری داریم که ما را به سمت خواسته‌هایمان هدایت می‌کند و یا باوری که ما را به سمت ناخواسته‌هایمان هدایت می‌کند.

برای شخص ما باوری درست است که ما را قدرتمندتر می‌کند نه ضعیف‌تر. برای مثال اگر شما فردی هستید که سرمایه چندان زیادی ندارید نباید باور کنید هرکسی که ثروتمند شده سرمایه زیادی داشته است زیرا در این صورت شما هیچ‌وقت ثروتمند نخواهید شد و این باور یک باور تضعیف‌کننده برای شما است.

باور قدرتمند کننده برای شما این است که هرکسی که ثروتمند شده فردی خودساخته بوده و هیچ‌گونه سرمایه‌ای در ابتدای شروع به کار نداشته است.

اگر می‌خواهید این باور را در خود و ضمیر ناخودآگاهتان تقویت کنید باید الگوهایی را پیدا کنید که خودساخته و بدون سرمایه اولیه کار خود را شروع کرده‌اند و هم‌اکنون بی‌نهایت ثروتمند هستند.

در جهان آماری وجود دارد که بیانگر این است که ۸۷ درصد ثروتمندان جهان میلیونرهای خودساخته‌ای هستند که از دل فقر به ثروت رسیده‌اند.

 

باور غلط پول درآوردن برای من بسیار سخت و دشوار است/ در این زمانه کارمند خوب و باوجدان کم‌پیدا می‌شود:

پول درآوردن برای من مثل آب خوردن است/ کارمند خوب و باوجدان بسیار زیاد است: باور درست

اگر شما جملات مربوط به باور غلط را باور داشته باشید طبق قانون جذب شما در ارتعاش مشابه همین باور و شرایط قرار می‌گیرید و افراد، افکار و اخباری را می‌بینید و می‌شنوید که همه به شما میگویند پول درآوردن بسیار سخت شده و کارمند خوب و باوجدان کم‌پیدا می‌شود و این باور واقعیت زندگی شخص شما و افرادی با باورهای شبیه به شما می‌شود و جهان هستی همین باور شمارا به شما ثابت می‌کند.

اگر شما جملات مربوط به باور درست را باور داشته باشید طبق قانون جذب شما در ارتعاش مشابه همین باور و شرایط قرار می‌گیرید و شما افراد، افکار و اخباری را می‌بینید و می‌شنوید که همه به شما میگویند پول درآوردن بسیار آسان و راحت است و مثل آب خوردن است و کارمند خوب و باوجدان بسیار زیاد است و این باور، واقعیت زندگی شخص شما و افرادی با باورهای شبیه به شما می‌شود و جهان هستی همین باور شمارا به شما ثابت می‌کند.

درواقع هر یک از ما جهان منحصربه‌فرد خود را داریم، جهانی که باورهای شخص ما را به ما ثابت می‌کند و با درک این موضوع دلیلی هم ندارد که ما باورهای خود را به دیگران القا کنیم.

در فایل آموزشی شماره ۳ راهنمای گام‌به‌گام موفقیت شما به سبک گروه آموزشی رضا کلاهی به‌صورت مفصل و دقیق درباره‌ی مکانیزم عملکرد قانون جذب برای شما عزیزان فیلم آموزشی تهیه‌شده است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

در مقاله بعدی من در مورد مراحل سه‌گانه قانون جذب توضیح می‌دهم و پیشنهاد می‌کنم برای درک بیشتر این قانون حتماً این قسمت را به‌خوبی مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.