انیشتین و قانون جذب

به نظر شما رابطه در اجتماع چه تأثیری در موفقیت ما خواهد داشت؟

رابطه بین قانون جذب و اجتماع در چیست؟

اگر ما در اجتماعی بهتر زندگی می‌کردیم چه تفاوتی در زندگی ما رخ می‌داد؟ آیا موفق‌تر می‌شدیم؟

جامعه بهتر چه تعریفی دارد؟ سعی داریم در ادامه به این سؤالات پاسخ دهیم.

در مقاله ” رابطه در قانون جذب سعی کردیم به این موضوع بپردازیم که رابطه و جامعه چیست و اصولاً چه نیازی به جامعه در زندگی انسان‌ها وجود دارد. درواقع دریافتیم که انسان‌ها برعکس چیزی که تصور می‌کنیم اصلاً موجوداتی اجتماعی نیستند و معمولاً سعی می‌کنند که تا جایی که ممکن است از جامعه فاصله بگیرند.

اختراع اینترنت و شبکه‌های کامپیوتری و برطرف شدن بسیاری از نیازهای اجتماعی به‌خوبی ثابت می‌کند که انسان‌ها تا چه اندازه نسبت به جامعه بی‌تفاوت هستند. اما این بدین معنی نیست که می‌توان نقش آن را از مباحثی مانند موفقیت و قانون جذب حذف کرد.

در کلام بهتر دانستیم که جامعه و انسان‌ها با یکدیگر همیشه در تعارض هستند و این تعارض تقریباً هیچ‌گاه حل نمی‌شود. چراکه انسان می‌خواهد همیشه استقلال خودش را حفظ کند درحالی‌که برای زندگی در جامعه باید پایبند به یک سری قوانین بود که این خود باعث محدودیت آزادی می‌شود.

ازآنجایی‌که به‌هرحال همه انسان‌ها یا بهتر بگوییم غالب انسان‌ها در جامعه‌ای مشخص زندگی می‌کنند، می‌توان گفت جامعه همیشه تأثیر خود را به‌خوبی در زندگی انسان‌ها می‌گذارد. اما این تأثیر چقدر است؟ چگونه می‌تواند در قانون جذب و یا سایر موارد تأثیرگذار باشد؟

قانون انرژی انیشتین که یکی از مهم‌ترین قوانین طبیعت و فیزیک محسوب می‌شود می‌تواند به‌خوبی این رابطه را برای ما شرح دهد.

بیایید نگاهی به قانون انرژی انیشتین کنیم. در این قانون انرژی هر ماده برابر است با حاصل‌ضرب جرم آن ماده در سرعت نور به توان دو! یعنی کوچک‌ترین ماده یا اتمی که جرمی داشته باشد می‌تواند انرژی وحشتناک تولید کند.

چراکه سرعت نور به توان دو خودبه‌خود عددی بسیار بزرگ است که قادر است کوچک‌ترین اعداد را بزرگ و مهم کند. همین قانون بود که باعث شد بشریت به قدرت اتم پی ببرد و بداند که اگر بخواهد، می‌تواند انرژی ماورایی از ذره‌ای کوچک برای خود ایجاد کند و این عملاً یعنی داشتن انرژی نامحدود.

اما رابطه این فرمول مهم طبیعی با جامعه و فرد و به‌طورکلی با قانون جذب و مباحث ما چیست؟

به‌طورکلی می‌توان گفت که اگر قانون جذب یا به‌طورکلی نتیجه زندگی انسان را همان انرژی بدانیم، این نتیجه برابر است با حاصل‌ضرب دو عامل بسیار مهم. عامل اول ذات خود فرد است که سعی شد در بخش اول به آن به‌خوبی بپردازیم.

اما عامل دوم همان جامعه و تأثیرات آن است. اگر بخواهیم جای این دو عامل را در قانون انیشتین پیدا کنیم. باید این‌گونه به داستان نگاه کنیم که ذات انسان می‌تواند نوع موفقیت انسان را مشخص کند.

درواقع استعداد درونی انسان است که می‌تواند مشخص کند او در کدام زمینه می‌تواند پیشرفت داشته باشد و باید در کدام جنبه از قانون جذب به حرکت خود ادامه دهد. اما این جامعه است که اندازه و بزرگی آن را مشخص می‌کند.

بر اساس نیاز جامعه و قوانینی که در آن حاکم است ممکن است استعداد درونی شما جذابیت خاصی برای جامعه داشته باشد و یا این‌که به‌طور کامل از طرف جامعه سرکوب شود.

بنابراین به‌طور خلاصه اگر بخواهیم بگوییم ذات انسان درست مانند اندازه و جرم ماده است که بزرگ و کوچکی آن مهم نیست، تنها چیزی که نسبت به آن باید بدانیم این است که ماهیت یا نوع آن چیست. اما در مورد جامعه می‌توان گفت که جامعه عددی ثابت و بسیار بزرگ درست مانند سرعت نور است که تنها بسته به جامعه و محیط‌های مختلف تغییر می‌کند.

نکته مهم این است که به‌هرحال انرژی یا همان برآیند اجتماعی به‌دست‌آمده حاصل‌ضرب رفتار اجتماعی در ذات فردی است که ماهیت این انرژی را ذات فرد و بزرگی آن را رفتار اجتماعی فرد مشخص می‌کند.

بیایید با یک مثال این مسئله را توضیح دهیم. فرض کنید که شما در جامعه‌ای زندگی می‌کنید که ریاضیات در آن چندان موردتوجه قرار نمی‌گیرد. اگر خواندن ریاضیات را جرم ندادن برای آن‌هم تشویقی در نظر نمی‌گیرند.

در این‌چنین شرایطی کسانی که در آن جامعه ذات منطقی و استعداد ریاضی دارند دچار سرکوب شدیدی می‌شوند و عملاً انرژی خارج‌شده بر اساس استعداد درونی آن‌ها به‌واسطه سرکوب جامعه بسیار کم و نامناسب خواهد بود.

اما در جامعه‌ای دیگر که بزرگ‌ترین افتخاراتش داشتن ریاضیدانان برجسته است، مسلماً توجهی عجیب به این مسئله خواهند داشت. در این حالت جامعه در مسیر ذات قرار می‌گیرد و به‌خوبی باعث می‌شود که انرژی بزرگ و البته مثبتی برای فرد ایجاد شود.

 

این‌یک مثال بسیار ساده از نشان دادن تأثیر جامعه در قانون جذب است. درواقع اگر بخواهیم بهتر بگوییم می‌توان گفت که جامعه و محیط همیشه بین چند انسان به‌طور مستقیم تأثیر خود را می‌گذارد. مثلاً اگر به مردم ایران نگاه کنید، ویژگی‌های مشترک جالبی ازنظر اخلاقی و رفتاری در آن‌ها پیدا می‌کنید.

این در حالی است که در دل همین مردم، جامعه استان اصفهان با جامعه استان تبریز بسیار متفاوت است. بنابراین برای بررسی این مسئله باید به این نکته توجه کرد که جامعه را در چه بعدی می‌بینیم.

تا اینجای کار دانستیم که جامعه‌ای می‌تواند برای ما مناسب باشد که بتواند در جهت ذات ما قرار بگیرد و به بزرگ شدن و بالندگی ما کمک کند.

اما مسئله مهم و درواقع سؤال اساسی این است که آیا شاخصی برای تشخیص این نوع جامعه وجود دارد؟

در کلام بهتر باید گفت که آیا در مسیر قانون جذب، ابزاری وجود دارد که نشان دهد این جامعه می‌تواند برای ما مناسب باشد یا نه؟

در ادامه مسیر قانون جذب تحت عنوان ” قانون جذب و شناسایی یک جامعه مناسب ” با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چه جامعه‌ای می‌تواند برای ما مناسب باشد؟

برخی از ما به هر دلیلی می‌خواهیم به کشورهای اروپایی مهاجرت کنیم، اما برای ما کشور ایتالیا با آلمان و برزیل و آمریکا فرقی نمی‌کند!! این نشان‌دهنده این است که ما نمی‌دانیم ویژگی‌های جامعه مناسب در مسیر قانون جذب ما چیست. با ما همراه بمانید. 

۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.