فایل آموزشی شماره ۱۴: کوزه‌گر از کوزه‌ی طلا آب میخورد!

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۱۴: کوزه‌گر از کوزه‌ی طلا آب میخورد! با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۱۴: کوزه‌گر از کوزه‌ی طلا آب میخورد! با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۱۴: کوزه‌گر از کوزه‌ی طلا آب میخورد! با پسوند MP3

به نظر شما آیا کسی که پولی ندارد می‌تواند به دیگران کمک مالی کند؟ مسلماً خیر و نمی‌تواند. فقط و فقط حرفی که از دل برآید بر دل می‌نشیند و از کوزه همان برون تراود که در اوست.

فردی که آرامش، سلامتی، شادی و لذت را با تمام وجود تجربه نکرده است نمی‌تواند آن را به دیگران انتقال دهد.

شاید برای شما پیش‌آمده باشد که وارد جمعی شدید و از فردی خوشتان نیامده است و بدون آنکه به آن فرد چیزی گفته باشید متوجه شده‌اید که آن فرد هم از شما خوشش نیامده است.

به نظرتان دلیلش چیست؟

دلیلش این است که صدای ذهن از صدای کلام بلندتر است. اگر شما بخواهید به جهان و انسان‌ها کمک کنید ابتدا باید به خودتان کمک کنید و به حد قابل‌توجهی از ثروت، نعمت، آرامش، شادی و سلامتی برسید.

متأسفانه ضرب‌المثل‌های بسیار اشتباهی هم وجود دارند مثل کوزه‌گر از کوزه شکسته آب می‌خورد.

امروزه افراد بسیار زیادی از جمله مشاوران و متخصصان علم روانشناسی به من مراجعه می‌کنند و می‌گویند: ما با مشکلات بسیار زیادی در خانواده خود مواجه هستیم.

زمانی که به آن‌ها می‌گویم چطور شما که روانشناس، متخصص و الگوی دیگران هستید خودتان مشکلات زیادی در زندگی‌تان آن‌هم با نزدیک‌ترین عزیزانتان دارید؟

و بعد از پرسیدن این سؤال با پاسخ‌های جالبی روبرو می‌شوم و آن‌هم این است که این قانون ماست برای همه می‌توانیم همه کار بکنیم به‌جز خودمان. 

درنهایت هم می‌گویند: کوزه‌گر از کوزه شکسته آب می‌خورد. چقدر این ضرب‌المثل‌ها اشتباه است و حال من به شما می‌گویم که کوزه‌گر اگر به معنای درست کوزه‌گر باشد باید خودش از کوزه‌ی طلا آب بخورد.

متأسفانه یک سری افراد هم بعد از خواندن چند کتاب و رفتن به چند سمینار اقدام به برگزاری یک سری آموزش‌ها برای عموم می‌کنند که این بسیار خطرناک است و درباره‌ی موضوعاتی صحبت می‌کنند که هیچ‌کدام از آن‌ها را تابه‌حال در زندگی‌شان تجربه نکرده‌اند و فقط در حد افکار و رؤیایی در ذهن آن‌هاست.

در آموزش‌های قبلی گفتم که خیلی مهم است که الگوی شما چه کسی است؟ آیا الگوی شما کسی است که آرزوهای شما را هم‌اکنون دارد؟ یا قرار است با فروختن آموزش به شما و کسب سود از شما به آرزوهایش برسد؟

پس خیلی اهمیت دارد که الگوی شما کیست و در واقع شما به چه آموزشی گوش می‌دهید.

من معتقدم افرادی که می‌گویند کوزه‌گر از کوزه شکسته آب می‌خورد عدم توانایی خود را برای رسیدن به اهدافشان بهانه می‌کنند زیرا تا شما به معنای حقیقی و قلبی موضوعی را درک و تجربه نکرده باشید نمی‌توانید درست و دقیق آن را به دیگران انتقال دهید و روی دیگران تأثیر درست و مثبتی بگذارید.

من معتقدم که آموزش دادن مسئولیت بسیار زیادی دارد زیرا شما با یک آموزش اشتباه می‌توانید مسیر حرکت یک نسل را به خطر بیندازید.

در قرآن گفته‌شده که اگر شما به یک انسان کمک کنید گویی که به تمام انسان‌ها کمک کرده‌اید و اگر یک انسان را منحرف کنید گویی که تمام انسان‌ها را منحرف کرده‌اید.

خیلی مهم است که پس‌ازاینکه از آموزش‌های درست و صحیح استفاده کردید و به نتایج قابل‌توجهی در زندگی‌تان رسیدید و اعتقاد قلبی و صددرصد به صحبت‌هایتان داشتید، سپس آرام‌آرام اقدام به آموزش دادن کنید.

 

توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنم برای باورسازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

برای همه‌ی شما آرزوی بهترین‌ها را دارم

شاد و پیروز باشید

4 نظرات
 1. رویا زارع می گوید

  باسلام وخداقوت
  می خواستم از اینکه این فایل های ارزشمند تونو رایگان در اختیار دیگران گذاشتین تشکر و قدردانی کنم
  اتفاقا چند روز پیش خیلی دلم می خواست تو یه دوره ی کارشناس جذب شرکت کنم که متاسفانه یا خوشبختانه هزینه شو نداشتم به خدا گفتم یا هزینه شو برام بفرس یا منو خودت با این قانون اشنا کن..که ساعتی نگذشت با اینترنت گردی به فایل های ارزشمند تون برخورد کردم و خواستم از تون تشکروقدردانی کنم بابت کار قشنگ تون 🙏🙏🙏
  با ارزوی بهترینها برای شما

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی
   خواهش میکنم. این مسئله اتفاقی بودن اشنایی با ما تقریبا برای همه پیش اومده و مهم ترین دلیلش حس و ارتعاش خودتون بوده که به این سمت هداین شدین

 2. زریری می گوید

  باسلام وتشکراز خداوند وشما بزرگوار ،من هم خیلی دنبال جذب این دوره ها واموزشها بودم که یطور کاملا اتفاقی پیج اینستای شمارو گرفتم به جدیدترین پست گوش دادم بسیار هالی وکاربردی وقابل درک بود بازهم ازشما سپاسگزارم وخدارا شکر میکنم

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   درود بر شما
   کلیه اموزش های ما طوری برنامه ریزی شده که ساده، روان و قابل درک باشه
   ممنون از لطف شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.