فایل آموزشی شماره ۴: مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه

در حال بارگزاری ویدئو ...

دانلود فایل ویدئویی شماره ۴: مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه با کیفیت معمولی

دانلود فایل ویدئویی شماره ۴: مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه با کیفیت HD

دانلود فایل صوتی شماره ۴: مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه با پسوند MP3

در فایل قبل درباره باور توضیحاتی ارائه شد و گفتم که جهان هستی باورهای ما را به ما ثابت می‌کند. پس بسیار مهم است که ما چه باورهایی در ضمیر ناخودآگاه خود داریم.

در این فایل آموزشی به توضیح مهم‌ترین عوامل تأثیر گزار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه پرداخته‌ام.

 مهم‌ترین عوامل تأثیر گزار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه عبارت‌اند از:

 1. خانواده
 2. جامعه و فرهنگ
 3. فیلم‌ها و رسانه‌ها
 4. معلمان
 5. دوستان

 

اولین و مهم‌ترین عامل در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه ما خانواده‌ای است که در آن بزرگ‌شده‌ایم. اگر شما در خانواده‌ای متولدشده باشید که برای پول ارزش قابل‌توجهی قائل نبوده‌اند یا در کودکی جلوی شما پول را بی‌ارزش و چرک کف دست خطاب می‌کردند یا معتقد بودند پول زیاد فساد می‌آورد و یا گفته‌اند ثروتمندان انسان‌هایی بی‌عاطفه و بدی هستند و شما از کودکی همه‌ی این حرف‌ها را شنیده‌اید، این حرف‌ها به‌تدریج روی ضمیر ناخودآگاه شما تأثیر گذاشته است و باورهایی مخرب در شما به وجود آورده است و هم‌اکنون شما هرچه تلاش می‌کنید پول و ثروت قابل‌توجهی به دست نمی‌آورید و دلیل آن را هم به‌خوبی نمی‌دانید.

دلیل ناکام ماندن شما هماهنگ نبودن ذهن و باورهایتان با اهداف و خواسته‌هایتان می‌باشد.

 

جامعه و فرهنگی که در آن بزرگ‌شده‌ایم و زندگی می‌کنیم در شکل‌گیری باورهای ما نقش بسزایی دارد. این موضوع در تاریخ چین بسیار مشهود است.

در زمان‌های قدیم قحطی، گرفتاری، جنگ و بیچارگی در سراسر چین موج می‌زد تا زمانی که دنگ ژائوپینگ رئیس‌جمهور چین شد و شعاری بسیار مهم و سازنده سر داد: او گفت ثروتمند بودن باشکوه و قابل‌ستایش است.

از آن زمان بود که شرایط چین به‌کلی تغییر کرد و هم‌اکنون مشاهده می‌کنیم که کشور چین جزء برترین اقتصادهای جهان می‌باشد.

مثال مشهودی دیگر دو کشور کره‌ی شمالی و کره جنوبی می‌باشد که این دو در جنگ کره از هم جدا شدند و هم‌اکنون شرایطی بسیار متفاوت از هم را دارند با اینکه خیلی‌ها در این دو کشور خواهر و برادر هستند و در جنگ از هم جدا شدند اما تفاوت شرایط فعلی آن‌ها اختلاف زمین تا اسمان است زیرا فرهنگ این دو کشور باهم متفاوت است.

 

متأسفانه بیش از ۹۵% فیلم‌ها با قصد و نیت پایین نگه‌داشتن سطح ارتعاش انسان‌ها ساخته می‌شوند. اگر دقت کنید مفهوم اساسی و کلی بیشترین فیلم‌های پرفروش در سراسر دنیا این است که ثروتمندان انسان‌های خوبی نیستند و بیشتر آن‌ها از راه نادرست ثروتمند شده‌اند و آن‌ها انسان‌هایی به‌ظاهر شاد هستند.

متأسفانه دلیل پرفروش بودن این فیلم‌ها این است که تعداد انسان‌های فقیر بیشتر از ثروتمندان است و فقرا از دیدن این‌گونه فیلم‌ها لذت می‌برند گویی که این فیلم‌ها حرف دل آنان را بیان می‌کند.

 

حرف معلمان ما در کودکی بیشتر از حرف پدر و مادرمان روی ما تأثیرگذار بود زیرا آن‌ها را الگویی بالا مرتبه می‌دانستیم. متأسفانه نظام آموزشی به‌گونه‌ای اشتباه یکسری باورهای غلط را به‌صورت بنیادین از همان کودکی در ما باورسازی کرده است برای مثال انشایی که همه آن را نوشته‌ایم: علم بهتر است یا ثروت؟

به‌احتمال‌زیاد ۹۹% از ما نوشته‌ایم علم و این در صورتی است که هیچ‌کدام از ما قبل از نوشتن باهم هماهنگ نبوده‌ایم و اگر هم کسی می‌نوشت ثروت احتمالاً مورد مؤاخذه قرار می‌گرفت.

مقایسه علم و ثروت مقایسه‌ای بسیار اشتباه است. همانند اینکه بگوییم دست بهتر است یا پا؟ مگر می‌توانیم این دو عضو حیاتی و وابسته به هم را باهم مقایسه کنیم؟

جمله‌ی درست این است: علم بهتر است با ثروت

 

خیلی‌ها شنیده‌ایم که میگویند: انسان به کیش دوستان خویش می‌رود نه پدر و مادرش. شخصیت و شرایط زندگی و مالی ما تأثیر گرفته از ۵ نفری است که ما مدام با آن‌ها در ارتباط هستیم.

خیلی مهم است که شما دوستانی قوی‌تر از خود داشته باشید زیرا آن‌ها به‌شدت روی باورها و شخصیت شما تأثیر می‌گذارند.

 

در این فایل آموزشی به مهم‌ترین عوامل تأثیرگزار در شکل‌گیری باورهای بنیادین ضمیر ناخودآگاه اشاره کردم. توجه داشته باشید که استفاده به ترتیب از این آموزش‌ها بسیار حائز اهمیت است.

پیشنهاد می‌کنم برای باورسازی بیشتر و بهتر هر فایل آموزشی را حداقل ۱۰ بار گوش کنید.

برای همه آرزوی بهترین‌ها را دارم

شاد و پیروز باشید.

12 نظرات
 1. mina می گوید

  سلام. آیا طولانی تر بودن یک باور غلط دلیل بر آن است که ما باید زمان بیشتری برای تغییر آن صرف کنیم؟

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی بله دقیقاً به همین شکل است زیرا آن باور ریشه قوی تر و قدیمی تری در شما دارد به همین دلیل کانال های نورونی در تعداد و قدرت بیشتری شکل گرفته اند و برای از بین بردن آنها باید زمان بیشتری را صرف کنید. همچنین تغییر کردن در سنین بالا سخت تر است و هر چه سن بالاتر رود افراد با تعصب بیشتری به باورهای خود نگاه می کنند.

 2. انوشیروان احمدی می گوید

  مرسی از توضیحات فوق العاده تون این فایل آموزشیتون دیدگاه منو به کلی تغییر داد

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی خواهش می کنم و ممنونم از شما

 3. شیما می گوید

  سلام خدمت استاد عزیزم و ممنونم از توضیحات گرانبهای شما. خواستم خدمت شما عرض کنم که من در خانواده ای بزرگ شدم که دقیقا پول و ثروت را معنوی نمی‌دانستند و این در صورتی است که بسیار مذهبی هم هستند و حالا می فهمم که چرا هر چه تلاش می کردم تا به امروز به موفقیت چندان چشمگیری نمی رسیدم امیدوارم با تغییر باور هایم بتوانم مسیر زندگیم را به خوبی تغییر دهم.

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست عزیز خدا را شکر که این موضوع را به خوبی درک کردید فقط لازم است بدانید که هیچ گاه نباید حسرت گذشته و فرصت های از دست رفته را بخورید زیرا اگر تمام نیرو های دنیا را هم جمع کنید نمی توانید به گذشته برگردید.

 4. سید رضا معتمد می گوید

  سلام. شما عرض کردید که این عوامل باورهای ما را شکل می دهند. من از شما این سوال را دارم منی که به این سن رسیدم و هیچ گونه اطلاعات درستی در مورد این عوامل نداشتم و تمام این عوامل زندگی من را تحت‌الشعاع قرار دادند از کجا باید شروع کنم و باید چه کار کنم که بتوانم باورهایم را تغییر بدهم؟

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی کاری که باید انجام بدین اینه که تمامی آموزش ها رو به ترتیب از ابتدا چندین بار گوش کنید و به تمام آموزش ها مسلط بشید و این موضوع باعث میشه که آروم آروم باورهای شما تغییر کنه و نتیجه بگیرید. فقط حتماً باید تکرار و تمرین آموزش ها به صورت مداوم و همیشگی باشه.

 5. رضا رستمی می گوید

  استاد کلاهی شما که کل صنعت فیلمسازی و سینما را زیر سوال برده اید!!!!!!!!!

  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   عرض ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی متاسفانه عنوان حقیقت کمی تلخ است و من چیزهایی را که دیگران دوست دارند را عنوان نمی کنم بلکه چیزهایی که دیگران نیاز دارند را عنوان می کنم.

 6. بهروز می گوید

  درود استاد عزیز
  ممنون از جوابهاتون
  اینکه میفرمایید مثلا کشورهایی مثل کره شمالی خوب واقعیت اینکه حکومتش داره ظلم میکنه به مردمش وهیچکدوم زندگی خوبی ندارند وخوب مسلما مثل کره جنوبی که حکومتش خیلی خوب هست که موفق هم است.
  آیا باید به این واقعیت توجه نکرد و باور خوب دیگه ای ساخت؟

  ۰
  1. گروه آموزشی رضا کلاهی می گوید

   درود بر شما در مورد همین موضوع در یکی از فایل ها صحبت کرده بودم و توضیح داده بودم باور اکثریت مردم کره شمالی و کره جنوبی چه تفاوتی داره
   شما هم سعی کنید اگر میخواین موفق شین دنبال مباحث اصلی باشین و در ابتدا فقط شرایط خودتون رو در نظر بگیرین
   جهان پر از واقعیت های مثبت و منفی هست که شما با توجه به هر کدوم به همون سمت هدایت میشین.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.